فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

ضرورت گاز نیتروژن در تایر ها

1398/3/12


ضرورت گاز نیتروژن در تایر ها : آیا با گاز نیتروژن لاستیک خودرو را پر می کنید؟ آیا در زمان تعویض لاستیک و تنظیم باد خودرو از گاز نیتروژن استفاده نموده اید؟در ادامه باضرورت گاز نیتروژن در تایر ها بیشتر آشنا شوید.

 استفاده از گاز نیتروژن

مدتی است که  استفاده از گاز نیتروژن به جای باد معمولی در لاستیک خودرو بالا گرفته و این در صورتی است که تا به حال عمده ‏ترین کاربرد استفاده از نیتروژن در وسایل نقلیه، مربوط به خودروهای نظامی و سنگین، هواپیماهای تجاری، خودروهای مسابقه ‏ای و شاتل‏ های فضایی بوده است.

گاز معمولی یا گاز نیروژن دار در لاستیک خودرو

باد معمولی خودرو یا همان هوا، دارای 21 درصد اکسیژن،78 درصد نیتروژن و یک درصد هم گازهایی مانند ازن، آرگون و مقداری رطوبت به واسطه وجود اکسیژن می باشد. 

طبیعی است که با حذف اکسیژن از هوا باعث حذف رطوبت از داخل لاستیک می‏ شویم که موجب کاهش اثر خورندگی سیم ‏های فولادی داخل لاستیک می شود زیرا به دلیل کاهش میزان حمله رطوبت به سیم ‏های فولادی لاستیک، افزایش عمر لاستیک‏ ها امکان پذیر می‏ گردد.

از طرف دیگر نیتروژن در فرآیند احتراق به همراه اکسیژن شرکت نمی‏ کند، پس از نظر ایمنی هم نسبت به هوا ارجح است.

چگونه مصرف سوخت را کاهش دهیم!

براساس مطالعات متخصصان شرکت لاستیک میشلن،سرعت کاهش فشار گاز نیتروژن در لاستیک خودرو، سه برابر کمتر از هوای معمولی است.

نیتروژن از هوا سبک‏تر بوده، وزن مولکولی هوا تقریباً دو برابر نیتروژن بوده و البته استفاده از آن، موجب کاهشی در حدود 4 درصد وزن هوای پرشده در لاستیک ‏ها می‏ شود. این سبک‏تر بودن در وزن باد لاستیک‏ ها می ‏تواند کاهش مصرف سوخت را به همراه داشته باشد.

دیگران نیز این مطلب را خوانده اند:

_______________________________________

خرید لاستیک خودرو با قیمت مناسب

دلایل گرانی لاستیک خودروهای سنگین چیست؟

معرفی لاستیک های نکسن

چگونه می توانیم از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری کنیم؟

مقایسه مولکول‏ های نیتروژن و اکسیژن در لاستیک خودرو

مولکول‏ های نیتروژن، نسبت به اکسیژن بزرگتر می باشند. احتمال خروج و فرار مولکول‏ های بزرگ‏تر نیتروژن از تایر و کاهش فشار باد لاستیک و خطرهای ناشی از آن کمتر است.

مهمترین مزایای استفاده از گاز نیتروژن

میزان تغییرات فشار با دما در نیتروژن کمتر از هوا است،چرا که هوای معمولی دارای اکسیژن و رطوبت بوده که میزان فشار رطوبت آن (هر چند ناچیز) با دما بیشتر تغییر می ‏کند. می توان چنین نتیجه گرفت که کاهش مصرف سوخت،افزایش دوام لاستیک خودرو،ایمنی بیشتر، بهبود فرمان‏پذیری، افزایش چسبندگی لاستیک به زمین، نرمی بیشتر لاستیک و سهولت استفاده از خودرو به دلیل عدم نیاز به تکرار تنظیم باد لاستیک‏ها، از مهمترین مزایای استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک خودروها به جای هوای معمولی است.

چطور عمر لاستیک را افزایش دهیم؟

استفاده از نیتروژن،باعث افزایش عمر لاستیک تا 30 درصد و کاهش مصرف بنزین تا 15 درصد می‏ شود و به دلیل کاهش وزن لاستیک ‏ها، شتاب و سرعت خودرو نیز بهبود می‏ یابد. استفاده از گاز نیتروژن خشک در لاستیک‏ ها، علاوه بر راحتی راننده و نرمی بیشتر خودرو، باعث ثابت ماندن فشار لاستیک‏ها و سرد بودن آنها در طول سال و در نتیجه امنیت بیشتر لاستیک می‏ گردد.

ترکیدگی لاستیک را با گازنیتروژن جبران نمایید!

نیتروژن، نسبت به هوا، گرمای خود را زودتر از دست می‏ دهد و در واقع با زدن نیتروژن درون لاستیک‏ها، ترکیدگی لاستیک در روزهای گرم تابستان بر اثر افزایش دما و انبساط گاز درون لاستیک، کمتر اتفاق می افتد که باز هم ایمنی بیشتر آن را نشان می ‏دهد.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

 

مزیت گاز نیتروژن در تایرخودرو

در نهایت می ‏توان چنین نتیجه گرفت که استفاده از این گاز مزیت‏های زیر را به همراه دارد:

افزایش فوق العاده عمر لاستیک

به دلیل سرد بودن دائمی لاستیک با استفاده از این گاز، عمر لاستیک افزایش می‏یابد.

 نرم شدن کمک فنرهای خودرو

به دلیل نرم شدن لاستیک‏ ها،جلوبندی خودرو استهلاک کمتری خواهد داشت و این امر باعث سالم ماندن اتاق خودرو می ‏گردد و چرخ‏ ها تا 70 درصد بالانس می‏ شوند.

 تنظیم دائمی باد لاستیک ‏ها

به دلیل این که مولکول‏ های نیتروژن درشت ‏تر از هوا یا اکسیژن می باشند، هوای گرم و سرد تأثیر زیادی روی این گاز ندارد و همیشه ثابت است.در نتیجه خروج مولکول‏ های بزرگتر از لاستیک زمان بیشتری نیاز دارد.

  کاهش مصرف سوخت

چون به دلیل تزریق گاز نیتروژن به لاستیک،اصطحکاک آن با زمین کاهش می‏ یابد،در نتیجه مصرف سوخت به میزان 10 درصد تا 15 درصد کاهش خواهد یافت.

عملکرد عالی ترمز خودرو در سرعت‏های بالا

به دلیل نرمی بیش از حد لاستیک‏ با گاز نیتروژن، عملکرد ترمز خودرو تا 30 درصد بهبود می‏ یابد.

عملکرد بهتر رینگ‏ های اسپرت

خشک بودن و کوبیدن رینگ اسپرت خودروها 100 درصد برطرف می‏شود و در نتیجه عمر جلوبندی افزایش پیدا نموده و استهلاک لاستیک ‏ها کمتر می‏ شود. جهت انجام خدمات خودرو از جمله تعویض لاستیک در محل با ما تماس بگیرید.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل