فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تمیز کردن انژکتور بنزین

۱۳۹۷/۷/۲۸


تمیز کردن انژکتور بنزین  : در بعضی مواقع انژکتورها نیاز به تمیز شدن دارند چون در زمان زیاد باقی مانده سوخت در آن به شکل واکس باقی می ماند و باعث گرفتگی می شود. این موضوع در انژکتورها باعث کاهش جریان سوخت در انژکتور می  شود، باعث قطعی در نازل سوخت پاش شده و در رانندگی مشکلاتی مثل تاخیر، مکث یا ریپ زدن به وجود می آورد.

تمیز کردن انژکتور بنزین

 ابتدایی ترین روش، ریختن مکمل در باک بنزین است. اما این نوع شوینده ها محدودیت هایی دارند. اول از همه اینکه قدرتشان و در نتیجه توانایی شان برای از بین بردن گرفتگی های شدید پایین است. چرا که اگر قرار باشد شوینده بسیار قوی باشد، ممکن است به اجزا سیستم سوخت خودرو آسیب برساند.


دوم اینکه، میزان تاثیر این روش خیلی مشخص نیست. به جز در مواردی که انژکتور را باز کرده و تست کنیم، هیچ راه دیگری وجود ندارد که بتوانیم میزان جریان در انژکتور و نحوه ی اسپری کردن را در نازل سوخت پاش چک کنیم. این دو مورد از مهم ترین جنبه های عملکرد سیستم سوخت خودرو هستند.

روش های تمیز کردن انژکتور


شوینده های حرفه ای بسیار قوی تر هستند ولی درست مثل مکمل ها، خیلی نمی توانیم با اطمینان از نتیجه ی کار صحبت کنیم.
مطمئن ترین روش شستشو جدا کردن انژکتور است. در این روش معمولاً علاوه بر مواد شوینده ی شیمیایی خاص، از شستشوی مافوق صوت هم استفاده می شود. در این روش هم قبل و هم بعد از شستشو می توان میزان جریان را در انژکتورها و نحوه ی کار نازل سوخت پاش را هم چک کرد و مطمئن شد که کار شستشو به خوبی انجام شده است. تنها ایراد این روش هزینه های اضافی است که برای باز کردن و دوباره بستن انژکتورها باید بپردازید.


 

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک با سابقه می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

 

انژکتورها هر چند وقت یک بار باید تمیز شوند؟
 

برخی خودروسازها زمانبندی خاص و مواد شوینده ی برند خودشان را برای شستشوی انژکتورها تعیین می کنند. هر چند، به طور کلی زمان خاصی برای تمیز کردن انژکتورها وجود ندارد و بستگی به این دارد که از خودرو چطور استفاده بشود و اینکه خود خودرو نسبت به چنین مشکلی حساس باشد. اگر خودرویتان بی علت ریپ می زند یا مکث دارد، ممکن است مشکل از انژکتورها باشد، اما در عین حال ممکن است مشکل از چیز دیگری باشد. تشخیص صحیح مشکل خیلی مهم است.

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل