فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

شناسایی علائم نقص فنی خودرو

۱۳۹۶/۱۲/۸


شناسایی علائم نقص فنی خودرو : تست جاده : تست جاده باید به منظور بررسی شکایت مشتری بر روی خودرو انجام پذیرد. چراکه مشتری زمانیکه از سیستم ترمز استفاده می کند با مشکل مواجه می شود. بصورت طبیعی مشتری فرضیات خود را در وجود مشکل در سیستم ترمز مشاهده می کند .

با این وجود ممکن است شکایت مشتری بطور غیر مستقیم مربوط به سیستم ترمز باشد. بنابراین تشخیص علت اصلی نگرانی مشتری مهم است.کاهش سرعت از 30 تا 80 کیلومتر برساعت در صورتیکه سرعت ، قدرت و محل و ارتعاش را ثبت کرده باشید می تواند به تشخیص علت های ایرادات بوجود آمده کمک کند.

بررسی اولیه ، در ابتدا خودرو را در یک سراشیبی قرار دهید و اجازه دهید تا خودرو به سمت پایین حرکت کند بدون اینکه از سیستم ترمز استفاده کنید تا مشخص شود که مشکل بوجود آمده مربوط به سیستم ترمز است یا ارتباطی به سیستم ترمز ندارد.

این عمل به شما در تشخیص اینکه ارتعاش ایجاد شده مربوط به میل گاردان است کمک خواهد نمود.

اگر ارتعاش یا لرزشی در سرعت بین 40تا 65 کیلومتر بر ساعت رخ داد، احتمالا مشکل مربوط به نصب میل گاردان در هر دو سمت آن می باشد. صحت این عمل را می توان با توجه به شتاب گیری در دنده های سنگین تایید کرد.

شناسایی علائم نقص فنی خودرو

دومین بررسی استفاده از نور چراغ قوه در محدوده نصب قطعات تحت فشار در سیستم ترمز است. اطلاعاتی که در این قسمت بدست می آید می تواند مربوط به سیستم ترمز پارکینگ باشد که سطوح ارتعاش را مشخص می کند.

اگر در زمانیکه ترمز اعمال می شود و یا مواقعیکه ترمز پارکینگ فعال می شود علامت یا نشانه ای رخ بدهد این مشکل ممکن است مربوط به سیستم ترمز در جلوی خودرو باشد و یا ممکن است مربوط به تعویض چرخ های خودرو باشد.

هنگامیکه لرزش در فرمان قابل توجه است، ترمزهای جلو، چرخ ها و وضعیت تایرها را بررسی کنید . اندازه ضخامت دیسک را در هشت نقطه در محیط اطراف دیسک کنترل کنید ، این اندازه نباید کمتر از 10 میلیمتر در لبه های خارجی دیسک باشد.

سومین بررسی با استفاده از ترمز پارکینگ انجام می شود . این بررسی می تواند تنها مربوط به وسایل نقلیه ای باشد که برروی ترمز پارکینگ آنها تعمیرات صورت گرفته باشد . و سبب انتقال ارتعاش به ترمز ای جلو و عقب شده است. زمانیکه ترمز پارکینگ فعال است باید لرزش رخ بدهد ، اگر در سرعت های خاص ارتعاش اتفاق می افتد ممکن است کاسه ترمز تغییر شکل داده باشد در این حالت کاسه ترمز را منترل کنید که تغییر شکلی نداده باشد.

  دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل