فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

چرا شیشه پنجره ی اتومبیل نقطه های مشکی دارد؟

۱۳۹۷/۱۱/۱۶


چرا شیشه پنجره ی اتومبیل نقطه های مشکی دارد؟ هدف جای گذاری نقاط سیاه در شیشه پنجره اتومبیل کنترل دماست ،نقاط مشکی زودتر از دیگربخش های پنجره گرما میبینند وگرما را به طور مساوی توزیع میکنندکه این موضوع خودرو را از مچاله شدن در گرما حفظ میکند.
علت جای گذاری نقطه های مشکی رنگ در شیشه پنجره اتومبیل چیست ؟

احتمالا تابحال به نقاط سیاه رنگی که در حاشیه پنجره های ماشین یا اتوبوس هستند فکر نکردید؟ برایتان سوال نیست که دلیل قرار گرفتن این نقاط چیست؟ البته ؛ بنظر جالب می آیند ولی آیا کار خاصی میکنند؟

قرار گرفتن نقاط سیاه رنگ در شیشه پنجره اتومبیل چه دلیلی دارد

نقاط سیاه رنگ در شیشه جلو اتومبیل و پنجره ها ،و حاشیه ی مشکی رنگی که اطراف آن را گرفته است ،به دلیلی بجز دکوراسیون در آنجا موجود هستند و مربوط می شود به چگونگی ساخت پنجره های اتومبیل ؛ از دهه های 1950 و 1960 به بعد ، تولیدکنندگان خودرو به منظور نگه داشتن پنجره های اتومبیل در جای خود ، شروع به استفاده از چسب به جای لبه ای فلزی کردند این چسب ها خوب بودند ،اما چندان زیبایی خشنود کننده ای نداشتند. .

نام این نقطه های سیاه رنگ چیست ؟

لبه های سیاهی که در اطراف پنجره خودرو مشاهده میکنید، فریتس خوانده می شد. فریتس ( و نقطه هایی که آن را مرز آن هستند) از رنگ سرامیکی ساخته شده اند. فریتس ها برای پنهان کردن چهره ناخوشایند هستند همچنین ، از آنجایی که این حاشیه ها در داخل پنجره پخته شده اند ، بله پخته شده اند ، از بین رفتنی نیستند ، آن ها چسب را در همان جا نگه میدارند، که در آن صورت موجب ایستادن پنجره ها را در جای خود میشوند

 

کنترل دما هدف اصلی جای گذاری نقاط سیاه درشیشه پنجره اتومبیل

دلیل علمی و جالب قرار گرفتن نقاط سیاه در شیشه پنجره خودرو

درمورد نقطه ها باید گفت که ، آن ها به دنبال ایجاد ظاهری زیبا و خوشایند تشکیل شده اند. از نقطه های بزرگ موجود در خطوط بزرگتر تا وقتی دیگر نا پیدا و کمرنگ میشوند ،هستند. این نقاط به صورت تصادفی قرار داده نمیشوند، آن ها باتوجه به به الگوی "Hafton " قرار میگیرند، که کوچکتر و دور تر از نقاط سیاهرنگ اولیه میشوند. این الگو هایhafton ا نزجار بصری کمتری نسبت به نقاطی که کنار هم قرار میگیرند ، ایجاد میکند.

اگر چه این نقاط فقط به علت دکوراسیون خودرو آنجا قرار نگرفته است. هدف دیگر از جای گذاری آن ها ، کنترل دماست ، که در شیشه ماشین همانطور که هست خمیدگی ایجاد کند. شیشه حرارت دیده است. نقاط مشکی زودتر از دیگر بخش های پنجره گرما میبینند. این نقاط برای این در آنجا هستند که گرما را به طور مساوی توزیع کنند ، که این موضوع خودرو را از مچاله شدن در گرما حفظ میکند.

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل