فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

زمان مناسب جهت تعویض روغن خودرو

1398/4/16


زمان مناسب جهت تعویض روغن خودرو: توصیه اغلب سازندگان خودرو در مورد زمان و کیلومترتعویض روغن موتور در خودروهای بنزینی با تکنولوژی روز دنیاهر 12000کیلومتر،یا هریک سال یک بار می باشد .با این حال شرایط ذکر شده در مورد کارکرد خودرو در حالت معمولی می باشد. تعویض لاستیک  نیز مانند تعویض روغن نیاز به زمان مناسب دارد. صفر  تا صد لاستیک عوض کردن در 5 مرحله را به دکتر خودرو بسپارید

 

چگونه زمان تعویض روغن را تشخیص دهیم؟

زمان تعویض روغن موتور و فیلتر روغن ،به مسافت طی شده خودرو و مدت زمان ماندن روغن در داخل کارتر موتور بستگی دارد.زیراتغییرات خواص روغن موتور هم بستگی به مقدار کارکرد موتور دارد.وهم بستگی به مدت زمانی که روغن در موتور بوده است .

موارد استثنایی مثلا استارت زدن زیاد در هوای سرد یا حرکت زیاد در مسیرهای پر ترافیک ،مدت زمان  تعویض روغن موتور و فیلتر روغن را جلو می اندازد.

توصیه شرکت های نفتی در مورد زمان تعویض روغن جهت محافظت بیشتر موتور خودرو 3تا6ماه بدون هیچ کارکردی و حداکثر کیلومتر 4800 در هر شرایط کارکرد می باشد.از روغن های موتور استاندارد خودرو استفاده نمایید.

فروشگاه لاستیک دکتر خودرو

مراکز مختلفی برای خرید تایر خودرو وجود دارند اما شاید دسترسی به این مراکز کمی سخت و زمان‌بر باشد. دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک  می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن  ،  لاستیک فالکن ، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست . این نمایندگی با حضور به موقع و تعویض لاستیک درمحل باعث صرفه جویی دروقت و هزینه شما می شود .
دکتر خودرو عرضه کننده لاستیک با کیفیت بالا می باشد همچنین جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت دکتر خودرو مراجعه نمایید.

 نکات تعویض روغن موتور خودرو

 بهتر است هر وقت که روغن موتور را عوض می کنید فیلتر روغن را هم تعویض کنید روغن موتور نباید از علامت های روی گیج بالاتر  و یا پایین تر باشد.زیادی روغن موتور باعث افزایش مصرف بنزین شده و علاوه بر تشکیل لایه رسوب کربنی به شمع های موتور نیز آسیب می زند.

روغن موتور خودرو را کی تعویض کنیم؟

در شرایط کارکرد سخت مثل طی مسافت های کوتاه ،در جا کار کردن زیاد،ترافیک و یا حرکت در محیط های با گرد و غبار زیاد،شرایط آب و هوایی نا مناسب مناطق سردسیرو مناطق گرمسیر،روغن موتور را هر 5000هزار کیلومتر تعویض کنید.البته روغن برخی از خودروهای جدید را می توان تا 12000کیلومتر تعویض نمود،اما باید توجه داشته باشیم افزایش کیلومتر تعویض موجب افزایش صدمات ناشی از تجمع رسوبات به صورت لجن و کاهش کارایی و آلودگی بیشترمحیط زیست می گردد.

توصیه تولید کنندگان خودرو برای  روغن موتور

اگر چه اکثر تولید کنندگان خودرو و روغن موتور به رانندگان پیشنهاد می دهند که پس از طی مسافت مشخصی نسبت به تعویض روغن اتومبیل خود اقدام کنند،ولی بعضی مواقع چنین موضوعی صادق نیست و باید به برخی موارد دیگر نیز توجه کرد.

 

آنچه باید در مورد تعویض روغن موتور خودرو بدانید

روغن برای روان کاری قطعات موتور به کار می رود و باعث افزایش طول عمر موتور و همچنین تمیزی آن می شود.بنابراین تمیز بودن و تازه بودن روغن یک امر بسیار مهم محسوب می شود بعضی مواقع روغن موتور کارایی خود را زودتر از زمان پیش بینی شده از دست می دهد که می تواند برای موتور خودرو مشکلاتی را ایجاد کند و هزینه زیادی را برای صاحب ماشین در پی داشته باشد.

 برچسب ها:

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل