فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

رینگ اسپرت بر عملکرد خودرو چه تاثیری دارد

1398/3/22


رینگ اسپرت بر عملکرد خودرو چه تاثیری دارد :رینگ اسپرت یکی از معیارهای تاثیر گذار در زیبایی خودرو می باشد و به همین دلیل نیز اکثر جوانان به سراغ یک دست رینگ جذاب برای خودرو خود می روندوبعدازتجهیز آن به رینگ،سراغ،زدن یک تیک آف در خیابان می روند.فروشگاه لاستیک دکتر خودرو ارائه دهنده خدمات خودرو از جمله فروش و تعویض لاستیک در محل می باشد با ما در تماس باشید.

با تاثیرات رینگ اسپرت بر عملکرد خودرو آشنا شویم!

خودرو با شتاب در بزرگراه به راه می افتد،اما مساله اصلی زمانی خود را نشان می دهد که بعد از مدتی، راننده متوجه مستهلک شدن تایرها، سروصدای اتاق،سیستم تعلیق و جلوبندی،عدم فرمان پذیری،کم شدن از شتاب ماشین و افزایش مصرف سوخت می شود، در حالی که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.

شرط اول رینگ با کیفیت،آلیاژ مناسب است!

خودروسازان به طور معمول رینگ هایی از جنس فولاد بر روی خودرو نصب می نمایند، البته برخی دیگر از صنایع خودرو سازی که تولیدکننده خودروهایی سوپر اسپرت هستند از رینگ هایی از جنس آلیاژ آلومینیوم بهره می برند.

کاربرد فلز آلومینیوم به دلیل سبک بودن،نمای خاص و شکل پذیری،انتخاب اول هر خودروساز یا تیونر برای رینگ است، اما انواع آلیاژی ،دارای استحکام،دوام و قوام لازم برای مقابله با تنش های واردشده به رینگ در سرعت های بالا هستند.

تاثیرات رینگ آلومینیومی در خودرو

رینگ آلومینیومی غیرآلیاژی می تواند خطراتی را به ویژه در سوانح به همراه داشته باشد. البته رینگ هایی از جنس الیاف کربن و منیزیم نیز در ابرخودروها به کار می روند که دارای سبکی و استحکام بیشتری می باشند و کمی گران قیمت ترند! برخی از تیونرها هم رینگ های آلیاژی خود را با الیاف کربن تقویت می کنند.

انواع رینگ در لاستیک خودرو

رینگ ها در انواع یک تکه و چندتکه طراحی شده، ریخته گری و ماشین کاری سپس تولید می شوند که اگر تحت نشان معروفی ساخته شده باشند تفاوتی بین آن ها وجود ندارد.

چگونه رینگ در لاستیک خودرو را انتخاب کنیم؟

انتخاب درست یک رینگ باعث می شود تا تاثیری بر روند عملکرد خودروی شما نداشته باشد به همین دلیل اندازه استاندارد رینگ بسیار اهمیت دارد، گرچه فروشندگان هم معمولا رینگ هایی که مناسب خودرو نباشند را پیشنهاد نمیدهند.

انتخاب رینگ آلیاژی اسپرت یک سایز بالاتر با تایر پهن متناسب با آن، علاوه بر زیبایی، به دلیل سطح اصطکاک وچسبندگی بهتر تایر به زمین، می تواند سرپیچ ها فرمان پذیری خودرو و تاحدودی شتاب آن و البته مصرف سوختش را افزایش دهدو در ازای آن خط ترمز را کوتاه تر کند.

انتخاب اندازه بالاتر سبب فشارآمدن به همه اجزای ماشین از جمله سیستم تعلیق، تایرها، رینگ و سایر اجزای خودرو خواهد شد.

پیشنهاد برای رینگ اسپرت!

بطور کلی، به دلیل هزینه های زیاد و نیزاستهلاک بسیار بالا فقط برای مسابقات توصیه می شود و نه برای استفاده درون شهری!

در بیشتر خودروهای امروزی با لیست بلندی از تجهیزات کمکی راننده روبرو هستیم.

این تجهیزات به منظور افزایش راندمان خودرو، افزایش قابلیت اطمینان و نیز کاهش اثرات خطاهای راننده ساخته شده و بر روی خودروها نصب می‌گردند.سیستم کنترل کشش  یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین این سیستم‌ها در خودروهای امروزی است. در این مطلب قصد داریم این سامانه را به طور کامل معرفی نموده و عملکرد آن را به صورت دقیق تر بررسی نماییم.

سیستم کنترل کشش خودرو چگونه کار می کند؟

 سیستم کنترل پایداری و سیستم کنترل کشش، دو عملکرد کاملا جدا از هم دارندو از تجهیزات کمکی راننده به شمار می روند.

آشنایی بیشتر باسیستم کنترل کشش خودرو!

 این سیستم هر زمانی که لاستیک های خودرو اصطحکاک کافی با زمین، برای انتقال گشتاور موتور  به جاده را نداشته باشند، وارد عمل می‌شود.به بیان ساده تر، اگر نیرویی که از موتور به لاستیک خودرو اعمال می شود، از میزانی که لاستیک می تواند به زمین انتقال دهد بیشتر باشد،لاستیک چسبندگی خود را از دست می دهد و چرخ ها دچار هرزگردی می‌شوند.

این موقعیت معمولا در حین شتاب گرفتن، یا در شرایط جوی نامناسب(برفی-بارانی)، یا در شرایط رانندگی خارج جاده و بر روی زمینی سنگلاخی، گلی و... پیش‌می‌آید.

این شرایط می تواند به واماندگی خودرو و ناتوانی در جابجایی، یا از دست رفتن کنترل خودرو و خروج از مسیر امن (کم یا بیش فرمانی) منجر گردد.

عملکردسیستم کنترل کشش خودروبه دو مرحله کلی تقسیم میشود:

مرحله نخست تشخیص هرزگردی چرخ های محرک خودرو

مرحله دوم، انجام راه‌کارهایی برای کنترل شرایط

انجام راه‌کارهایی برای کنترل شرایط در خودرو

 اقدامات سیستم کنترل کشش،در خودروهای مختلف، مکانیزم‌های مختلفی دارد و عملکرد آن در هر خودرو، شامل یک یا چند مورد می‌باشد.

تمام راهکارهایی که سیستم کنترل کشش برای بازگرداندن چسبندگی لاستیک های  خودرو انجام می دهد،سعی در کاهش یا کنترل گشتاوری که به چرخ ها می رسند دارند و برای اینکار، به طور کل چند اقدام زیر ممکن است انجام شوند:

  • اعمال نیروی ترمز روی یک یا چند چرخ
  • ایجاد تغییر در زمان جرقه زنی شمع ‌ در یک یا چند سیلندر
  • ایجاد تغییرات در سیستم پاشش سوخت یک یا چند سیلندر
  • بستن دریچه گاز خودرو
  • کاهش بوست(فشار) توربو یا سوپر شارژر در خودروهایی که به این سیستم ها مجهزند.

راهکار اول در صورتی کارایی دارد که فقط یکی از چرخ های محور محرک خودرو دچار هرزگردی شده باشد، اما 4 مورد بعدی، در صورتی کارایی دارد که هر دو چرخ محور محرک خودرو دچار هرزگردی شوند.

تعویض لاستیک خودرو در محل

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست. این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

سیستم کنترل کشش در خودروهای مدرن

سیستم کنترل کشش استفاده شده در خودروهای مدرن، عملکرد بسیار سریعی دارد و در صورتی که برای حفظ کنترل خودرو، مداخله ای انجام دهد، چراغی که داخل مجموعه صفحه کیلومتر خودرو قرار دارد، شروع به چشمک زدن خواهد کرد.البته در برخی خودروها، چراغ جداگانه ای برای سیستم کنترل کشش در نظر گرفته نشده و چراغ هشدار کنترل کشش، با چراغی که برای سیستم کنترل پایداری در نظر گرفته شده یکسان است.جهت دریافت اطلاعات خودرویی از جمله آشنایی با انواع لاستیک خودرو با ما تماس بگیرید.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل