فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

چه زمانی باید تایرها را باد کنیم

۱۳۹۶/۸/۲۱


چه زمانی باید تایرها را باد کنیم: ما به صورت روزانه از خودروی خود استفاده میکنیم مانند زمانی که به محل کار رفته و بر میگردیم.این کار تاثیری مستقیم بر چرخ و تایر دارد و به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که تایرها را منظم چک کنیم و در مواقع لزوم انها را باد کنیم.ولی چه زمانهایی باید تایر را باد کرد ؟

چه زمانی باید تایرها را باد کنیم

معمولا میزان فشار هوای پیشنهادی برای تایرهای جلویی و عقبی با هم تفاوت دارد.البته فشار هوای تایر برای هر خودرویی از خودروی دیگر هم متمایز است و تنظم فشار هوای ان امنیت شما در طی رانندگی و بهبود عملکرد تایر را تضمین میکند.


اگر شما نمیدانید که چگونه باید فشار هوای تایر را چک کنید و یا این فشار چه مقداری باید داشته باشد ،به کتاب راهنمای خودرویتان مراجعه کنید.در بیشتر موارد دو فشار متفاوت تعیین میشوند.

یکی از انها برای رانندگی در وضعیت نرمال بوده و دیگری برای خودروهایی است که بار سنگین و یا تعداد زیادی سرنشین دارند.رانندگی با تایری که فشار هوای کافی ندارد،باعث میشود تا رانندگی شما نیز با مشکلاتی همراه شود مانند کاهش ایمنی شما و یا افزایش خطر تصادفات.اگر فشار هوای داخل تایر خیلی کم باشد شما باید ان را باد کنید.

میزان فشارهوای داخل تایر
معمولا فشار هوای داخل تایر از ۳۰ تا ۳۵ پوند بر اینچ مربع متفاوت است ولی این مقدار برای کامیونهای سبک کمی بیشتر است.معمولا فشار هوای داخل تایرها ماهانه به مقدار ۱ پوند بر اینچ مربع کم میشود.بنابراین شما باید فشار هوای تایرتان را ماهانه اندازه گیری کنید زیرا هوای محیط هم بر ان اثر دارند.

اگر تایر شما هوای داخل خود را از دست بدهد،شما میتوانید به راحتی متوجه شوید.هر زمانی که بنزین می زنید میتوانید فشار هوای داخل تایرتان را نیز اندازه گیری کنید.سعی کنید حتما سالانه دو بار فشار هوای تایر خود را اندازه گیری کنید در غیر این صورت در مواقع ضروری پنچر خواهد شد.

اندازه گیری فشار هوای تایر
به منظور اندازه گیری فشار هوای تایر میتوانید از دستگاه فشار سنج استفاده کنید و یا با مراجعه به پمپ بنزین ها ،از دستگاه انها استفاده کنید.این دستگاه ها دو نوع دارند :
pencil-type:این نوع بلند و فلزی و باریک است و اندازه ای مشابه یک مداد دارد.این دستگاه دارای غشایی است که توسط فشار هوا به بیرون حرکت داده شده و به بخش مورد نظر متصل میشود.
dial-type :این مدل مشابه مدل قبلی است با این تفاوت که دارای بخش فشار سنج و سوزن نیز میباشد.
کم بادی تایر میتواند بر استقامت خودروی شما،نحوه حرکت ان بر سطح جاده و سیستم ترمز گیری موثر باشد.حفظ فشار نرمال تایر با مزیت های اقتصادی و امنیتی زیادی همراه است.
زمانی که تایر شما فشار هوای کافی دارد ،عمر ان نیز طولانی تر میشود و نیازی به تغییر مداوم ان نیست.

دکتر خودرو (بازرگانی مشک فام) متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه میباشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی و برای نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل