فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

چگونه عمر لاستیک را زیادتر کنیم؟

1398/3/29


چگونه عمر لاستیک را زیادتر کنیم؟ با به­ کارگيري چند توصيه ساده ميتوانيد بر عمر تايرلاستیک خودرو خود بيفزاييد،فروشگاه لاستیک دکتر خودرو ارائه دهنده انواع لاستیک های داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

به صورت ماهانه از لاستیک ها بازدیدشود

تنها بخش خودرو که با جاده در تماس است، لاستیک های آن می باشد،پس ایمنی شما در زمان رانندگی به اطمینان داشتن از صحت لاستیک‌ها بستگی دارد.بازدیدهای زیر به صورت حداقل ماهی یکبار در این باره به شما اطمینان می‌بخشد:

باد چرخ‌ها را وقتی سرد هستند تنظیم نمایید. توجه داشته باشید تغییر دما باعث می‌شود فشار باد لاستیک عوض شود،هر ۵ درجه تغییر در درمای هوا، ۱psi در فشار باد تایر تغییر ایجاد می­ کند،یعنی کاهش دما به مقدار ۱۵ درجه سانتی­گراد ۱۰درصد کم­ بادی را به ­دنبال خواهد داشت.

خود لاستیک‌ها نیز به­ مرور کم باد می‌شوند.مثلاً هرماه به­ طور متوسط، لاستیک خودرو۲psi از فشار باد خود را از­دست می‌دهد که در هوای گرم این کاهش فشار با سرعت بیشتری صورت می‌پذیرد. ازفروشگاه لاستیک دکتر خودرو دیدن نمایید.

تنظیم بودن فشار بادبه عمر لاستیک می افزاید

برای اطمینان از تنظیم بودن فشار باد باید یک درجه باد مرغوب خریداری نمایید.معمولاً درجه‌های باد که آپاراتی‌ها به کار می‌برند دقیق نیستند زیرا به­ طوردائم در معرض ضربه ­اند و به طرز صحیحی نگهداری نمی‌شوند. ضمن آن­که فشار باد باید در حالت "سرد" اندازه گرفته شود یعنی خودرو حداقل سه ساعت متوقف بوده و یا کمتر از ۲ کیلومتر طی مسیر کرده باشد. معمولاً در حالت نرمال رانندگی دمای لاستیک تا ۳۵ درجه سانتی­گراد افزایش می‌یابد. پس اگر شما تا آپاراتی برانید،درعمل آنجا فشار باد به ­صورت دقیق اندازه گرفته نخواهد شد، پس بهتر است با درجه باد خانگی خود آن را امتحان نمایید.

تایرها راغیر­متقارن بازدیدنمایید

 تایرها را از لحاظ فرسایش غیر­متقارن بازدید کنید. هرگونه ساییدگی غیر­معمول می‌تواند نشانی از بروز اشکال در سیستم فرمان و تعلیق باشد.

 عمر لاستیک را زیادتر کنیم؟

اگر خورده شیشه، شن و سایر اجسام خارجی لابه ­لای آج‌ گیر کرده باشد،آن را خارج کنید.این اجسام می‌توانند به ­تدریج در لاستیک فرو­­ روند و سبب بروز نشتی باد از آن شوند.

فروشگاه لاستیک دکتر خودرو

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

 تنظیم بودن چرخ‌ها

تنظیم بودن چرخ‌ها به معنی آن است که همه چرخ‌های خودرو نسبت به محور اصلی آن کاملاً عمود و در یک راستا باشند،در غیر این صورت لاستیک نمی‌تواند به­ خوبی به گردش درآید و مقداری از انرژی صرف کشیده شدن آن می‌شود که ضمن افزایش سوخت، عمر لاستیک را کم می‌کند.

برای اطمینان از تنظیم بودن چرخ‌ها خودرو را در محل مسطحی مانند یک پارکینگ خلوت به حرکت در آورید، به آرامی فرمان را رها کنید، نباید فرمان به هیچ سمتی بکشد. تنظیم فرمان و چرخ‌ها باید حداقل هر ۲۵ هزار کیلومتر یا سالی یکبار انجام شود.

بالانس تایرها

به ­طور معمول تایر و متعلقات چرخ روی هم حدود ۲۰ کیلوگرم وزن دارند. اگر این وزن به طور همگن روی چرخ توزیع نشده باشد به ­اصطلاح گفته می‌شود چرخ بالانس نیست.

تغییری ناچیز به ­اندازه۱۴ گرم در این ۲۰ کیلو سبب می‌شود خودرو زمان حرکت مرتعش شود. اگر در فرمان لرزش احساس می‌کنید احتمالاً چرخ‌های جلو بالانس نیستند و اگر در صندلی لرزش می‌بینید چرخ‌های عقب از بالانس خارج شده‌اند.

لازم است با مراجعه به آپاراتی هر ۲۰ هزار کیلومتر از بالانس بودن چرخ‌ها اطمینان پیدا نمایید.

 

چرخ‌ها را جابه­ جا کردن  نمایید

بهتر است هر ۸ تا ۱۰ هزار کیلومتر، جای لاستیک‌ها را با یکدیگر عوض کنید، به این دلیل که تایرهای جلو سریع­تر ساییده می ­شوند زیرا وظیفه چرخش خودرو در پیچ‌ها را نیز انجام می‌دهند.

 نگهداری لاستیک

لاستیک را باید در محیط تمیز به صورت عمودی انبار کنید،جایی که از نور مستقیم آفتاب یا نورهای مصنوعی شدید،حرارت،موتورهای الکتریکی  و هیدروکربن‌ها (برش‌های نفتی) دور باشد. اگر لاستیک را روی رینگ نگه می­ دارید، باد آن را روی ۱۵psi تنظیم کنید تا از ترک برداشتن جلوگیری شود.

 چه زمانی به لاستیک نو نیاز داریم؟

هنگامی که آج رویه به حد خاصی کاهش یابد باید لاستیک را تعویض نمود. اطلاع از ارتفاع آج اغلب با درجه مخصوص عمق سنج آج انجام می‌­شود. برای تعویض لاستیک و یا خرید از فروشگاه لاستیک ما دیدن نمایید.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل