فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

نحوه پرکردن روغن خودرو

۱۳۹۷/۶/۲۶


نحوه پرکردن روغن خودرو : رسیدگی مرتب به خودرو با نگهداشتن آن در وضعیت مناسب تفاوت فراوانی دارد. به کارگیری یک مکانیک حرفه ای برای تعمیرها و کارهای خاص راه حلی ساده و معمولی است، اما کارهای کوچکی وجود دارند که تمامی راننده ها می توانند آن ها را برای نگهداری خودرو در بهترین وضعیت انجام دهند.
 

نحوه پرکردن روغن خودرو


یکی از این کارهای کوچک اما بسیار مهم آن است که همواره مطمئن شوید در موتور خودرو روغن به اندازه کافی وجود دارد و اگر کم بود، مقداری به آن اضافه کنید. خودروهای تازه تر حسگرهایی دارند که در صورت کم بودن روغن به راننده هشدار می دهند، اما با این وجود بررسی مرتب روغن ایده خوبی است.

این کار را باید در حدود هرماه یک بار انجام دهید. نگران نباشید حتی اگر جرأت آن را نداشته باشید که کاپوت خودروتان را باز کنید، در چند مرحله ساده نحوه افزودن روغن به موتور را به شما آموزش خواهیم داد.


 خودرو را در سطحی صاف پارک کنید

پیش از بررسی سطح فعلی روغن موتور، بهتر است آن را در جایی مسطح پارک کنید. با انجام این کار مطمئن می شوید که آن را به طور دقیق بررسی کرده اید.

نکته: اگر خودرو را به تازگی راه انداخته اید، پیش از بررسی سطح روغن ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. باید صبر کنید تا روغن از بالای موتور به داخل باک یعنی جایی که زمان متوقف بودن خودرو در آن جا جمع می شود، خالی شود.


 

بررسی سطح روغن

برای این که بدانید لازم است به خودروتان روغن اضافه کنید یا خیر، ابتدا باید سطح روغن فعلی آن را بررسی کنید. اگر روغن موتور تمام شود، ممکن است بلافاصله از کارکردن بایستد، زیرا قسمت های موتور به هم ساییده می شوند. اگر در موتور بیش از حد روغن وجود داشته باشد، از موتور سرریز می کند یا به کلاچ آسیب می رساند.

بنابراین، بررسی منظم سطح روغن موتور، می تواند از صرف وقت و هزینه اضافی برای تعمیرات غیرضروری جلوگیری کند.
 

مراحل بررسی سطح روغن
 

مرحله ۱: اهرم آزادسازی کاپوت را بکشید. برای بررسی سطح روغن موتور، باید کاپوت خودرو را باز کنید. در اکثر خودروها اهرمی در زیر فرمان و کنار پدال ها وجود دارد. کافی است آن را بکشید تا کاپوت باز شود. اگر نتوانستید اهرم را پیدا کنید، دفترچه راهنما را برای یافتن محل آن بررسی کنید.

مرحله ۲: قفل ایمنی را بازکرده و کاپوت را باز کنید. پس از بازکردن کاپوت، باید قفل ایمنی آن را که که از باز شدن خودبخود کاپوت جلوگیری می کند، باز کنید. به طور طبیعی، قفل ایمنی را می توانید با استفاده از یک اهرم در زیر لبه کاپوت باز کنید. با انجام این کار می توانید کاپوت را به طور کامل باز کنید.

مرحله ۳: کاپوت را باز نگه دارید. کاپوت را باز نگه دارید تا با پایین آمدن ناگهانی آن آسیب نبینید. کاپوت برخی از خودروها با تکان دادن خودبخود باز می مانند؛ با این حال، اگر کاپوت خودروتان اینطور نیست، باید آن را در حالت ایمن نگه دارید تا بتوانید روغن را با خیال راحت بررسی کنید.


   

ابتدا، کاپوت را با یک دست باز نگه دارید و از دست آزاد خود برای یافتن میله فلزی که در سطح زیرین کاپوت یا در امتداد لبه آن قرار دارد، استفاده کنید.
مطمئن شوید که موقعیت کاپوت را در شیاری که در امتداد سطح زیرین کاپوت یا در سمت کنسول موتورقرار دارد محکم می کنید.

 

مرحله ۴: فولی روغن را بیابید. فولی یک قطعه فلز بلند و باریکی است که داخل مخزن روغن قرار می گیرد. یافتن آن کار آسانی است و در انتهای آن حلقه یا قلابی وجود دارد که با استفاده از آن به راحتی می توان فولی را نگه داشت.

 

مرحله ۵: فولی رابیرون آورده و پاک کنید. فولی را از داخل موتور بیرون آورده و با پارچه تمیزی آن را پاک کنید. برای این که بتوانید سطح روغن را به دقت بررسی کنید باید فولی را پاک کنید. پس از پاک کردن فولی، آن را دوباره داخل موتور قرار دهید.
 

نکته: از یک حوله کاغذی کهنه و پوسیده یا پارچه دیگری که بدان نیاز ندارید استفاده کنید. با تمیز کردن فولی بدون شک لکه های روغن روی پارچه باقی می مانند، پس بهتر است از پارچه ای استفاده کنید که لکه شدن آن ایرادی نداشته باشد.

مرحله ۶: فولی را بیرون آورده و سطح روغن را بررسی کنید. فولی را بیرون آورده و سطح روغن خودروتان را بررسی کنید. روی فولی باید دو نقطه وجود داشته باشد که بیشترین و کمترین سطح روغن را نشان می دهند. سطح روغن باید بین این دو نقطه باشد. اگر نزدیک به کمترین سطح یا پایین تر از آن باشد باید روغن را اضافه کنی.  پس ازبررسی، فولی را سرجای خود بگذارید.

 نکته: فضای بین دو نقطه روی فولی  یک کوارت (۱/۱۴ لیتر) روغن را نشان می ده. اگر سطح روغن در کمترین میزان باشد به طور احتمال باید هربار یک کوارت به آن اضافه کنید تا مطمئن شوید به یکباره روغن زیادی وارد آن نمی کنید.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

 

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل