فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

میشلن در حال ساخت تایر برای سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت

۱۳۹۷/۳/۲۴


  

ساخت تایرمیشلن  : میشلن در حال ساخت تایر برای سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت است. ابرخودروهای جدید، مثل هنسی ونوم F5 برای رسیدن به سرعت‌هایی بیش از ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت تلاش می‌کنند و نیازمند لاستیک مناسب هستند.

بوگاتی شیرون (Chiron) دارای پیشرانه ۸.۰ لیتری W16 با چهار توربوشارژر است که توانایی تولید ۱۴۷۹ اسب بخار قدرت و ۱۶۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. با وجود چنین ارقام قابل توجهی، این ابرخودرو با تنظیمات الکترونیکی به سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

بلومبرگ به‌تازگی مقاله‌ای درباره تلاش برای ثبت رکورد سرعت ۴۸۲.۸ کیلومتر بر ساعت منتشر کرده است. در این مصاحبه با جان هنسی مدیرعامل شرکت تیونینگ خودرو  هنسی (Hennessey) انجام شد، هنسی ادعا می‌کند که احتمال دارد با تولید خودروی سوپراسپرت هنسی ونوم F5 در آینده نزدیک این رکورد شکسته شود.

هنسی توضیح داد که دستیابی به سرعت ۴۸۲.۸ کیلومتر بر ساعت مهم‌ترین هدف این شرکت است و ثبت رکورد سرعت برای مشتریان، خانواده و عوامل شرکت هنسی بسیار مهم و حیاتی به شمار می‌رود.

ساخت تایرمیشلن

هنسی جزئیات مشخصی در مورد خودروی سوپراسپرت ونوم F5 منتشر نکرده است؛ اما می‌گوید تولید آن تا ۲۴ دستگاه محدود خواهد شد و این مدل با استفاده از پیشرانه هشت سیلندر خورجینی مجهز به توربوشارژ دوقلو می‌تواند بیش از ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند.

سوپراسپرت هنسی ونوم F5 وزنی کمتر از ۱۳۶۰ کیلوگرم دارد و ضریب درگ آن تنها ۰.۳۳ است. بهره‌گیری از ویژگی‌های آیرودینامیک، وزن کم و استفاده از پیشرانه قدرتمند می‌توانند به‌عنوان مهم‌ترین عوامل رسیدن به هدف رکورد سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت ذکر شوند.

 

البته همه این موارد فقط در زمان کنونی عنوان می‌شود و هنسی تنها یکی از شرکت‌های بسیاری است که در تلاش برای ساخت سریع‌ترین خودروی تولیدی، با چالش جدی مواجه هستند. این چالش یافتن تایر مناسبی برای خودروی سوپراسپرت تولیدی است که بتواند سرعت‌ فوق‌العاده ۴۸۲.۸ کیلومتر بر ساعت را تحمل کند و در مقابل فشارهای وارد بر آن مقاومت از خود نشان دهد.

میشلین (Michelin)

میشلین (Michelin) تاکنون با تولید لاستیک با عملکرد بالا برای محصولات سرعتی بیگانه نبوده است و خودروهایی مانند بوگاتی و کونیگزگ برای دستیابی به رکورد پیشین خود از لاستیک‌های آن استفاده کرده‌اند. اما میشلین هنوز تایری تولید نکرده است که بتواند سرعت‌های حدود ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت را تحمل کند؛ البته در حال تلاش برای ساختن چنین لاستیکی است و می‌خواهد مقدمات آن را در آینده نزدیک فراهم کند.

به نظر می‌رسد این مشکل به‌زودی توسط میشلین حل شود؛ زیرا آن‌طور که اریک شمدینگ، مدیر تولید میشلین به carscoops می‌گوید، در حال تلاش برای تولید تایری با قابلیت تحمل سرعت‌های بالا حدود ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت است. چنین تلاشی نشان می‌دهد که این شرکت به ساخت این تایر مخصوص نزدیک شده است؛ اما هنوز هم تا دستیابی به هدف فاصله وجود دارد.

اریک شمدینگ می‌گوید:

میشلین در آینده نزدیک این مشکل را حل خواهد کرد؛ ما در حال انجام چنین کاری هستیم و می‌خواهیم لاستیکی تولید کنیم که بتواند در شرایط بسیار سخت مانند سرعت‌های نزدیک به ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت و حتی بیش‌تر، تحمل بالایی از خود نشان دهد. اگرچه هنوز موفق نشده‌ایم، اما بخشی از مسیر را پیموده‌ایم و توانسته‌ایم موفقیت‌های کمی هم به دست بیاوریم.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

  

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل