فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

کاهش ارتفاع خودرو، بزرگترین اشتباه ممکن

۱۳۹۷/۸/۱۳


کاهش ارتفاع خودرو، بزرگترین اشتباه ممکن : تمام خودروهایی عادی که در سطح خیابان ها موجود می باشند، با کمی کاهش ارتفاع ظاهر زیباتر و اسپرت تری پیدا می کنند. راه های زیادی برای کاهش ارتفاع یا به اصطلاح ماشین بازها “کف خواب” کردن خودرو وجود دارد که بسیاری از آن ها روش مناسبی نیستند و به خودرو آسیب می رسانند و البته بدترین روشی که می توان به وسیله ی آن ارتفاع خودرو را کاهش داد، بریدن کمک فنر ها می باشد که بیشترین آسیب را به خودرو وارد می کند.

دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

کاهش ارتفاع خودرو، بزرگترین اشتباه ممکن

برای آن که نشان دهیم بریدن کمک فنرهای خودرو چقدر کار احمقانه ای می باشد، یک خودروی هوندا آکورد قدیمی را قربانی این آزمایش کردیم که نتیجه آن اصلا جالب نبود.

برای این کار تنها با بریدن یک حلقه از کمک فنر این هوندا آکورد، ارتفاع آن را حدودا ۱ سانتی متر کاهش دادیم. با وجود زیبا شدن ظاهر این آکورد در تست جاده مشخص شد که خودرو نسبت به حالت قبل راحتی کمتری دارد، در دست اندازهای جاده ضربات وارد شده به چرخ بیشتر از قبل به اتاق خودرو منتقل می شد و در کل حس رانندگی ناخوش آیند گشت.

با این حال اگر شما قصد دارید تا ارتفاع خودرو خود را کاهش دهید سه راه بهتر و هوشمندانه تر وجود دارد، که ارزان ترین آنها خریدن ست کمک فنر کم ارتفاع که برای خودروی شما طراحی شده است می باشد، اما این روش می تواند باعث افزایش تکان های خودروی شما شود. روش دیگری که وجود دارد این است که فنرهای کمک فنر را درآورید و با فنرهای اسپرت دست دوم تعویض کنید، و آخرین روش که گرانترین هم می باشد استفاده از کمک های گازی است.

معایب خواباندن خودروها

کاهش ارتفاع خودرو را می‌توان از یک جنبه دیگر نیز مورد بررسی قرار داد و آن هم وضعیت لاستیک و رینگ خودرو است. با تغییر در اندازه رینگ و تایر، دیواره یا اصطلاحا فاق تایر‌ها کوتاه می‌شود و این باز هم به معنی افزایش میزان ضربات وارده از سوی مسیر به رینگ چرخ و سیستم زیربندی خودرو است.

این ضربات می‌توانند در درازمدت یا در اثر یک ضربه ناگهانی باعث شکسته شدن بلبرینگ چرخ و انحراف خودرو و یا شکسته شدن رینگ چرخ شود که خطرات جانی و مالی بسیاری به همراه خواهد داشت. همچنین این کاهش ارتفاع غیراصولی معمولا به میزانی است که حتی تایر درون گلگیر‌ها فرو می‌رود و در عبور از دست‌انداز‌ها باعث برخورد تایر به گلگیر و آسیب دیدن لاستیک می‌شود.

همان طور که گفتیم راه اصولی و علمی این کار استفاده از کمک فنر‌ها و فنر‌های استاندارد و تنظیم‌شونده و همچنین تغییر در برخی اجزای سیستم تعلیق است. با این کار هم می‌توان کاهش ارتفاع را در کنار افزایش هندلینگ تجربه کرد و هم از خطرات ناشی از اعمال غیراستاندارد دور شد. حتی می‌توان با استفاده از انواع تنظیم‌شونده و هیدروپنوماتیک کمک فنر‌ها، به ارتفاع دلخواهی از خودرو رسید.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل