فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

دانستنی های تعویض لاستیک

۱۳۹۷/۷/۷


 دانستنی های تعویض لاستیک : همانطور که ممکن است بعد از یک پیاده روی طولانی دچار درد در پاهایمان شویم، برای لاستیک‌های خودرو نیز اتفاق مشابهی می‌افتد. به دلیل سختی‌های زیادی مثل از دست دادن کنترل خودرو یا گیر کردن وسط ناکجا آباد که هنگام پنچری یا خرابی لاستیک هنگام رانندگی گریبان رانندگان را می‌گیرد، ضروری دانستیم که به نکاتی در مورد تشخیص خرابی لاستیک و زمان لازم برای تعویض لاستیک خودرو بپردازیم.
 

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
   شما می‌توانید با رفتن به تعمیرکار از وضع سلامتی لاستیک ها آگاه شد ولی نکات زیادی در این زمینه وجود دارند که کمک می‌کنند در وقت، انرژی و پول خود صرفه‌جویی کنید و نیازی به مراجعه به تعمیرکار نداشته باشید. دراین مقاله به این نکات ضروری برای تشخیص خرابی لاستیک‌های خودرو و پیشگیری از پنچری یا خرابی لاستیک می‌پردازیم.

 

دانستنی های تعویض لاستیک

  • عمق آج لاستیکها

 یکی ازدانستنی های تعویض لاستیک این است که عمق آج لاستیکها نباید به کمتر از 1.6 میلیمتر برسد. اگر معمولا روی سطوح لغزنده و خیس می‌رانید، حداقل عمق آج را دوبرابر آن (3.2 میلیمتر) در نظر بگیرید. شما می‌توانید مثل متخصصان از گیج‌ها و سنجشگرهای مخصوص برای اندازه گیری عمق آج ها استفاده کنید ولی ترفندی قدیمی وجود دارد که می توانید با آن حدود و اطلاعات کافی را بدست آورید.

روش تعیین عمق آج با سکه

یک سکه ۱۰۰ تومانی زرد رنگ طرح جدید را به طوری که عدد ۱۰۰۰ به سمت شما باشد، در آج لاستیک فرو کنید:

اگر قسمتی از تاریخ ضرب سکه مشخص شد، باید سریعا لاستیک را تعویض کنید و رانندگی با این لاستیک‌ها خطرناک است.

اگر عبارت " ریال " به طور کامل مشخص باشد، در اولین فرصت لاستیکها را تعویض کنید. اگر قسمتی از آج لاستیک، حتی قسمت کوچکی از عبارت "ریال" را نیز پوشانده باشد هنوز زمان تعویض لاستیک فرا نرسیده است.

  • خط تعیین سایش لاستیک

لاستیکهایی که اخیرا تولید می شوند یک راه حل بهتر برای تعیین زمان تعویض نسبت به لاستیک های قدیمی دارند. در این  نوع لاستیکها خطوط تعیین ساییدگی قرار گرفته است.  این خطوط  به صورت خطوطی صاف هستند که عمود بر جهت آج لاستیک قرار دارند. اگر بیش از یک یا دو خط ظاهر شده باشند، عمق آج کم شده است و زمان تعویض تایر فرا رسیده است.

 

  • وجود ترک روی بدنه‌ی لاستیک
     

خوشبختانه تشخیص مشکلات بدنه‌ی لاستیک با چشم راحت است. به هرگونه ترک و بریدگی در بدنه‌ی لاستیک دقت کنید. این مشکلات می توانند نشانه‌ی پنچری لاستیک یا احتمال بالای ترکیدن آن باشند.

 

 

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل