فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

هیولای نقره ای مرسدس

۱۳۹۶/۸/۲۲


هیولای نقره ای مرسدس : دقیقا وقتی فکر میکنید دوران ساختن خودروهای خیابان رو بر پایه ی فناوری خودروهای مسابقه ای تمام شده است،و از خیلی جهات هم واقعا تمام شده ،از میان نا کجا آباد سرو کله ی مرسدس با یک غول بی شاخ و دم جدید پیدا میشود .

هیولای نقره ای مرسدس

شگفتانه ی بی شاخ و دمی که حتی هنوز اسم درست و حسابی هم ندارد ؛"پروژه ی وان " در حقیقت اسم موقتی آن است.ابرخودرویی 8/2 میلیون دلاری که تقریبا بدون هیچ تردیدی می شود گفت گروه آ.ام.گ (یکی از شرکت های زیر مجموعه ی مرسدس )فقط برای به رخ کشیدن توانایی تکنیکی خود دست به ساختن آن زده است.

مرسدس با ساختن نخستین ابرخودروی تولید خود-که بای نخستین بار اولین پیش نمونه ی آن را در جریان نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی کرد.ثابت کرد همیشه بیشتر از یک راه برای ساختن خودرویی چند میلیون دلاری با ویژگی های خاص وجود دارد خودرویی که وقتی پشت فرمان آن می نشنید ،حس فضانورد بودن به شما دست می دهد.

مرسدس پر از غافلگیری های پیچیده و دوست داشتنی

خودروی جدید مرسدس پر از غافلگیری های پیچیده و دوست داشتنی است .در حالی که بوگاتی شیرون –دیگر غول مشهور این روزهای دنیای خودرو –با گرفتن 1500 اسب بخار از یک موتور هشت لیتری 16w یک باک صد لیتری را ظرف تنها هشت دقیقه خالی می کند؛پروژه ی وان مرسدس با قیمتی مشابه تنها بر یک موتور کوچک 6v و چهار موتور الکتریکی (دوتا برای چرخ های جلو ،یکی به صورت یکپارچه با موتور و دیگیری برای توربو شارژ) تکیه دارد.

با وجود این ،بیشینه ی سرعت آن به 349 کیلومتر بر ساعت می رسد و صفر تا صد خود را هم ظرف تنها 6/2 ثانیه پر می کند .بنابراین خودرو می تواند ظرف کمتر از شش ثانیه به سرعت 200 کلیومتر بر ساعت برسد.در حالی که فقط معدودی از خودروهای دهه ی گذشته میتواند ادعا کنند توانایی مشابهی داشتند.

بوگاتی شیرون مشهور

 بوگاتی شیرون مشهور،به کمی بیش از شش ثانیه برای پر کردن این سرعت نیاز داردو پورشه 918 هم حدود هفت ثانیه برای رسیدن به این سرعت زمان میخواهد.چنین توانایی مثال زدنی فقط به این خاطر محقق شده که پروژه ی وان بر پایه ی همان فناوری ساخته شده است که مرسدس را در طول سال های اخیر پیشتاز میدان ماشین های مسابقه ای فرمول یک کرده بود .

خودروی هیبریدی

سامانه هیبریدی پروژه ی وان از سیستم بردار گشتاور (torque vectoring) استفاده می کند که به کمک آن دیفرانسیل خودرو می تواند گشتاور هر کدام از چرخ ها را به صورت مجزا تنظیم کند.(بردار گشتاور فناوری ای است که در سال های اخیر خصوصا در بین خودروهایی که بر اساس نیروی محرکه ی چهار چرخ ساخته می شوند به محبوبیت رسیده ) به این ترتیب خودرو حتی در تند ترین پیچ ها نیز کنترل پذیری بسیار خوبی از خود نشان میدهد و لاستیک های استفاده شده دراین خودرو از بهترین نوع است.

خبر خوب دیگر هم این که سامانه ی هیبریدی این خودرو موجب می شود بتواند بیش از 26 کیلومتر را تنها با تکیه بر شارژ موتورهای الکتریکی خود حرکت کند .به این ترتیب می توانید بدون نگرانی از صدای گوش خراش موتور اصلی خودرو ،مدت کوتاهی را مثل شبح بی صدا حرکت کنید.

آن طور که مرسدس می گوید این شرکت فقط 275 دستگاه از این ابر خودروی نوظهور را تولید خواهد کرد که همگی آن ها همین حالا هم فروش رفته اند.تولید این خودرو از سال 2019(1398) آغاز خواهد شد .

اتاق متفاوت

فضای داخلی پروژه ی وان با تمرکز زیاد روی سطوح منحنی طراحی شده است و طبق انتظار ،شباهت زیادی به اتاق نسل جدید خودروهای لوکس مرسدس دارد.با وجود این ،پروژه ی وان فقط زیر پوست خود روح یک خودروی فرمول یک را پنهان نکرده ،بلکه در طراحی داخلی تداعی کننده ی اتاق یک خودروی فرمول یک باشد،البته خودروی فرمول یکی که یک صندلی اضافی هم برای برای نشستن مسافری در کنار راننده دارد.

روی فرمان خودرو نیز کلیدهای رنگارنگی وجود دارد که دقیقا شبیه همان هایی است که روی فرمان های خودروهای مسابقه ای جدید پیدا می شود.روی داشبورد هم به جای عقربه های مکانیکی رایج،نمایشگر 10 اینچی بزرگی با کیفیت بالا قرار دارد که تمام اطلاعات خودرو روی آن نمایش داده می شود ضمنا رانندگی برای دیدن پشت سر خود به جای آینه ای معمولی ،تصویر ارسالی دوربین نصب شده در انتهای خودرو را میبیند.

 

درهای این ابرخودرو

در عین حال ،از آنجایی که با یک ابرخودرو سروکار دارد،نباید انتظار داشته باشید درهای آن خیلی منطقی به سمت بیرون باز شوند؛درهای این خودرو هم مثل بقیه ی میلیون دلاری ها به به سمت بالا باز می شوند.با یک نگاه سر انگشتی ،روی بدنه ی خودرو انبوهی از ورودی های هوا پیدا می کنید که وظیفه دارند ضمن عبور دادن هوا روی سقف خودرو به یک تیغه ی سیاه عمودی در انتها ی بدنه منتهی می شود .

که همانند بالچه های روی خودرو فرمول یک ،به ثبات جانبی خودرو هنگام گردش های تند کمک می کند.اسپویلرهای (تیغه های عمودی بالچه مانند) فعال جلو و عقب خودرو هم کمک می کنند تا خودرو هنگام این گردش ها همچنان بتواند جهت حرکت درست خود را حفظ کند .

آنطور که مرسدس می گوید،این شرکت فقط 275 دستگاه از این ایبر خودروی نوظهوز را تولید خواهد کرد که همگی آن ها همین حاللا هم فروش رفته اند.تولید این خودرو ها از سال 2019(1398) آغاز خواهد شد .

 

دکتر خودرو (بازرگانی مشک فام) متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه میباشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی و برای نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل