فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

بررسی برخی عیب‌های رایج جلوبندی خودرو

1398/4/13


بررسی برخی عیب‌های رایج جلوبندی خودرو : تشخیص، عیب یابی و شایع ترین ایرادهای جلوبندی خودرو را بیشتر بشناسیم.

1 وقتی سیبک خراب است:

یکی از مهمترین دلایل ایجاد لرزش و ضربه در فرمان ،خرابی سیبک است .سیبک ها قطعاتی هستند که با توجه به شکل کروی شکل شان ،در مقابل نیروهای کششی و فشاری مقاومت کرده و حرکت راحت دو قطعه متصل به هم را بدون ایجاد اصطحکاک ،فراهم می‌کنند.

حال اگر این حرکت مفصلی به درستی انجام نگیرد روی سیستم فرمان خودرو های آفرود تاثیر گذاشته و عملکرد صحیح آن را مختل می‌کند .سیبک ها در راستای عمود لقی بسیار کم و ناملموسی دارند و به طور کل نباید حرکت عمودی محسوسی داشته باشند. اگر سیبک ها روغن کاری مناسبی نداشته باشند به سر و صدا می‌افتند.

2 وقتی چرخها بالانس نیستند:

چرخ های خودرو باید بالانس یا هم راستا باشند تا در زمان حرکت، تمام قسمت ها به یک اندازه باسطح مسیر برخورد کرده و چسبندگی و سایش برابر داشته باشند. به عبارتی دیگر ،چرخها را بالانس می کنند تا تعادل داشته باشند.

اگر چرخ های خودرو آفرود بالانس نباشند ،فرمان می لرزد ،خودرو به کناره‌ها منحرف می‌شود و به دیگر اجزای جلوبندی نیز آسیب وارد می‌کنند .

3 وقتی بلبرینگ‌چرخ خراب است:

یکی از مهمترین بخش‌های جلوبندی خودرو، بلبرینگ چرخ ها است خرابی بلبرینگ معمولا از دو طریق زیر مشخص می‌شود: اول لرزش فرمان و دومین نشانه که قابل اطمینان تر است. صدا است وقتی بلبرینگ معیوب باشد ،به بیان عامیانه، خودرو صدای تانک می دهد! سالم بودن بلبرینگ چرخ های خودرو امری واجب است .

در برخی شرایط، پیش آمده که خرابی این قطعه باعث قفل شدن تایرها شده و حوادث جبران ناپذیر را رقم زده است

۴ وقتی بوش های میل تعادل خراب است:

این قطعه همانگونه که از اسمش مشخص است، وظیفه حفظ تعادل خود را بر عهده دارد.میل تعادل با توجه به شکل و شمایل و نحوه اتصال به دیگر بخش‌ها ،در زمان پیچیدن خودرو ،نیروی پیچشی را بین چرخ ها تقسیم کرده تا از متمایل شدن خودرو به یکی از سمت‌ها جلوگیری به عمل آید.

میل تعادل توسط دو بوش در جای خود بسته شده است .اگر این بوشها معیوب باشند ،خرابی خود را با ایجاد سر و صدا در جلوبندی و سیستم تعلیق نشان می‌دهند. لرزش فرمان نیز از دیگر نشانه های خرابی بوش های میل تعادل است.

این نکته را مورد توجه قرار دهید گاهی مواقع عامل بروز سر و صدا، شل بودن میل تعادل و برخورد آن با دیگر قطعات است

۵ وقتی شاسی ضربه خورده است:

پیش می‌آید که در اثر تصادف شدید شاسی تغییر حالت داده یا به قول معروف می پیچد. در این حالت اگر نسبت به رفع این مشکل اقدام نکنید ،در کار جلوبندی خودرو اختلال ایجاد شده و ایمنی به خطر می‌افتد.

خودرویی که در اثر تصادف ،دچار تغییر حالت شاسی شده باشد، فرمان پذیری ضعیف دارد خود را به کناره ها کشیده می شود ،عمر مفید پلاس هایش کم است و به سرعت فرسوده می‌شوند گردگیرهای پلوس قبل از تمام شدن عمر مفیدشان پاره می شوند و به طور کار خودرو اصلاً تعادل مناسبی ندارد.

۶وقتی خودرو در سر پیچ ها تعادل ندارد :

عواملی که سبب بر هم خوردن تعادل خودرو  در سر پیچ ها می شود عبارتند از تنظیم نبودن  زوایای فرمان، تنظیم نبودن باد لاستیک ها، ساییدگی نابرابر آ ج لاستیک ،تغییر شکل شاسی در اثر ضربه، گیر کردن ترمز ها در یک سمت، معیوب بودن میل تعادل، خرابی میل فرمان و جعبه فرمان ،بالانس نبودن چرخ ها.

کمک فنرها یکی از اساسی ترین قسمت ها در خودرو و ایمنی خودروها هستند. این قطعات در صورت خرابی نقش بسیاری در ضریب فرسودگی سایر قطعات شامل: پنل تعلیق، جعبه فرمان دیفرانسیل، لاستیک چرخ و بلبرینگ چرخ ها و بوشهای لاستیکی سیستم تعلیق، گیربکس ،سیستم تعلیق، مجموعه سیبک های  فرمان و مجموع اطاق خودرو دارند.برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل