فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

فناوری نانو در لاستیک خودرو

1398/3/21


 فناوری نانو در لاستیک خودرو : فناوری نانواثرات فراوانی در صنایع گوناگون از جمله درصنعت لاستیک خودرو دارد،حضور نانو ذرات به دلیل پیوندهایی که در مقیاس اتمی بین آنها و ترکیبات لاستیک انجام می گیرد، علاوه بر این که خواص فیزیکی آنها بهبود می یابد باعث  زیبایی ظاهری لاستیک می شوند. در ادامه با تاثیرات فناوری نانو در لاستیک خودرو بیشتر آشنا می شویم.

نقش دوده در لاستیک سازی

دوده نیز یکی از مهمترین پرکننده‌ها در لاستیک سازی است. این ماده به عنوان یک تقویت کننده به لاستیک اضافه می گردد. اندازه این ذرات در مقاومت در برابر سایش و خوردگی موثر است.

افزودن نانوذرات کربنی به لاستیک به علت افزایش انرژی کششی سطحی بالای نانوذرات، باعث چسبیدن ذرات به هم می شود که نتیجه آن افزایش مقاومت سایشی و طول عمر بیشتر لاستیک است.

نانوکربنات کلسیم در صنایع لاستیک

نانوکربنات کلسیم در صنایع لاستیک به کار می رود زیرا اثراتی بسیار خوب در برابر با کربنات معمولی بر خواص و کیفیت لاستیک دارد.

استفاده از نانوکربنات کلسیم در صنایع لاستیک بهبود کیفیت و خواص ترکیبات لاستیک را شامل می شود.

مزایای استفاده از نانوکربنات کلسیم در لاستیک خودرو

توانایی تولید در مقیاس زیاد

افزایش استحکام لاستیک

بهبود بخشیدن خواص مکانیکی (افزایش استحکام مکانیکی)

 انعطاف پذیر شدن ترکیبات لاستیک

 

طرح های بیان شده در مورد کاربرد فناوری نانو در لاستیک خودرو:

افزایش دمای اشتعال لاستیک :

تهیه نانوکامپوزیت مقاوم به عنوان مواد پایه در لاستیک سبب بهبود برخی خواص از جمله افزایش دمای اشتعال و استحکام مکانیکی بالا می شود و دلیل اصلی آن حذف مقدار زیادی از دوده است.

کاهش وزن لاستیک :

تهیه و بهینه سازی نانوکامپوزیت با وزن کم از طریق جایگزین نمودن این مواد با دوده در لاستیک، امکان حذف درصد قابل توجهی دوده توسط درصد بسیار کم از نانوفیلر وجود دارد.

افزایش مقاومت در مقابل نفوذپذیری گاز:

نانوکامپوزیت به دلیل دارا بودن ضریب عبوردهی کم نسبت به گازها  می تواند در پوشش داخلی تایر و تیوب ها مورد استفاده قرار گیرند. یکی از ویژگی های  ان مقاومت بسیار بالای در برابر نفوذ و عبور گازهاست.

این نانوکامپوزیت ها می توانند جایگزین موادی باشند که امروزه با هدف پیشگیری از نشت هوا استفاده می شوند.

قطعات لاستیکی خودرو:

نانوکامپوزیت  می تواند به عنوان ماده ای پرمصرف در صنایع ساخت و تولید قطعات خودرو به کار رود. از ویژگی های این مواد، بالا بودن مدول،مقاومت حرارتی،پایداری ابعاد، وزن کم و مقاومت در برابر شعله است.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،لاستیک فالکن ، لاستیک بارز و گلدستون .... در خدمت شماست. این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

مراقبت از لاستیک خودرو

فشار باد لاستیک

مهم ترین توصیه مکانیک ها کنترل ماهیانه باد لاستیک است که براساس استانداردهای خاصی تنظیم می شودکه خودروسازان در دفترچه راهنمای خودرو آن را اعلام می کنند.معمولا فشار باد لاستیک برای هر خودرو به صورت برچسبی در کنار در طرف راننده یا در صندوق عقب هم تعبیه می شود.

درصورتیکه فشار باد تایر بالاتر از حد استاندارد باشد تماس لاستیک با جاده ناقص بوده که علاوه بر کاهش عمر تایر می تواند برای سرنشینان خودرو خطر آفرین باشد.کارشناسان لاستیک توصیه می کنند پیش از حرکت وزمانی که تایر خنک است اقدام به تنظیم فشار باد آن کنید.

لاستیک سالم

کارشناسان فنی از لاستیک به عنوان پاشنه آشیل اتومبیل نام می برند.توصیه کارشناسان این است که شما همانطور که به سلامت پاهای خود اهمیت می دهید برای حفظ و ایمنی ماشین نیز باید به فکر سلامتی پای خودرویتان هم باشید.

حرارت و فشار باد لاستیک

توصیه دیگر اهل فن، تنظیم فشار باد براساس باری است که خودرو حمل می کند.شمانباید باری که بیش از حدمجاز برای وسیله نقلیه تان است را با آن حمل کنید.
اگر به هر دلیلی مجبورشدید تاباری بیش از حد مجاز را روی خودروتان وارد کنیدباید براساس دستورالعمل دفترچه راهنمای خودرو ومشورت با کارشناسان فنی میزان فشار باد لاستیک را افزایش دهید.

دیگران نیز این مطلب را خوانده اند:

__________________________________________________

دلایل گرانی لاستیک خودروهای سنگین چیست؟

معرفی لاستیک های نکسن

چگونه می توانیم از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری کنیم؟

________________________________________________________

ساخت لاستیک وکاهش مصرف سوخت

یک عامل مهم در عملکرد مناسب خودروهای الکتریکی،کاهش مصرف سوخت است. از جمله راهکارهای پیشنهادی برای رسیدن به این هدف، بهبود توزیع پرکننده ها در داخل لاستیک و یا کاهش گرمای تولید در اثر اصطکاک لاستیک با سطح جاده است.

با نگاهی به حلقه تولید لاستیک خودرو متوجه خواهیم شد که بیشترین نوآوری  ها در تولید ترکیبات جدید لاستیک و مطالعه فرآیندهای شیمیایی مربوطه است. 

با ما تماس بگیرید.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل