فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

آشنایی با لاستیک میشلن طرح CrossClimate

۱۳۹۶/۱۰/۲۱


 آشنایی با لاستیک میشلن طرح CrossClimate : در سال 2015 گروه لاستیک سازی میشلن لاستیک جدیدی با طرح CrossClimate را به بازار عرضه نموده است ,که براساس اظهارات مسئولین میشلن این لاستیک, اولین لاستیک تابستانه ای می باشد که قابلیت عملکردی بالا در شرایط زمستانی را دارد.

 آشنایی با لاستیک میشلن طرح CrossClimate

در حال حاضر لاستیکهای چهار فصل موجود تقریبا دارای عملکرد ترکیبی از لاستیکهای تابستانه و زمستانه می باشد بطوریکه اینگونه از لاستیکها دارای 85 درصد کارایی لاستیکهای تابستانه در زمینهای خشک و مزطوب را دارند و همچنین دارای 85 درصد کارایی لاستیکهای زمستانه در شرایط زمستانی را دارند که البته اینگونه از لاستیکها در شرایط زمستانی شدید مانند لاستیک زمستانه و یا در سرعتهای بالا مانند لاستیکهای تابستانه نیز کارایی مناسب را ندارند.

با توجه به آزمایشات صورت گرفته توسط کمپانی TUV , مشخص شد که این لاستیک جدید میشلن (CrossClimate) دارای 99 درصد کارایی لاستیکهای تابستانه در زمینهای خشک و مرطوب و 100 درصد کارایی لاستیک های زمستانه در شرایط زمستانی را دارد.

مقایسه این لاستیک جدید با چند لاستیک نمونه

بمنظور مقایسه عملکرد این لاستیک در شرایط مختلف, این لاستیک جدید با سه لاستیک تابستانه و زمستانه و چهار فصل مورد مقایسه قرار گرفته است. لاستیکهای بکار گرفته شده در این آزمایش شامل Michelin Energy Saver+ (تابستانه), Michelin Alpin A5  (زمستانه)  و Goodyear Vector 4Seasons (چهارفصل) می باشد. در این آزمایش معیارهایی نظیر قابلیت ترمزگیری, قابلیت فرمانپذیری در زمینهای مرطوب و قابلیت چنگ زنی در زمینهای برفی مورد مقایسه قرار گرفته است. نتایج این ارزیابی به صورت زیر می باشد:

  • برای رانندگی در زمینهای معمولی (خشک) رفتار این لاستیک بسیار شبیه لاستیک تابستانه و بسیار قوی تر از لاستیکهای زمستانه و چهارفصل مشاهده شد. (لاستیکهای تابستانه در مقایسه با لاستیکهای چهارفصل در زمینهای معمولی و مخصوصا سرعت بالا دارای عملکرد بهتری می باشند.)
  • در زمان رانندگی در زمینهای مرطوب نتایج مشاهده شده نشان می دهد که این لاستیک تقریبا عملکرد مشابه ای با لاستیک تابستانه مورد نظر داشته و بسیار بهتر از لاستیک چهار فصل و زمستانه عمل کرده است.
  • در زمینهای برفی نیز این لاستیک فقط در جادههای سربالای کمی در مقایسه با لاستیک زمستانه ضعیف تر عمل نموده است و در تمام موارد دیگر عملکرد مشابه ای با لاستیک زمستانه مورد مقایسه داشته است.

نمودار دایره ای زیر نتایج مقایسه عملکردی این لاستیک جدید میشلن با سه لاستیک انتخابی را نشان می دهد. (خطوط زرد عملکرد لاستیک میشلن CrossClimate, خطوط نارنجی عملکرد لاستیک چهار فصل انتخابی, خطوط آبی عملکرد لاستیک زمستانه انتخابی و نقاط قرمز عملکرد لاستیک تابستانه انتخابی را نشان می دهد.)

بطور خلاصه می توان گفت که این لاستیک جدید واقعا یک لاستیک با خصوصیات منحصر به فرد می باشد. اگرچه ممکن است این لاستیک در قابلیت فرمانپذیری در زمینهای برفی و یخی مانند لاستیک زمستانه عمل نکند اما این اختلاف خیلی چشمگیر نمی باشد.

این لاستیک جدید دارای مشخصات سایشی و نویز مشابه ای با لاستیک های تابستانه می باشد و دارای امنیت کافی و قابلیت چنگ زنی خوب  وفرمانپذیری مناسب در زمینهای خشک, مرطوب و برفی می باشد. بطور کلی اینکه اگر دنبال یک لاستیک مناسب برای تمام فصول می باشید که حتی در شرایط برف شدید نیز عملکرد مناسبی باشد این لاستیک CrossClimate یک انتخاب عالی می باشد.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل