فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تفاوت لاستیک چهارفصل و تابستانه

1398/3/19


تفاوت لاستیک چهارفصل و تابستانه :یکی ازسوالاتی که  مصرف کنندگان لاستیک زمان خرید لاستیک مایل به دانستن آن می باشند اینست که تفاوت بین لاستیک چهارفصل و لاستیک تابستانه در چیست؟  نام گذاری این لاستیک ها براساس فصل های سال, صرفا براساس پارامترهای در نظر گرفته شده در زمان طراحی لاستیک است تا تولیدکنندگان لاستیک بتوانند طبقه بندی مشخصی از لاستیک های طراحی شده خود داشته باشند. جهت خرید لاستیک از فروشگاه لاستیک دکتر خودرو دیدن نمایید.باما تماس بگیرید.

 

قرار دادن نام چهارفصل و تابستانه بروی این لاستیک ها باعث برداشت نادرست بسیاری از مصرف کنندگان لاستیک در زمان خرید لاستیک شده است. از این رو که خریداران لاستیک بر این باور می باشند که لاستیک تابستانه فقط برای تابستان مناسب می باشد و لاستیک چهار فصل برای تمامی فصول.سعی بر آنست تا با مقایسه لاستیک های چهار فصل و تابستانه از نظر عملکردی در شرایط گوناگون ،خریداران با مقایسه این دو نوع لاستیک بتوانند انتخاب صحیح تری در زمان خرید لاستیک داشته باشند.

نحوه تشخیص لاستیک چهار فصل

 لاستیک های چهارفصل را می توان به صورت تعادل عملکردی در زمین های خشک, مرطوب و برفی ملایم توصیف نمود. این گونه از لاستیک ها دارای عمق عاج متوسط بوده و طول عمر آج آن در مقایسه با لاستیک های تابستانه، که عمق عاج کمتری دارد، بیشتر است. این گونه از لاستیک ها در سایزهای متنوع و برای اکثر خودروها در دسترس است.

در مقایسه با لاستیک های تابستانه این گونه از لاستیک ها، بواسطه عمق عاج لاستیکی که دارند، در زمینهای خشک قابلیت چنگ زنی کمتری دارند که این امر باعث کاهش قابلیت ترمزپذیری و فرمان پذیری ماشین در سرعت های بالا می شود.

این عمق عاج لاستیک در لاستیک های چهارفصل بدین جهت در نظر گرفته شده است که بتواند در زمین های برفی ملایم عملکرد مناسبی از خود نشان دهد و عمر عاج آن نیز بدین جهت از لاستیک های تابستانه بیشتر می باشد.

نحوه تشخیص لاستیک های تابستانه

اساس ساخت لاستیک های تابستانه افزایش عملکرد و قابلیت چنگ زنی لاستیک در سرعت های بالا می باشد. به همین دلیل در اکثر خودروهای اسپورت و خارجی عمدتا لاستیک های تابستانه به عنوان لاستیک فابریک در نظر گرفته می شود.

این گونه از لاستیک ها در مقایسه با لاستیک های چهارفصل عمق عاج کمتری را دارا می باشند که این امر باعث قابلیت چنگ زنی بالای این لاستیک ها در مقایسه با لاستیک های چهارفصل می شود. لازم است بدانید که در زمین های بارانی نیز لاستیک های تابستانه عملکرد بهتری نسبت به لاستیک های چهارفصل  دارند, به این دلیل که لاستیک های تابستانه به واسطه عمق عاج کمتری که دارند سطح بیشتری از لاستیک را در زمان رانندگی با زمین درگیر می کنند.

از جمله مزایای بهتری که لاستیک های تابستانه در برابر با لاستیک های چهارفصل ارائه می دهند می توان به قابلیت فرمان پذیری عالی و ترمزپذیری عالی این گونه از لاستیک ها اشاره نمود.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست. این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

راهنمایی در زمان خرید لاستیک

لاستیک های تابستانه و چهارفصل بسیار از نظر عملکردی مشابه یکدیگر هستند و نباید صرفا نام لاستیک تابستانه مانع از تصمیم گیری شما در زمان خرید لاستیک شود. بطور کلی نکات زیر را در زمان خرید لاستیک در نظر داشته باشید:

شرایط آب و هوایی منطقه

 شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر داشته باشید. این امر بدان مفهوم است که نباید چون آب و هوای یک منطقه سرد است دیگر لاستیک تابستانه برای آنجا مناسب نمی باشد. مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چه تعداد روز هوای منطقه شما خشک, بارانی و برفی است.

بارش برف و لاستیک چهار فصل

در نظر داشته باشید که در صورت بارش برف سنگین نیز, دیگر لاستیک چهار فصل مناسب نمی باشد و باید از زنجیر چرخ و یا یخ شکن یا همان لاستیک زمستانه یا گل برفی استفاده نمائید.

 جالب است بدانید که لاستیک های تابستانه نیز مانند لاستیکهای چهارفصل دارای نماد M+S ,که نشانگر عملکرد مناسب در زمین های گلی و برفی است، می باشد.

 اکثر لاستیک های تولید شده توسط کمپانی  های مختلف دنیا عمدتا تابستانه اند تا چهار فصل و همان گونه که در ابتدا ذکر شد نام گذاری این گونه از لاستیک ها براساس فصول سال صرفا براساس نحوه عملکرد در نظر گرفته شده لاستیک در شرایط گوناگون می باشد و نباید نام  گذاری این گونه لاستیک ها باعث سر در گمی شما در زمان خرید لاستیک شود.

دیگران نیز این مطلب را خوانده اند:

__________________________________________________

دلایل گرانی لاستیک خودروهای سنگین چیست؟

معرفی لاستیک های نکسن

چگونه می توانیم از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری کنیم؟

________________________________________________________

لاستیک های ایده آل در ایران

اگر در ایران زندگی می کنید لازم است بدانید که هر دو نوع این لاستیک ها برای تمام نقاط ایران از شمال تا جنوب مناسب و ایده آل می باشند و خودتان را برای یافتن صرفا یکی از این دو نوع لاستیک به زحمت نیندازید.طبق استاندارد جهانی کارخانه تولید کننده باید نام کارخانه و آج  لاستیک،پهنا،ارتفاع،سایز، کد حداکثر بار،کد حداکثر سرعت،حداکثر باد مجاز، تاریخ تولید و کشور سازنده را بر روی دیواره لاستیک حک کند

هنگام خرید لاستیک به علایم روی آن بسیار دقت کرده و به نکات زیر توجه کنیم:باید بدانیم به چه لاستیکی نیاز داریم  از نظر سرعت خودرو و مقدار فشاری که به هر چرخ وارد میشه،از برندهای معتبر و استاندارد استفاده کنیم. جهت انجام خدمات خودرو از جمله تعویض لاستیک در محل با ما تماس بگیرید.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل