فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو و محاسبه کارکرد واقعی

۱۳۹۷/۴/۲۳


 

روش های دستکاری کیلومتر خودرو

موضوع پایین آوردن کیلومتر خودرو فقط در ایران دیده نمی شود بلکه در کشور های اروپایی نیز افراد بسیاری با دستکاری در کیلومتر خودرو، آنها را با قیمت های بیشتری به فروش می رسانند. موضوع دستکاری برای خودرو هایی که کیلومتر آنها قدیمی و عقربه ای است که بسیار ساده تر حل می شود، کافی است تا آن بخش باز شود به اندازه دلخواه مقدار را کم کنید و دوباره سرجایش نصب کنید!

اما جالب است بدانید که دستکاری و پایین آوردن کیلومتر در ماشین های امروزی حتی ساده تر از ماشین های قدیمی است و کافی است تا یک هزار خار OBD دارای کابل USB داشته باشید و با استفاده از یک نرم افزار و سیستم کامپیوتر آن را دستکاری کنید.

راه های تشخیص کیلومتر واقعی خودرو

خودرو هایی که زیاد کارکرده باشند از روی بدنه قابل تشخیص است به طوری که روی بدنه آثار خراش توسط سنگ ریزه ها، تغییر رنگ بدنه به ویژه در قسمت سپر و در پوش موتور وجود خواهد داشت. همچنین صندلی های ماشین، اهرم یا پدال های گاز، کلاچ و… همگی از کارکرد خودرو اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می دهند. شاید به این فکر بی افتید که خوب عوض کردن در پوش موتور و بخش های جزئی که گفته شد کاری ندارد! ولی باید بگوییم که تعویض این موارد هزینه ای بیشتر از سود دریافتی حاصل از دستکاری کیلومتر خودرو خواهد بود.

تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو در کیلومتر شمارهای جدید

اما در بعضی از ماشین های امروزی کیلومتر کارکرد خودرو علاوه بر اینکه در کیلومتر شما ثبت می شود در سیستم کامپیوتر خودرو نیز ذخیره می شود. در این صورت تغییر کارکرد خودرو و حتی تشخیص دستکاری کیلومتر برای یک فرد عادی سخت تر می شود و این کار باید این کار توسط تعمیر کاران انجام بگیرید (جی پی اس ماشین). در ادامه فهرستی از برند های خودرو به همراه شیوه ذخیره کارکرد خودرو در آنها را آورده ایم.

Audi   : در کیلومتر شما و کامپیوتر کانونی خودرو ذخیره می شود.
BMW  : در کیلومتر شما و در دو بخش دیگر از خودرو ثبت می شود.
Citroën ، Fiat، Volkswagen و Volvo : در کیلومتر شما و سامانه کنترل موتور ذخیره می شود.
Ford و Peugeot : در کیلومتر شما و کامپیوتر خودرو ذخیره می شود که البته با دستکاری کیلومتر شمار از روی کامپیوتر هم تغییر خواهد کرد.
kia : تنها در کیلومتر شمار ذخیره می شود.

Benz : کیلومتر شمار و سوئیچ استارت ( نمایندگی های مجاز می توانند با کامپیوتر خود ببینند که سامانه فیلتر ذره ها نیز چند بار به کار افتاده و از این راه کیلومتر واقعی را در مدل های دیزل دریافت کنند.(
Opel  
کیلومتر شمار، سامانه کنترل کامپیوتری و سیستم  Body Control Module.این در Opel بدان معناست که دستکاری کیلومتر شمار، موجب ناهم خوانی هر سه سیستم شده و کامپیوتر رانندگی همواره ایراد را نشان دهد.
Reno در مدل مگان و سنیک، کیلومتر رانده شده هم در کیلومتر شمار و هم در سامانه ABS ثبت می شود.
Toyota 
در مدل های هیبریدی، کیلومتر رانده شده، هم در کیلومتر شمار و هم در سامانه کنترل کامپیوتری ثبت می شود. اما در مدل های دیگر تنها در کیلومتر شمار به جای می ماند.

 

نتیجه گیری

در نهایت برای تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو از آنجایی که مشاهده کردید بحث پیچیده ای است بهترین روش استفاده از تمام نکاتی است که بیان کردیم. یعنی علاوه بر شناسایی خودرو هایی که امکان تغییر در کیلومتر آنها به سادگی فراهم می شود معیار خود را بیشتر بر روی ملاک های ظاهری نیز قرار دهید. از طرفی که می توانید از روی برگه های قانونی نیز تا حدی به این موضوع پی ببرید.

  • صندلی ها و رنک بدنه از ملاک های اصلی هستند.

  • وضعیت ظاهری ماشین از نظر تمیز بودن.

  • کمک فنر های ماشین از نظر سلامت.

  • وضعيت موتور.

  • بررسى فرمون ماشين (رنگ و رو رفتگى و پوسته شدن(

  • چك كردن كف پايى.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود.

 

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل