فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

چگونه می توانیم از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری کنیم؟

۱۳۹۷/۸/۹


جلوگیری از بروزحوادث جاده‌ای  : دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتومبیل داخلی و خارجی برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  فالکن ، بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود 

با توجه به این موضوع که شمار زیادی هر ساله در تصادفات جان خود را از دست می دهند و بیشترین علت آن مربوط به تصادفات با عامل انسانی و راننده است، قصد داریم در این مقاله به بخشی ساده اما مهم پیشگیری از تصادفات بپردازیم:

جلوگیری از بروزحوادث جاده‌ای  / هوشیار باشید

هیچ گاه خودرو خود را در وضعیت رانندگی خودکار قرار ندهید. تمام تمرکز خود را روی مسیر روبرو و خودروهای اطراف خود معطوف کنید، تا مغز شما بتواند موقعیت های خطرناک را به سرعت تحلیل کند و برای آن امادگی داشته باشد.
 احتمال تصادف رانندگان خواب آلوده دو برابر بیشتر از سایر رانندگان است. اگر احساس کردید که پلک هایتان سنگین شده، توقف کرده و کمی استراحت کنید.

  دوری از حواس پرتی

خوردن، استفاده از تلفن، و چک کردن مداوم بچه ها در صندلی های عقب، همه از مواردی است که حواس شما را از رانندگی پرت می کنند و باعث می شوند تمرکز خود را بر روی مسیر روبرو از دست بدهید.

رعایت فاصله ی امن

حفظ فاصله با خودروی جلویی به شما زمان کافی برای ترمز گرفتن می دهد. طبق قانون کلی رانندگی، باید به ازای هر ۱۶ کیلومتر بر ساعت به اندازه یک خودرو از ماشین جلویی فاصله بگیرید. با این کار فاصله ی امنی برای فرار از حادثه ای که ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد ایجاد کرده اید.

همیشه دستان خود را روی فرمان نگه دارید

زمانی که در مسیرهای کسل کننده حرکت می کنید یا در ترافیک سنگین هستید، ممکن است فراموش کنید که دستانتان باید همیشه روی فرمان قرار داشته باشند. در چنین شرایطی چگونه میخواهید از بروز حادثه اجتناب کنید.

رانندگی خود را با توجه به شرایط آب وهوایی تنظیم کنید

در شرایط آب و هوایی بد از قوه تشخیص خود استفاده کنید. اگر دید شما با مه محدود می شود، برای اجرای مانور پیشگیری از تصادف به زمان بیشتری نیاز دارید. مواقعی که زمین خیس است، لاستیک های ماشین به زمان بیشتری برای توقف نیاز دارند. در چنین شرایطی باید فاصله بیشتری با خودروی جلویی در نظر گرفته شود.


با دیگران ارتباط برقرار کنید

با استفاده از چراغ راهنما یا چراغ جلو به راحتی می توانید به دیگر رانندگان بگویید که قصد دارید به کدام سمت حرکت کنید. با تغییر جهت ناگهانی خودرو، بدون استفاده از چراغ، موقعیت های خطرناکی ایجاد می کنید، پس قبل از تغییر مسیر یا تغییر خط حرکت در زمان مناسب از چراغ های خود برای آگاه کردن دیگران استفاده کنید؛ با این کار نه تنها ایمنی، بلکه اخلاق رانندگی را نیز رعایت می کنید.


 از هر کاری که رانندگان دیگر می کنند شما پیروی نکنید

راننده هوشیار میداند که برخی رانندگان غیر قابل پیش بینی اند. مراقب رانندگی غیر معمول برخی از رانندگان باشید و از ماشین هایی که به طور غیرمعمول بین خطوط حرکت می کنند، بدون علامت دادن تغییر مسیر می دهند، و یا سرعت خود را دائم کم و زیاد میکنند، فاصله بگیرید.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل