فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تون آپ شامل چه چیزهایی می شود؟

۱۳۹۷/۷/۲


تون آپ خودرو : تون آپ یه نوع سرویس کردن خودرو است که دیگر خیلی باب نیست. تون آپ شامل تعویض قطعات برای بالا بردن عملکرد سیستم احتراق و سوخت است که در نتیجه ی آن بهترین و کارآمدترین عملکرد موتور به دست می آید.

سال هاست که دیگر تون آپ به معنای سنتی اش نه ارائه می شود نه اصولاً لازم است. امروزه تنها بخش های باقی مانده از تون آپ عبارتند از: تعویض شمع و فیلتر هوای اتاق که مانند چک کردن فشار لاستیک یا تعویض روغن از جمله مواردی هستند که برای نگهداری از خودرو باید مدام به آنها رسیدگی شود. امروزه معنای تون آپ بیشتر شبیه به یک نوع چک آپ برای خودرو است.

تون آپ خودرو

برای مثال، شمع را به طور معمول هر صد هزار مایل (حدود ۱۵۰ هزار کیلومتر) تعویض می کنند. وزارت انرژی و سازمان حفاظت از محیط زیست هر دو معتقد هستند که تعویض فیلتر هوا به بهتر شدن مصرف سوخت کمک چندانی نمی کند اما سرعت گرفتن خودرو را بین ۶ تا ۱۱ درصد افزایش می دهد.
آژانس های خدمات خودرو نمی گویند که تعویض شمع چه مزایایی دارد ولی کامپیوترهایی که امروزه بر کار موتور خودرو نظارت می کنند، ترکیب هوا-بنزین و زمانبندی شمع را طوری تنظیم می کنند که استهلاک را جبران کند؛ مثلاً زمانی که الکترودهای شمع مستهلک شده باشند.


با این همه، برخی راننده ها همچنان خودرویشان را به طور مداوم برای تون آپ به تعمیرگاه می برند. در عوض اتفاقی که می-افتد این است که مکانیکشان سیستم سوخت، احتراق و خروج آلاینده ها را چک یا تست می کند تا اگر شیلنگ خلا یا سنسورهای اکسیژن ایرادی دارد یا در قسمت های دیگری مشکلی وجود دارد که بر عملکرد خودرو تاثیر منفی می گذارد، پیدایش کند.

تون آپ واجب نیست، فقط برنامه ی نگهداری خودرویتان را دنبال کنید

اگر خودرویتان را به طور مرتب سرویس و چک کنید، هم عمرش بیشتر می شود هم عملکرد و کارایی اش بهینه باقی می ماند. با این حال اینکه وارد تعمیرگاه بشوید و تقاضای تون آپ بکنید خیلی کار درستی نیست.
اگر این کار را بکنید به نظر می رسد یا از یک قرن قبل آمده اید و اصلاً خبر ندارید خودرویتان واقعاً به چه چیزی نیاز دارد یا پولتان زیادی کرده و نمی دانید چطور خرجش کنید. و همیشه کسانی هستند که از چنین موقعیت هایی سواستفاده کنند.

به دفترچه ی راهنمای خودرویتان (یا برنامه ی نگهداری از خودرو) مراجعه کنید تا ببینید خود خودروساز چه توصیه ای برایتان دارد و ببینید می توانید عبارت تون آپ را پیدا کنید یا نه. حتی اگر تون آپ نبود و تیون آپ بود هم قبول است. امکان ندارد چنین عبارتی پیدا کنید.

برای مثال، ما به برنامه ی نگهداری فورد فیستا نگاهی انداختیم که برای سایر خودروهای فورد هم به کار می رود. اولین جایی که به چیزی برخوردیم که در تون آپ سنتی انجام می شود این بود: هر سی هزار مایل (حدود پنجاه هزار کیلومتر) فیلتر هوا را عوض کنید. و تنها چیز دیگری که مرتبط با تون آپ پیدا کردیم تعویض شمع در هر صد هزار مایل بود.

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل