فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

چرا تایرها دچار ترکیدگی میشوند؟

۱۳۹۶/۹/۷


چرا تایرها دچار ترکیدگی میشوند: تایرها به احتمال بالاتری در هوای گرم تابستان فرسوده میشوند.
ترکیدگی تایر بیشتر در فاصله بین ماه های اردیبهشت تا مهر رخ میدهد.علت این موضوع هم کاملا واضح است :در این دوران دمای هوای اطراف به بیشترین مقدار خود میرسد و رانندگان نیز با ماشینهای سنگین و پربار فواصل طولانی تری را با سرعتی بیشتر طی میکنند.

چرا تایرها دچار ترکیدگی میشوند

ترکیب تمام این موارد باعث میشود تا تایر اسیب ببیند.به جز گرما و سنگینی وسایل نقیله،کاهش فشار هوای داخلی تایر و تاثیرات ناشی از جاده همگی میتوانند باعث شوند تا تایر فرسوده شود.

کم بادی تایر

کم بادی تایر ساده ترین راه برای نابودی ان است زیرا این فشار هوا به تایر اجازه میدهد تا وزن خودرو و بار ان را تحمل نماید.اگر این فشار هوا کافی نباشد،تمام بخش های داخلی تایر مانند فابریک،کائوچو ،فولاد و سایر ترکیبات بیش از حد تعیین شده خم میشوند.


معمولا فشار هوای متعادل تایر بروی بخش جانبی در راننده ثبت شده است.از سال ۲۰۰۷ نیز این امکان بوجود امده که از سیستم تحلیل فشار تایر برای انواع خودروها استفاده شود.

ولی این سیستم هیچ گونه هشداری به شما نخواهد داد تا اینکه تایر کاملا از بین برود.همچنین یک راننده وظیفه شناس باید به طور منظم فشار هوای داخل تایر خود را با دست چک نماید و یا از متخصصین در این زمینه کمک گیرد.

بار سنگین خودرو
افزایش وزن خودرو با بارهای اضافی میتواند به میزان زیادی به تایر اسیب وارد نماید.اگر خودروی شما گنجایش حمل بار زیادی را دارد بدین معنا نیست که تایرهای خودرویتان هم میتواند این وزن اضافی را تحمل نماید به خصوص اگر تایرهایتان کم باد باشند.

دست انداز و گودی ها ی جاده
یکی دیگر از دلایل فرسودگی و خرابی تایرها قرار گیری انها در دست اندازها ،برامدگی های گوشی های جاده و یا حفره هایی است که بروی سطح جاده ایجاد شده اند.

این حالت باعث میشود تا بخش های داخلی تایر بین چرخ و موانع یاد شده گیر کند.در صورتی که ضربه شدید باشد ،بخش های داخلی تایر پاره میشوند.گاهی اوقات این دست اندازها تمامی بخش های فابریکی و لاستیکی را از بین می برند و در نهایت لاستیک نیز نابود میشود.در سایر موارد این اسیب به طور تدریجی خود را نشان میدهد که به ان مرگ تدریجی می گویند.


زمانی که یک تایر آسیب می بیند،مدتی طول می کشد تا به طور کلی فرسوده شود.گاهی اوقات فرد فراموش میکند که میزان فشار هوای تایر را به صورت منظم چک نماید.شاید هم راننده به کلی از اسیب تایر خود بی اطلاع است و با همان تایرها مسافتی طولانی را طی میکند .


هر یک از این موارد خود در مرگ زود هنگام تایر موثرند.شاید پس از ماه ها و در حالی که خودروی شما پر از سرنشین است و قصد سفر دارید،ترکیب عوامل مختلفی از جمله بار سنگین و دمای بالای محیط و سرعت بالای خودروی شما باعث ترکیدگی تایرتان شود.در واقع این تایر از قبل فرسوده بود و به دلایل یاد شده کارای خود را به کلی از دست میدهد.

دکتر خودرو (بازرگانی مشک فام) متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه میباشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی و برای نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل