فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تایرهای ضد پنچری ران-فلت

۱۳۹۶/۱۰/۱۷


تایرهای ضد پنچری ران-فلت : شرکت صاحب نام Michelin در سال 1934 نوعی تایر با یک لایه دیواره درونی مخصوص ترولی‌های حمل بار کوچک طراحی کرد تا در صورت پنچری قادر باشد به حرکت خود ادامه دهد.

البته کمی بعد این فناوری در خودروهای نظامی نیز به کار گرفته شد. هرچند سالها بعد شرکت کرایسلر نیز با همکاری Good Year فناوری تایرهای ضد پنچری را بهبود داد، اما علاوه بر میشلن تکامل یافته‌ترین تایرهای ضد پنچری ران-فلت تولید شده امروز بازار را باید متعلق به شرکت‌هایی همچون بریجستون و پیرلی دانست.

امروزه تایرهای ران-فلت با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های متعدد در مراحل ساخت لاستیک و استفاده از فناوری نانو با گذشته قابل قیاس نیستند و همین امر باعث شده تا متخصصان بتوانند این نوع از تایرها را به خودروهای امروزی نیز تعمیم دهند.

تایرهای ضد پنچری ران-فلت

در نوع اول و رایج‌تر آن که Self-Supporting Systems نامیده می‌شود، به کمک دیواره بسیار سخت تایر، قسمت جانبی تایر دارای مقاومت بالایی می‌باشد حتی در زمانی که هیچ هوا یا گازی درون لاستیک نباشد این استحکام ایجاد شده، تایر را قادر می‌سازد تا در هنگام پنچری وزن خودرو را تحمل کرده و خطر را کاهش دهد.


در نوع دیگر تایر به کمک یک حلقه لاستیکی بسیار سخت در میانه لاستیک که دور تا دور رینگ قرار گرفته استحکام لازم را به دست می‌آورد که به Auxiliary Supported Systems معروف است. با این نوع تایر راننده می‌تواند یک مسیر طولانی را بدون اینکه نیاز به تعویض تایر باشد طی کند.

کاری که تقریباً 40 درصد از راننده‌ها در بریتانیا برای انجام آن با مشکل مواجه می‌شوند. در حقیقت با این نوع تایر اگر سیستم نمایش فشار تایر خودرو TPMS سوراخ شدن لاستیک را شناسایی کند بسته به شرکت سازنده و سایز آن، راننده قادر است تا با سرعتی البته محدودتر به مسیر خود ادامه دهد.

مزایای استفاده از تایرهای ران-فلت

از دیگر مزایای استفاده از تایرهای ران-فلت این است که احتمال ترکیدن لاستیک نسبت به حالت معمولی کمتر است که با دیواره‌های کناری مستحکم دور از انتظار هم نیست. به علاوه اینکه برای خودرویی با این نوع تایر نیازی به حمل چرخ یدک (زاپاس) نیست و در نتیجه فضای بیشتری برای حمل بار در اختیار است.

اما یکی از عیوب این نوع تایر اینست که در صورت پنچری و تاخیر دو یا چند روزه در تعمیر آن و یا توقف طولانی مدت در حالت پنچری دیواره‌های آن آسیب خواهد دید که با قیمت بالایی که دارد بهتر است کار به شرایط این چنینی نرسد. ضمناً از نظر بسیاری، رانندگی با تایرهای ران-فلت آنچنان لذت بخش نیست و این به دلیل سختی بیشتر این نوع از تایرها نسبت به تایرهای معمولی است و افزایش جرم فنربندی نشده خودرو در حالت استفاده از این نوع تایرها نیز به احساس راحتی کمتر نسبت به تایرهای معمولی منجر می‌شود و بعضی این نوع تایرها را در استفاده شهری خشک می‌دانند و خواهان تعویض آن‌ها با مدل‌های معمولی هستند که این اتفاق در شهرهای داخل کشور زیاد می‌افتد.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل