فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

کروز کنترل چیست

۱۳۹۷/۸/۱۹


کروز کنترل چیست : کروز کنترل (سیستم کنترل سرعت خودرو) سیستمی است، که جهت سهولت رانندگی در مسیرهای طولانی به کار می رود.، اگر راننده بخواهد سرعت را روی ۱۲۰ کیلومتربرساعت ثابت نگه دارد، با فعال‌سازی کروز کنترل می‌تواند این کار را انجام دهد.

دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و  .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .

کروز کنترل چیست

خودروسازهای جهان سیستم کروز کنترل را هم به صورت نصب روی تمام خوروهای تولیدی و هم به صورت آپشن ارائه می کنند. هنگامی که شما قصد دارید تا در مدت زمان طولانی با سرعت ثابت حرکت کنید، تنها لازم است، سیستم کنترل سرعت(کروز کنترل) را بر روی سرعت مورد نظر(مثلا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت) فعال کنید، حال با آسودگی پای خود را از روی پدال گاز بردارید، توجه کنید که این سرعت، در مسیرهای سربالایی، سراشیبی، یا هنگام وزش باد مخالف، تغییر نخواهد کرد.

نکته قابل ذکر دیگر، این است که بدون اینکه نیازی به فشار دادن پدال‌های ترمز و گاز باشد، سرعت خودرو را با هر بار فشردن دکمه کنار فرمان، به میزان یک کیلومتربرساعت، افزایش یا کاهش دهید.

نحوه از کنترل خارج کردن کروز کنترل

نحوه از کنترل خارج کردن کروز کنترل هم در خودروهای با دنده اتوماتیک، با فشار دادن پدال ترمز و در خودروهای با دنده دستی، با فشار دادن پدال کلاچ، صورت می پذیرد. البته پس از خارج شدن کروز کنترل از مدار، دوباره می توانید، دکمه کروز کنترل را فشار دهید و سرعت تنظیم شده توسط راننده را از حافظه سیستم، بازیابی کنید.

این امکان وجود دارد که شرکت سازنده خودرو، تنظیم سرعت خودرو را در بازه های سرعت‌ زیر ۴۰ تا ۵۰ کیلومتربرساعت محدود سازد، زیرا این آپشن در اصل مختص رانندگی در اتوبان‌ها، بزرگراه‌ها، و جاده‌های کم ترافیک است و استفاده از این ابزار در سطح شهر به هیچ وجه منطقی نیست.

کروز کنترل هوشمند چیست؟

نسل جدیدی از کروز کنترل می باشد(بر روی خودرو های لوکس و نسل جدید نصب می گردد) که علاوه بر قابلیت های گذشته کروز کنترل قابلیت این را هم دارد که فاصله خودرو مورد نظر را با خودرو پیش رو را تشخیص دهد(با دارا بودن حسگر های خاص) و با توجه به این فاصله سرعت خودرو را به صورت خودکار تنظیم کند.

 

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل