فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

فرمول های میلیون دلاری

۱۳۹۶/۸/۲۳


فرمول های میلیون دلاری  : نسل جدید ابر خودروهای پیشرفته که با فناوری فرمول یک ساخته خواهند شد چه ویژگی هایی خواهند داشت؟

فرمول های میلیون دلاری

هفته های پیش وقتی مرسدس با معرفی “PROJECT ONE” اولین ابر خودروی خود سر و صدای زیادی به پا کرد .ضمن جا گذاشتن بسیاری از رقبا ،بازیگر جدیدی را هم به باشگاه تازه تاسیس خودروهای فرمول یک خیابان رو اضافه کرد.

باشگاه کوچک و جدیدی که سال پیش آستون مارتین با معرفی ابر خودروی نوظهور و بسیار متفاوت خود "والکایری" آغازگر آن بود:حالا با آمدن مرسدس و به زودی مک لارن شاهد ظهور نسل جدیدی از هیولاهای عجیب و غریب در خیابان ها خواهیم بود .داستان این خودروها مثل این است که یک شاتل سریع فضایی را در دل یک هواپیمایی لوکس شخصی مخفی کرده باشید.

به زبان ساده ،این ها همگی خودروهای شبهه فرمول یک هستند که حالا با کمی دستکاری ،رسما مجوز ورود قانونی به خیابان ها را هم پیدا کرده اند.به همین مناسبت ،در این پرونده ضمن بررسی دو رقیب فعلی این دنیا یعنی پروژه ی وان و والکایری ،برخی از خودروهای عجیب و غریب تاریخی مبتنی بر تکنولوژی فرمول یک و تاثیرات این تکنولوژی بر دنیای خودرو را با هم مرور می کنیم .

خودروهای فرمول

خودروهای فرمول یک از خیلی از جهات اوج مهارت دنیای مهندسی در صنعت خودروسازی به شمار می روند.این خودروها ساخته میشوند تا بتوانند سرعت 100 کلیومتر بر ساعت را ظرف کمتر از سه ثانیه پرکنند.

موتور آنها با سرعت سرسام آور 15تا18 هزار دور در دقیقه کار می کند که حتی تصور چنین سرعتی در موتور یک خودروی معمولی باور نکردنی است. البته به همین خاطر هم این موتورها عمر کمتری دارند و به درد رانندگی در خیابان های معمولی نمی خورند.

رانندگی پشت فرمان فرمول های میلیون دلاری

رانندگی پشت فرمان این خودروها هم تجربه ی کاملا متفاوتی است.هنگام رانندگی با این خودروها،راننده شتابی معادل چهار برابر  گرانش زمین را حس می کند.بنابراین وقت ی سرانجام از پشت فرمان آن کنار بروید،مثل این است که تازه از فضا به زمین بازگشته اید.پس از راندن پشت فرمان خودرو فرمول یک ،دیگر هیچ چیزی برایتان مثل سابق نخواهد بود .

اگر چه چنین لذتی فراموش شدنی نیست. رانندگی با چنینی خودرویی اصلا آسان نیست و راننده باید دقت و تمرکز بسیار بالای داشته باشد،چون خودروهای فرمول یک با هیچ کس شوخی ندارند.

همه ی این ویژگی ها علاوه ی هزینه ی بالای فناوری به کار رفته در آن ها موجب میشود این خودروها از هیچ جهت برای ورود به خیابان ها مناسب نباشند.محدودیتی که حالا خودروساز ها با ساختن ابر قدرت هایی نوظهور مبتنی بر تکنولوژی و موتورهایی بر گرفته از خودروهای فرمول یک در حال شکستن مرزهای آن هستند.

نسل قبلی ابرخودروهای

نسل قبلی ابرخودروهای مدرن که آن ها هم طعمی از فرمول یک را در ساختار خود داشتند در اختیار فراری،پورشه و مکلارن بود اما حالا باید منتظر بازیگرانی جدید باشیم .در حال حاضر به جز مرسدس و آستون مارتین و همچنین مک لارن ،شرکت های B M W و آئودی هم در تلاش برای ساخت ابر خودروهایی مبتنی بر فناوری خودروهای فرمول یک هستند.

در این میان فراری رسما اعلام کرده است برای جانشینی خودروی مشهورش ،Laferrari، قصد دارد رویکرد متفاوتی را در پیش بگیرد؛به این ترتیب باید منتظر محصولی متفاوت از فراری در میان نسل جدید ابرخودروهای مدرن باشیم.از بین دیگران هم فقط مک لارن اطلاعات بیشتری در مورد جانشین p1 افسانه ای خود اعلام کرده است که در صفحات بعد در مورد آن برایتان گفته ایم .

ساختن خودرویی بر پایه ی فرمول یک

اما بقیه همگی هنوز در فاز دیدن خواب و رویای چنین خودرویی هستند.هرچند آئودی هم کمی پیش از نمایشگاه فرانکفورت گفته بود در فکر ساختن خودرویی بر پایه ی فرمول یک،اما با رویکردی متفاوت است."استفان وینکلمن" (Stephan winkemann) مدیر این شرکت که پیشتر در شرکت لامبور گینی کار میکرد ،گفته بود دوست دارد خودرویی در کلاس پروژه ای وان مرسدس بسازد.اما چطورش را هنوز نمی داند.در ادامه ضمن بررسی فرزند جدید مرسدس ،با رقبای نوظهور جدید و قدیمی اش هم آشنا می شویم .

دکتر خودرو (بازرگانی مشک فام) متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه میباشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی و برای نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل