فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

خودرو ها و سرعت بیش از 480 کیلومتر

۱۳۹۶/۱۰/۴


سرعت بیش از 480 کیلومترخودرو انسان‌ها از گذشته در تلاش بودند تا بتوانند سرعت انجام کار‌های خود را افزایش دهند، برای مثال می‌توان به بسیاری از اختراعات انسان در طول تاریخ اشاره کرد، در این باره می‌توان به معدن‌ها رجوع کرد، هنگامی که واگن‌ها به وسیله چهارپایان حمل می‌شد، سرعت کار بسیار پایین بود و این نیاز با اختراع لوکوموتیو و موتورهای بخار حل شد.

مخترعان و دانشمندان از زمان اختراع خودرو در قصد داشتند تا سرعت آن را افزایش دهند، اگر از اولین خودروی تولید شده تا امروز به سیر پیشرفت این وسیله نقلیه دقت کنیم، تغییرات بسیار عظیم و بزرگی در این صنعت رخ داده است.

سرعت بیش از 480 کیلومترخودرو
تاکنون خودرویی که بتواند به سرعت بیشتر از ۳۰۰ مایل در ساعت (حدود ۴۸۰ کیلومتر در ساعت یا ۱۳۴ متر در ثانیه) ساخته نشده است و این موضوع دلایل بسیار زیادی وجود دارد.
عوامل متنوعی خودروهای در حال حرکت را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود تا اصطحکاک در آن‌ها ایجاد شود و خودرو نیازمند نیروی بیشتری است.

این نیرو در سرعت‌های بالا به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد، یعنی برای رسیدن از سرعت ۲۵۰ تا ۲۵۱ مایل در ساعت نیروی بسیار بیشتری نسبت به رسیدن از سرعت ۰ تا ۱ مایل نیاز است، این موضوع در حال است که اختلاف سرعت در هر دو سناریو ۱ مایل در ساعت است.


مواردی که خودرو به منظور رسیدن به سرعت بالا باید به آن‌ها غلبه کند

عبارتند از: اصطحکاک هوا، آئرودینامیک بهینه و مقاومت تایرها به منظور ایجاد چرخش. به عنوان مثال خودرویی با ۱۹۰۰ کیلوگرم وزن باید ۱.۱۰۱ مگاوات یا ۱۴۷۶ اسب‌بخار تولید کند تا بتواند بر اصطحکاک تولیدی هوا در سرعت ۳۰۰ مایل بر ساعت غلبه کند.

این عدد از فرمولی بدست آمده که عوامل موثر در آن، سرعت، غلظت هوا، درجه دما، ضریب کشش خودرو و مساحت جلوی خودرو که مستقیما با هوا در ارتباط است.نیروی لازم برای حفظ چرخش لاستیک‌ خودرو در سرعت ۳۰۰ مایل در ساعت به ۳۷.۲۶ کیلووات یا حدود ۵۰ اسب‌بخار است، همچنین هیچ ماشین ساخت بشری نتوانسته است که ۱۰۰٪ انرژی تولیدی را به انرژی جنبشی تبدیل کند و در هیچ خودرویی تمام قدرت تولیدی به چرخ‌ها منتقل نمی‌شود و مقداری از آن هدر می‌رود.

نیروی لازم برای حفظ چرخش لاستیک‌ها

به عنوان مثال اگر در صورت مساله بالا ما نیازمند ۱۵۲۶ اسب‌بخار قدرت برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ مایل در ساعت داریم، حال اگر ۱۵٪ اتلاف انرژی داشته باشیم در واقع موتور خودروی ۱۹۰۰ کیلویی ما باید توانایی تولید ۱.۳۴ مگاوات یا ۱۸۰۰ اسب‌بخار را داشته باشد.

همچنین در اینچنین شرایطی سیستم‌های خنک‌کننده و تایرها بسیار مهم‌ هستند، چرخ‌ها باید کاملا با سطح جاده ارتباط داشته باشند و هیچ‌گونه لرزشی داشته باشند. همانطور که گفته شد تاکنون هیچ خودرویی نتوانسته که این رکورد را بشکند ولی به زودی با پیشرفت تکنولوژی شاهد شکسته شدن این رکورد خواهیم بود.

 

دکتر خودرو (بازرگانی مشک فام( متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه میباشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل