فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

نکات تعویض لاستیک پنچر شده

1398/3/18


نکات تعویض لاستیک پنچر شده: گاهی در حین رانندگی صدای تق‌تق را می شنویدو کنترل ماشین سخت می‌شود،ماشین شروع به لرزش می کند وتمایل به انحراف دارد. این‌ نشانه‌ها به ما می‌گویند که احتمالا نیاز به تعویض لاستیک پیدا نموده ایم.تعویض لاستیک در محل برای افرادی که به هر دلیلی امکان ندارد لاستیک پنچر شده را تعویض نمایند به ما بسپارید، با ما تماس بگیرید.

چرا نیاز است با نکات پنچر گیری لاستیک آشنا بود؟

شاید تصور خیلی از ما از یک راننده‌ی واقعی، فردی با دست‌ فرمان عالی و پارک دوبل‌های چند سانتی‌متری باشد! اما لزوما این‌طور نیست؛ چراکه یک راننده‌ی واقعی به جز داشتن مهارت رانندگی و رعایت قوانین و فرهنگ درست آن،باید در نگهداری درست اتومبیل کوشا نیز باشد و بتواند از پس مشکلات احتمالی خودرو برآید. یکی از این مشکلات احتمالی، پنچرشدن لاستیک خودرو می باشد. و باید به عنوان راننده با برخی از نکات پنچر گیری لاستیک آشنا باشید.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست. این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

اقدامات پیشگیری از پنچری لاستیک خودرو

اول از همه، بهتر است همیشه قبل از حرکت با خودرو، وضعیت لاستیک‌‌ها را کنترل نمایید تا از بروز مشکل احتمالی جلوگیری نموده باشید؛ بدین شکل که مطمئن شوید تک‌تک تایرها فشار باد مناسبی دارند، مانعی زیر چرخ‌ها قرار ندارد و بعضا در زمستان، حیواناتی مثل گربه و کبوتر از سرما به زیر چرخ‌ها پناه نبرده باشند. با این حال اگر در طول رانندگی، متوجه نشانه‌های احتمالی پنچر شدن اتومبیل‌تان شدید، بهتر است به‌جای استرس و نگرانی، آرامش خود را حفظ کنید و تنها روی راه‌ حل مناسب و ساده برای حل مشکل به وجود آمده تمرکز کنید.

خودرو را در جای مناسب و ایمن پارک کنید!

اولین قدم این است که سرعت اتومبیل را کم نموده و فرمان را محکم نگه دارید تا کنترل اتومبیل به خوبی در دستتان باشد.با زدن راهنمای سمت راست،آهسته وبا احتیاط به سمت کناره‌ی جاده تغییر مسیر دهید.
حالا باید به فکر پیدا نمودن جای مناسب برای پارک خودرو باشید.بهتر است در جای خلوت، ایمن و مطمئن پارک نمایید تا احتمال تصادف و ایجاد ترافیک به کم‌ترین حد ممکن برسد.

در جایی که هموار و بدون شیب باشد، اقدام به تعویض تایرها نمایید؛ اگر تایر به همراه ندارید می توانید با تماس با فروشگاه لاستیک دکتر خودرو  اقدام به خرید به صورت آنلاین نمایید.این نکته را هم درنظر داشته باشید که نباید برای پیدا کردن جای پارک مناسب، با اتومبیل پنچر شده مسافت زیادی را رانندگی نموده؛ چراکه هدایت اتومبیل در این وضعیت سخت و خطرناک است و احتمال صدمه به رینگ و لاستیک هم وجود دارد.  اگر اتومبیلتان در اتوبان پنچر شد، در فضای ویژه‌ی کناری، پارک کنید. اگر در جاده پنچر کردید، به سمت حاشیه‌ی خاکی اتومبیل را هدایت و پارک نمایید.

از ثابت بودن خودرو مطمئن شوید،اقدامات ایمنی انجام دهید

بعد از پارک اتومبیل در جای ایمن و مناسب، مطمئن ‌شوید که خودرو باید در وضعیت ایستایی قرار داشته باشد و حرکت نکند. ترمز دستی را بکشید و اگر اتومبیل‌تان دنده دستی باشد،دنده را در وضعیت خلاف شیب ( دنده ۱ یا R) و اگر اتوماتیک است، در حالت P (پارک) قرار ‌دهید.

درضمن توصیه می‌شود که درصورت وجود تکه سنگی در نزدیکی خود، آن در زیر چرخ‌ها قرار دهید تا از هرگونه حرکت احتمالی اتومبیل جلوگیری شود. فلاشر اتومبیل را روشن کنید و مخروطی، مثلث هشدار و شبرنگ را در فاصله‌ای مناسب بین ۱۰ تا ۱۵ متر از اتومبیل قرار ‌دهید.پیشنهاد ما جایگزینی لاستیک جدیدو مرغوب مانندلاستیک گلدستون و یا لاستیک بارز و تری انگل به جای لاستیک های قبلی است برای راهنمایی بیشتر و یا خرید لاستیک خودرو با ما در تماس باشید.

پیچ‌ها را باز نماییدو جک بزنید

لوازم مورد نیاز برای تعویض تایر یعنی لاستیک زاپاس،جک و آچار چرخ را از صندوق اتومبیل دربیاورید. از این‌جا باید خودتان را برای یک ماجراجویی هیجان‌انگیز با دستانی سیاه و  کثیف آماده کنید!اگر نیز برای تعویض لاستیک در محل نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید از کارشناسان ما مشورت بخواهید.


اگر اتومبیل‌ قالپاق دارد، آن را از روی چرخ باز کنید و پیچ‌های لاستیک پنچر شده را نیم‌ دور با آچار چرخ مخصوص به‌صورت پادساعتگرد،عکس حرکت عقربه‌های ساعت،فقط شل کنید نباید کامل باز کنیم.

دلیل شل کردن پیچ‌های چرخ در این مرحله این است که در این وضعیت، شل کردن آن‌‌ها راحت‌تر از زمانی است که اتومبیل روی جک قرار دارد. زمانی که خودرو روی جک قرار دارد، این کار هم خطرناک است که بر اثر ضربه و زور زیاد برای باز کردن پیچ‌های سفت شده، اتومبیل حرکت نماید و هم امکان دارد با چرخش آزادانه‌ی تایرها‌، انرژی و زمان بیشتری از ما گرفته شود.

چه زمانی جک زدن لاستیک خودرو باید انجام شود؟

بعد از شل کردن پیچ‌های چرخ، نوبت جک زدن است. خودروسازها در دفترچه اتومبیل، محل مناسب جک زدن را مشخص نموده اند. معمولا جک در داخل شکاف زیر بدنه اتومبیل قرار می‌گیرد.جک‌ها مدل‌های مختلفی دارند که متداول‌ترین آن‌ها با چرخاندن اهرم به سمت بالا کشیده می‌شوند. جک را باید تا جایی بزنیم که اتومبیل با حفظ تعادل، به سمت بالا کشیده شود و لاستیک‌ها از زمین جدا شوند.

لاستیک جدیدرا جایگزین تایر پنچر شده کنید!

بعد از باز نمودن قالپاق، شل کردن پیچ رینگ‌ها و جک زدن، نوبت به تعویض لاستیک می‌رسد. حالا پیچ‌های چرخ‌‌ را کاملا باز‌کنید و در جایی مطئن قرار ‌دهید تا گم نشوند و سُر نخورند. در تمام مراحل یادمان باشد که نباید زیر اتومبیلی که روی جک قرار دارد، برویم. دلیل آن هم واضح است؛ اگر به هر دلیلی جک در برود، ما با حفظ فاصله‌ی مناسب از آسیب جانی مصون هستیم. بعد از باز کردن تمام مهره‌های چرخ، لاستیک پنچر شده را در آورید. اگر تایر سفت و چسبیده بود، با چند ضربه می‌توانید آن را از جا دربیاورید. حالا نوبت جا انداختن تایر زاپاس است.
 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل