فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

سرو صدا در سیستم ترمز

۱۳۹۷/۱/۱۶


سرو صدا در سیستم ترمز : زمانیکه ترمز بکار گرفته می شود اصطکاک بین لنت ها، با کاسه ترمز و یا روتور باعث ایجاد سر و صدا سیستم ترمز می شود. جیغ های ترمز گاهی اوقات طبیعی است ، و گاهی اوقات هم نشان از یک مشکل عملکردی در سیستم ترمز است که باعث از دست رفتن اثر ترمز می شود.

در تمامی زمانهایی که در سیستم ترمز سرو صدا ایجاد می شود وضعیت لنت های ترمز را کنترل کنید.

لنت هایی که سطح آنها سیقلی شده را باید تعویض کرد و یا با سنباده سطح آنها را تمیز کرد . در هنگام استفاده از سنباده باید توجه داشت که تمامی سطوح را بطور مساوی و به یک اندازه سنباده بزنید.

سرو صدا در سیستم ترمز

همچنین وضعیت کاسه ترمز و یا دیسک ترمز را بررسی کنید و سطوح آنها را با یک سنباده نرم تمیز کنید و اگر سطوح درگیر با لنتها دچار خوردگی شده آنها را ماشین کاری کنید. علت جیغ زدن در سیستم ترمز می تواند ، ضعیف و شکسته شدن فنر برگشت و همچنین خراب شدن یا نصب نادرست صفحات ضد جیغ باشد.

برای بازرسی فنر برگشت ، سطح بین فنر و حالت طبیعی فنر و ترک های جزئی روی سطح فنر را کنترل کنید. ترک هایی که در هنگام نصب و یا برداشتن فنر ایجاد می شود ممکن است سبب شکستن فنر شوند. فنرهای آسیب دیده را با فنر سالم جایگزین کنید .

 زماینکه لنت ها با دیسک ترمز تماس برقرار می کنند صفحات ضد جیغ به کم شدن ارتعاش کمک می کنند . از قرار گرفتن صحیح صفحات در محل مناسب خود اطمینان حاصل کنید. فنر ضد سر و صدا لنت های ترمز را در جای خود درون کالیپر ثابت نگه داشته و ایجاد سر و صدا ناشی از ارتعاش را کاهش  می دهد.

 اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی و طوری که بیشترین تاثیر را در کاهش ارتعاش داشته باشند در جای خود قرار داشته باشند.

مونتاژ لنت های ترمز

در هنگام مونتاژ لنت های ترمز درون کالیپر مجموعه صفحات پشت لنت و اجزاء و اتصالات آن را بازرسی کنید. فنر ضد جیغ و صفحات نگهدارنده اگر دارای وضعیت مناسبی باشند ممکن است مجددا مورد استفاده قرار گیرند.

آنها را از لحاظ خاصیت فنری ، تغییر شکل ، لبه ها، ترک های سطحی ، پوشش سطح و زنگ زدگی بازرسی و کنترل کنید. در صورتی که مشکل وجود نداشت سطح صفحات نگهدارنده را به یک لایه نازک از گریس آغشته کنید. توجه داشته باشید که گریس به هیچ عنوان تماسی با روی سطحی از لنت که در تماس با دیسک ترمز است نداشته باشد.

وقتی که سرو صدایی در سیستم ترمز رخ می دهد ابتدا چندین بار ترمز بگیرید و سپس روتور و دیسک ترمز را از لحاظ خوردگی کنترل کنید . سطح روتور را با یک سنباده نرم تمیز کنید و در صورت نیاز ضخامت روتور را کنترل کنید.

زمانیکه سر و صدایی در سیستم ترمز رخ می دهد قبل از هر عملی وسیله نقلیه را متوقف کنید. سطوح لنت ها ، صفحات ضد جیغ آسیب دیده و سطوح خیس روی سطح لنت ترمزها را کنترل کنید و قسمت های آسیب دیده را تعویض کنید.

صدای خزش یا جیغ لنت زمانی اتفاق می افتد که پدال ترمز به آرامی و هنگامیکه موتور در دنده جلو در حرکت است آزاد شود ، این شرایط به لنت اجازه می دهد تا روی سطح دیسک لغزش داشته باشد. با کمی افزایش و یا کاهش فشار بر پدال ، سرو صدا از بین می رود. این شرایط اثر نامطلوبی بر سیستم ترمز و یا عملکرد ترمز دارد.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل