فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تأثیر افزایش تعرفه واردات تایر خارجی بر بازار

۱۳۹۶/۱۱/۱۲


افزایش تعرفه واردات تایر خارجی : یکی از مشکلات جدید که برای مصرف کنندگان خودرو به وجود آمده رشد چشمگیر ارزش دلار در برابر پول ملی و افزایش هزینه واردات تایر خارجی به بهانه‌ی حمایت از تولید داخلی است.

تغییر نرخ ارز ، رکورد شکنی قیمت دلار و زمزمه‌های افزایش تعرفه واردات تایر توسط دولت ، آینده را برای بازار این کالا، به‌‌ویژه در سایزهایی که هنوز امکان تولید آن‌ها در داخل کشور فراهم نشده، با ابهام روبه‌رو کرده است.

تولیدکنندگان داخلی همیشه بر لزوم حمایت از تولید داخل توسط دولت به‌ویژه از طریق افزایش تعرفه‌های واردات تأکید دارند؛ اما این روزها با افزایش بی رویه نرخ ارز و زمزمه بالا رفتن تعرفه واردات، مصرف‌کنندگان نهایی این کالای استراتژیک، آینده نامعلومی را از لحاظ قیمت تمام‌شده تایر پیش روی خود می‌بینند.

افزایش تعرفه واردات تایر خارجی

با توجه به افزایش هشت‌ درصدی تعرفه واردات که به تأیید کارگروه‌های تخصصی کمیسیون ماده‌ یک رسیده و برای قانونی شدن به تصویب کمیسیون و تأیید هیئت‌ دولت نیاز دارد، لازم است مسئولان با این نگاه که دلار ۴۶۰۰ تومانی و تعرفه ۴۰ درصدی تا چه حد می‌تواند بازار تایرهای وارداتی را آن‌هم در سایزهایی که تولید داخلی آن‌ها حرفی برای گفتن ندارد، دچار التهاب کند نگاه جامع‌تری به این موضوع داشته باشند.

شاید مهم‌ترین دلیل برای افزایش تعرفه‌ها آن‌هم بدون‌ توجه به بالارفتن نرخ ارز، حمایت از تولیدکنندگان داخلی باشد؛ تولیدکنندگانی که با هجوم تایرهای چینی و گاهی کم‌کیفیت به بازار، مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند و در بعضی مواقع صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه‌های تمام شده آن‌ها را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

حمایت از صنعت تایرسازی داخلی

 

در این بین تنها راه حمایت از صنعت تایرسازی داخلی، بالا بردن تعرفه‌های واردات به‌صورت کلی نیست و به‌ نظر می‌رسد تصمیم‌گیران دولتی بهتر است به‌جای افزایش تعرفه‌ها آن‌هم برای تمام سایزها و انواع تایر، کمی واقع‌بینانه‌تر عمل کنند و هزینه خرید تایر را برای مصرف‌کنندگانی که امکان تولید تایرهای مورد نیازشان در داخل کشور وجود ندارد، بیش‌از پیش بالا نبرند.

بالا رفتن نرخ ارز و افزایش تعرفه برای تایرهای راهسازی، باری و اتوبوسی و حتی سایزهای SUV باعث خواهد شد هزینه تمام‌شده برای شرکت‌های حمل‌و‌نقل، راهسازی، معادن و مصرف‌کنندگان عادی تایرهای سواری به‌شدت بالا برود.

حال به‌ نظر می‌رسد در شرایط فعلی بازار ارز، تجدید نظر در افزایش تعرفه‌ها به‌ویژه برای تایرهایی که امکان تولیدشان در داخل فراهم نشده، تصمیم عاقلانه‌ای است که می‌تواند از افزایش هزینه‌های تمام‌شده حمل‌و‌نقل، راهسازی و معادن کشور جلوگیری کند.

 ایجاد محدودیت و بالا بردن قیمت تمام‌شده برندهای معتبر خارجی هیچ کمکی به بازار تولیدات داخلی نمی کند و درنهایت این چینی‌ها هستند که با یک تصمیم جدید، قیمت‌های خود را کاهش می‌دهند و در صدر بازار باقی خواهند ماند.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

 

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل