فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

سیستم ترمز برمبو چگونه ساخته می‌شود؟

۱۳۹۷/۱۲/۸


سیستم ترمز برمبو چگونه ساخته می‌شود؟برند ایتالیایی برمبو یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین تولیدکنندگان سیستم‌های ترمز برای خودروهای قدرتمند است؛ در این مطلب با روند تولید ترمز در این شرکت، آشنا می‌شویم
مشهورترین برند تولیدکننده‌ی قطعات سیستم ترمز برای سوپراسپرت‌های معروف جهان، شرکت ایتالیایی برمبو (Brembo)  است. احتمالاً بارها نام ترمزهای برمبو در خودروهای پرفرمنس را شنیده‌اید و با رنگ قرمز مشهور لنت‌های ترمز برمبو، آشنایی دارید؛ برمبو و رنگ قرمز آن را می‌توان مانند فراری در خودروسازی دانست.

سرعت، شتاب، قدرت و فرمان‌پذیری جزو مهم‌ترین جنبه‌های رانندگی تهاجمی و اسپرت در یک خودرو هستند، اما سیستم ترمز هم علاوه بر نقش غیرقابل انکار در ایمنی، رانندگی لذت‌بخش را ممکن می‌کند. مجموعه‌ی برمبو سال‌ها است که با پی‌بردن به نقش اساسی ترمز در رانندگی، مشغول طراحی و تولید بهترین دیسک‌ها، لنت‌ها و کالیپرهای ترمز جهان است.

محصولات برمبو به‌قدری باکیفیت هستند که بسیاری از خودروسازان معتبر جهان، تنها از ترمزهای این برند در خودروهای جاده‌ای و مسابقه‌ای خود استفاده می‌کنند. شاید برای پی بردن به سطح بالای ترمزهای برمبو همین کافی باشد که خودروی فرمول یک فراری، به ترمز ساخت این شرکت مجهز است.

مواد خام تا برمبو ؛ آهنگری تا مهندسی

اولین قدم در تولید ترمزهای برمبو، حرارت چدن خام تا دمای ۱۱۵۰ درجه‌ی سانتیگراد است؛ پس از این، با توجه به سفارش خودروسازان و اندازه‌های مختلف برای خودروهای متنوع، دیسک‌های مشخص با تنظیمات سفارشی به‌خط تولید وارد می‌شوند. در کنار شکل‌گیری دیسک، رنگ‌آمیری و مهندسی کالیپرهای آلومینیومی مختلف بر اساس درخواست خودروسازان نیز انجام می‌شود. خط تولید تمام قطعات سیستم‌های ترمز برمبو، کاملاً اتوماسیون و با نظارت چند متخصص فعالیت می‌کند.

آزمایش ترمز در شرایط واقعی و آزمایشگاهی

پس از تولید دیسک و کالیپر، تمام قطعات ابتدا در شرایط آزمایشگاهی و فراتر از آستانه‌ی تحمل، تست می‌شوند. قطعات به‌صورت جاگانه یا یک سیستم ترمز کامل آزمایش می‌شوند تا مقاومت ترمز در شرایط مختلف بررسی شود. پس از تست آزمایشگاهی، متخصصان برمبو در کنار رانندگان باتجربه و انواع سنسورها، ترمز نصب شده در خودروهای مختلف را در جاده‌های عمومی آزمایش می‌کنند. در این مرحله معمولاً خودروها به‌صورت رسمی رونمایی نشده‌اند، بنابراین پوشش استتار هر شرکت روی بدنه‌ی خودرو نقش می‌بندد.

ترمز سرامیک کربن، نهایت کیفیت برمبو

متخصصان برای خودروهای قدرتمند، سوپراسپرت و هایپرکار بهترین محصول خود، ترمزهای سرامیک کربن را پیشنهاد می‌دهند. موادی چون فیبرکربن، سیلیکن و چند مواد خام که جزو فرمول محرمانه‌ی برمبو است، در یک قالب آلومینیومی که باتوجه به سفارش مشخص خودروساز اندازه‌های مختلفی دارند، ترکیب و سپس با حرارت فشرده می‌شوند. پس از قالب‌گیری، به‌صورت اتوماسیون هر دیسک صاف و اندازه‌ی دقیق آن کنترل می‌شود تا مرحله‌ی ایجاد سوراخ‌های هوارسانی انجام شود. دو مرحله‌ی حرارت‌دهی دیگر با نظارت تکنسین‌ها و بررسی دقیق کامپیوتری لازم است تا مونتاژ نهایی ترمز، آغاز شود.

تمام این موارد و مراحل که به‌صورت خلاصه به آن اشاره شد، برای تضمین بهترین ترمز‌گیری، ایمنی حداکثر و حس رانندگی بهتر انجام می‌شود. برمبو همچنان یک شرکت ایتالیایی در حاشیه‌ی شهر میلان است، اما شهرت آن در سطح جهان هر روز بیشتر می‌شود.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل