فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

لاستیک خودرو را بیشتر بشناسیم!

۱۳۹۸/۲/۲۳


لاستیک خودرو را بیشتر بشناسیم! : لاستیک خودرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است.لاستیک‌های امروزی  طرح های مختلفی دارند ،برای این که لاستیک خودرو را بیشتر بشناسیم با ما همراه باشید .


آیا اسم لاستیک‌های رادیال را شنیده اید!

لاستیک‌های نسل جدید با نام رادیال شناخته می‌شوند،لاستیک‌های رادیال دارای سطح مقطع پوشیده شده از سیم‌های متقاطع استیل هستند که باعث می‌شود تحمل فشار و سرعت در دورهای بالا افزایش  بیشتری نسبت به لاستیک های قدیمی تر داشته باشند.


لاستیک از چه موادی تشکیل می شود؟

 مواد تشکیل دهنده لاستیک ،کائوچو، لایه های استیل و مقداری پشم طبیعی می باشد. و این مواد تشکیل‌دهنده سبب می‌شود تا بتوان بسیاری از لاستیک‌ها را بازیافت نمود. امروزه کشورهای توسعه‌یافته بعداز فرسوده شدن لاستیک، آن را کاملاً بازیافت می‌کنند. جالب است که حتی نوارهای استیل بکار رفته در آن‌ نیز به دلیل مرغوبیت دوباره قابل بازیافت می باشد و همچنین پشم داخل لاستیک به این دلیل که یک ماده طبیعی است، بازیافت می گردد.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

آج لاستیک چه قسمتی از لاستیک است؟

نوارهای کشیده که درخارج از لاستیک مشاهده می‌شود ، آج لاستیک گفته می شود و آج لاستیک برای هر لاستیک، طرح خاصی دارد،به علت ارتباط مستقیم با سطح زمین در تمام مدت رانندگی، از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از افرادی که سوار بر خودروی خود می‌شوند اهمیت چندانی به سلامت کافی و محو شدن خطوط آج‌ لاستیک‌ها نمی‌دهند. اما باید بدانیم که سلامت و طرح آج ها در خروج آب از زیر لاستیک تأثیر بسیار زیادی دارد. این موضوع همچنین روی افزایش هندلینگ و عملکرد هرچه بهتر فرمان‌ خودرو تأثیر بسیاری خواهد داشت.


مشخصات و سایز تایرها چگونه است؟

تایرها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند، و به طور مثال، عدد ۲۰ZR۳۵/۲۹۵ که روی تایر حک شده‌، نشانگر اندازه‌هاست. عدد ۲۹۵ سطح مقطع یا همان اندازه لاستیک را نشان می‌دهد. و این کد به این معناست که پهنای لاستیک مورد نظر ۲۹سانتی متر و ۵ میلی‌متر است. و هرقدر سرعت و قدرت خودرو بیشتر باشد این سایز بالاتر می‌رود.
عدد ۳۵ ارتفاع لاستیک را نشان می‌دهد. برای بدست آوردن ارتفاع کلی لاستیک عدد ۲۹۵ را در ۳۵zدرصد ضرب کنید. عدد حاصل که ۵/۸۸ است ارتفاع کلی تایر را نشان خواهد داد. هرچقدر سرعت خودرو بیشتر باشد سعی می‌کنند لبه تایرها را برای افزایش هندلینگ و پایداری کوتاه‌تر درنظر بگیرند. عدد ۲۰ در این تایر نشان دهنده قطر دهانه لاستیک است. این اندازه همیشه معادل سایز رینگ بوده و برحسب اینچ درنظر گرفته می‌شود. تایر مورد نظر ۲۰ اینچ است.R در لاستیک‌ها به معنی رادیال است که برروی همه مدل‌های لاستیک‌ها حک می‌شود.

کد ،بیشترین سرعت و وزن قابل تحمل تایر!

درجلوی این سایز، یک کد ترکیبی از حروف و اعداد حک شده است. این کد درون دو پرانتز جای دارد که نشان دهنده بیشترین سرعت و وزن قابل تحمل تایرها است. و حرفی که در این کد قرار گرفته، بیشترین سرعت قابل تحمل لاستیک را نشان می دهد. عبارت۱۰۵Y برروی لاستیک مورد نظر نشان می‌دهد که این تایر می‌تواند تا حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر را تحمل کند. البته حرف Z بالاترین سرعت قابل تحمل برروی لاستیک را نشان می‌دهد.


 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل