فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

نقش روغن ترمز در سیستم ترمز

۱۳۹۶/۱۱/۱۹


نقش روغن ترمز در سیستم ترمز : به جرات می توان گفت ، مهمترین قسمت هر وسیله نقلیه موتوری ، سیستم ترمز آن است . کلیه مواد و قطعاتی که با این سیستم مرتبط هستند ، باید با حداکثر دقت تولید و به دور از هر گونه ملاحضات اقتصادی مصرف شوند.

روغن ترمز ، مهم ترین نقش را در سیستم ترمز اتومبیل ها ایفا می کند. روغن ترمز ترکیبی سنتزی یا مصنوعی است که قسمت اعظم آن را ترکیبات پلی گلیکول اتری تشکیل می دهد.

مواد افزودنی مختلفی نیز به منظور بالا بردن خواص و کارکرد روغن ترمز به آن اضافه می شود. از آنجایی که این محصولات به شدت جاذب رطوبت هستند ، باید از تماس آنها با آب و محیط های مرطوب جلوگیری کرد .

نقش روغن ترمز در سیستم ترمز

روغن ترمز مرغوب ، حداکثر دارای دو سال کارکرد مفید است که پس از سپری شدن این مدت به طور حتم باید تعویض شود. روغن ترمز مناسب و مرغوب خواص زیر را دارا می باشد.

داشتن گرانروی مناسب در دمای پایین

امکان تبخیر بسیار کم

عدم ایجاد حباب

سازگاری با فلزات و قطعات لاستیکی مختلفی که با آنها در تماس است

سازگاری با کاسه نمدها

هنگام استفاده از روغن ترمز، رعایت نکات زیر در ارتباط با این محصول ، ضریب ایمنی را افزایش می دهد. هرگز برای صرفه جویی در مصرف سوخت ، موتور اتومبیل را در سرازیری ها خاموش نکنید زیرا بر اثر خاموش بودن موتور در بوستر ترمز خلاء ایجاد نمی شود و در نتیجه خودرو در این لحظه بدون ترمز خواهد شد.

  • مخزن اصلی روغن ترمز باید تا بالاترین سطح ، پر نگه داشته شود . ار سطح مایع پایین باشد، باعث ها گرفتن سیستم خواهد شد.

  • از مخلوط کردن روغن ترمزهای مختلف جدا اجتناب شود.

  • استفاده مجدد از روغن ترمز کارکرده ، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

  • برای تعیین زمان دقیق تعویض روغن ترمز ، ضمن مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو ، شرایط محیطی کارکرد را نیز باید مدنظر قرار داد.

روغن ترمز باید به گونه ای ساخته شود که با محیط زیست و قطعات متحرک سیستم ترمز سازگار بوده و در دما و فشار بالا عملکرد خوبی داشته باشد. استاندارد روغن ترمز توسط انجمن مهندسین خودرو و وزارت حمل و نقل آمریکا تدوین شده است.

ویژگی های روغن ترمز عبارتند از:

پایه نفتی

سیلکونی

سنتتیک

دو نوع از روغن ترمز در خودرو مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام با داشتن ویژگی های خاص ، اشکالاتی هم دارند.

Polyglycol شفاف است، خاصیت کهربایی دارد، حلال رنگ است و در صورت تماس با رنگ بسرعت شروع به حل کردن می کند.

یکی از ویژگی های منفی polyglycol این است که رطوبت را به خود جذب می کند یا نمگیر است و باعث جذب آب می شود. آب از طریق شیلنگ ها ، واشرها و درب مخزن می تواند جذب روغن هیدرلیک ترمز شود که این خاصیت باعث پایین آمدن دمای جوش روغن و کم شدن کارایی هیدرولیکی روغن ترمز می گردد. همچنین رطوبت باعث ایجاد خوردگی قطعات و بوجود آمدن نشتی در مدار و از کار افتادن سیلندرهای تهبیه شده در چرخ خودرو گردد.

سیلیکون به رنگ بنفش است. این روغن رطوبت پذیر نیست و به همین دلیل مشکلات خوردگی و زنگ زدگی در مدار را در پی نخواهد داشت . نقطه جوش آن بالاتر است و در دماهای بالاتر قابلیت کاربرد خوبی دارد . این محلول حلال رنگ نیست و به رنگ خودرو آسیبی نمی رساند.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل