فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

اصول اولیه مکانیزم ترمز خودرو

۱۳۹۶/۱۱/۱۷


اصول اولیه مکانیزم ترمز خودرو : ترمز مهم ترین سیستم ایمنی در خودرو ها است که به راننده در کنترل سرعت و یا توقف خودرو در شرایط مناسب و ایمن کمک می کند. درک روشنی از سیستم ترمز برای اشخاصی که در تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه موتوری مشغول به فعالیت هستند ضروری اشت.

اصل اساسی عملکرد سیستم  ترمز در خودروها , تبدیل انرژی است. انرژی توانایی انجام کار است. شناخته ترین اشکال انرژی که در خودرو بکار برده می شوند , انرژی های شیمیایی , الکتریکی و مکانیکی هستند.

اصول اولیه مکانیزم ترمز خودرو

دو نوع سیستم ترمز در خودرو استفاده می شود. یکی از آنها ترمز زیر پای راننده و دیگری ترمز دستی یا پدال ترمز پارکینگ است.

وقتی راننده پدال ترمز را فشار می دهد باعث می شود تا فشار هیدرولیکی درون ترمز از دورن سیلندر اصلی به سمت هر کدام از سیلندرهای چرخ ها به جریان درآید. روغن ترمز از داخل لوله های روغن عبور کرده و به مکانیزم ترمز گیری در چرخ ها رسیده و توسط لنت های ترمز به دیسک ترمز و یا کاسه ترمز نیرو وارد می کند تا حرکت چرخ ها کند شده و یا خودرو متوقف شود.

ازبین رفتن اثر ترمز

کاسه ترمز و روتور مجبور به جذب مقدار قابل توجهی از گرما, در هنگام عمل ترمز گیری هستند . از بین رفتن اثر ترمز توصیف شرایطی است که نرخ تولید گرما از نرخ دفع گرمای تولید شده به هوای اطراف در مجموعه ترمز بیشتر می شود.

به عنوان مثال : در طول یک توقف شدید ممکن است دمای کاسه ترمز و روتور به بیش از 100 درجه فارنهایت در زمان یک ثانیه برسد و ممکن است 30 ثانیه برای خشک کردن این اجزاء زمان لازم باشد .  در این حالت عملکرد سیستم ترمز مختل شده و یا از اثر ترمز کاسته می شود .

این موضوع در طول توقف های مکرر و شدید , ممکن است بیش ازحد رخ دهد و منجر به از دست رفتن اثر ترمز و یا حتی خراب شدن سیستم ترمز شود.

عمدتا از بین رفتن و یا کم شدن ترمز در اثر گرمای زیاد در دو حالت ایجاد می شود:

کم شدن اثر مکانیکی در ترمز

کم شدن اثر لنت ترمز

از بین رفتن اثر ترمز و یا کم شدن تاثیر ترمز در حالت مکانیکی زمانی اتفاق می افتد که کاسه ترمز بیش از حد گرم شده و این افزایش دما در کاسه ترمز باعث افزایش قطر کاسه ترمز شود و در نتیجه در موقع ترمز کردن باید فشار بیشتری روی پدال ترمز وارد شود و برای اینکه ترمز ها عمل کنند باید روغن بیشتری به سمت سیلندر چرخ پمپ شود تا لنت ها به کاسه ترمز رسیده و باعث توقف خودرو شوند.

از بین رفتن اثر ترمز و یا کم شدن تاثیر ترمز در اثر عمل نکردن لنت ترمز هنگامی رخ می دهد که در اثر افزایش دما در لنت ضریب اصطکاک بیش از حد پایین بیاید.

وقتی ضریب اصطکاک کم می شود , توانایی مجموعه ترمز برای انتقال گرمای ایجاد شده کاهش می یابد .

از بین رفتن ترمز و یا کم شدن تاثیر ترمز دلیل اصلی  محدودیت وزن برای یدک کش ها و تریلرها می باشد . در نتیجه با افزایش انرژی جنبشی ناشی از جرم خودرو باید ظرفیت انتقال حرارت از ترمز ها نیز افزایش یابد.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

 

 

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل