فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

زمان مناسب برای تعویض شمع ماشین

1398/4/25


زمان مناسب برای تعویض شمع ماشین : تمیز کاری و تنظیم دهانه شمع در کارکرد موتور و کاهش مصرف سوخت بسیار موثر است به همین دلیل بهتر است هر هزار کیلومتر شمع ها را بازدید نمود قبل از بستن شمع روی سرسیلندر با سوهان نرم بین دو الکترود شمع را ۳ تا ۴ بار بکشیم .به مکانیک توصیه نماییم که با فیلتر مخصوص فاصله دهانه الکترودها را کنترل نماید.

 

زمان مناسب برای تعویض شمع ماشین

توجه داشته باشید که فاصله الکترودها در شمع ها بین ۶ تا ۹ دهم میلیمتر می باشد. در اثر بی دقتی هنگام بستن شمع نیز احتمال شکسته شدن چینی شمع وجود دارد.در این صورت جریان برق را به بدن انتقال می دهد و شمع کارایی خود را از دست خواهد داد.

روش بسیار ساده برای پیدا کردن شمع یا سیلندر

توجه داشته باشید برای بستن شمع خودرو از آچار مناسب استفاده نمایید،در اینجا به یک روش بسیار ساده برای پیدا کردن شمع یا سیلندر خراب اشاره می کنیم ابتدا موتور را روشن کنید سپس به ترتیب و یک به یک سیم ها یا همان وایرها را از سر شمع ها جدا نمایید .

اگر با جدا کردن وایر ها از سر شمع موتور شروع به لرزش نمود، آن شمع و سیلندر سیلندر سالم است.

ولی چنانچه با جدا کردن وایر شمع موتور هیچ گونه لرزشی پیدا نکرد ممکن است  عیب از شمع یا سرسیلندر باشد .با تعویض یک شمع سالم  به راحتی قابل تشخیص است.

نقش شمع در خودرو

شمع خودرو وسیله انتقال جرقه لازم به سیلندر خودرو می باشد و اگر به شکل ظاهری آن توجه نمایید آن را به صورت یک قطعه فلزی می بینید که در قسمت پایین آن رزوه ایجاد شده است تا به قسمت مورد نظر در سیلندر پیچ شود قسمت دوم و بالاتر از قسمت آچارخور می باشد برای بسته شدن آن به وسیله آچار بکس  وقسمت بالاتر از جنس چینی میباشد که عایق بوده و از و از اتصال بدنه شنمع به دیگر قسمت ها جلوگیری می نماید

اما به لحاظ کلی شمع را می‌توان به دو قسمت تقسیم نمود

 شمع عایق

 قسمت هادی جریان برق

قسمت عایق برای جدا کردن الکترود مثبت و منفی از یکدیگر ساخته شده که معمولا از یک قطعه سرامیکی چینی ساخته می شود و دلیل انتخاب این نوع از مواد برای عایق بودن در مقابل حرارت و ضریب انبساط حرارتی بسیار کم می باشد.


این بخش در برابر سرما نیز مقاوم است جریان برق با ولتاژ حدود ۱۲ هزار از طریق سیم وایر به سر شمع ها می رسد و  از سر شمع ها هم عبور کرده و موجب جرقه در سیلندر مربوط به آن شمع شده و عملیات احتراق در سیلندر را به وجود می‌آورد و به اصطلاح موتور روشن می‌شود.

 

باطری خودرو جریان مستقیم معمولا به ۱۲ ولت را ایجاد می نماید و این ولتاژ توان لازم برای تامین برق مورد نیاز خود را ندارد به طور مثال برای ایجاد جرقه بین دو الکترود شمع خودرو به ولتاژ بسیار زیادی در حدود ۷ هزار ولت نیاز  است.

این ولتاژ به تنهایی برای برق گرفتگی انسان ایجاد تهدید نمی‌کند به دلیل اینکه شدت جریان الکتریکی که واحد آمپر سنجیده می‌شود در حد بسیار ضعیف می باشد که کمی شک ضعیف به شما وارد خواهد شد. آن هم در صورتی که جرقه الکتریکی بین دو شمع به شما برخورد نماید  به همین منظور دستگاهی اختراع شد داشت که با آن کوئل می گویند که امکانات لازم برای تامین برق ۱۲ هزار تا ۱۵ ولت را از یک باطری با برق مستقیم 12ولت فراهم می سازد.و این ولتاژ می تواند از فاصله بین دو الکترود شمع عبور نماید و احتراق لازم برای موتور خودرو را ایجاد کند.

 

 
آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل