فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تعمیرات لاستیک و چرخ

۱۳۹۶/۶/۱


تعمیرات لاستیک و چرخ

مهمترین دستورات در مورد نگهداری و بازبینی لاستیک و چرخ عبارت است از:

  • کنترل فشار باد لاستیک ها
  • کنترل ساییدگی های غیر عادی لاستیک ها
  • تعویض به موقع محل چرخ ها

 

فشار باد لاستیک

فشار باد لاستیک به نوع لاستیک و نحوه استفاده از آن بستگی دارد.فشار باد لاستیک های سواری 22 تا 36 پوند براینچ مربع است و در کامیون ها و اتوبوس ها تا 100 پوند بر اینچ مربع می رسد.حداکثر فشار باد روی دیواره لاستیک نقش شده است.

فشار غیر صحیح باد تایر موجب ساییدگی سریع لاستیک،فرمان پذیری غلط و حرکت نا منظم خودرو می شود.

وقتی لاستیک بیش از اندازه مجاز باد شده باشد فقط آج های میانی لاستیک با جاده در تماس است.لذا فرمان پذیری راحت تر است ولی لغزش آن لاستیک روی جاده بیشتر است و در ضمن آج های میانی لاستیک سریع تر از آج های طرفین ساییده می شوند.

وقتی لاستیک کمتر از اندازه مجاز باد شده باشد همه آج های لاستیک با جاده در تماس است لذا دستگاه فرمان سفت تر عمل می کند و لغزش آن لاستیک روی جاده کمتر می شود ولی آج های طرفین لاستیک سریع تر از آج های میانی ساییده می شوند و در موقع عبور از روی سنگ ها و چاله ها و یا برخورد به جداول خیابان ها جمع شده و ضربه به رینگ منتقل شده و رینگ کج می شود.

فشار باد لاستیک را هفتع ای یکبار کنترل کنید.تنظیم باد در حالت سرد انجام می شود وقتی دمای لاستیک بالا می رود فشار باد آن نیز افزایش می یابد پس وقتی لاستیک گرم یا داغ باشد تنظیم باد لاستیک نتیجه غلطی خواهد داشت.

ساییدگی غیر عادی لاستیک

ساییدگی غیر عادی لاستیک ها باید مورد توجه قار گیرددر بیشتر موارد عامل سایش غیر عادی لاستیک ها واضح و قابل پیش بینی و اصلح نمودن است علل مهم عبارتند از:

  • حرکت سریع و توقف ناگهانی
  • پیچیدن با سرعت زیاد
  • تنظیم نبودن باد لاستیک ها
  • تنظیم نبودن زاویه کمبر چرخ
  • خرابی سیستم فنر بندی بخصوص خراب بودن کمک فنر
  • بالانس نبودن چرخ

تعویض نوبتی محل چرخ های خودرو

بعضی از لاستیک های خودروسریع تر از بقیه لاستیک ها ساییده می شوند زیرا وظیفه لاستیک های جلو و عقب یکی نیست.به علائه نوع لاستیک و نحوه رانندگی سبب می شود که لاستیک ها به یک اندازه ساییده نشوند.برای متعادل کردن سایش یکنواخت لاستیک به صورت منظم یا هر گاه سایش غیر عادی رخ دادد لاستیک ها را جابجا کنید.منظور از جابجا کردن لاستیک تعویض مجموعه رینگ و لاستیک از یک نقطه روی اکسل خودرو به نقطه دیگر است.

 

تیم دکتر خودرو با بیش از 15 سال سابقه فنی خدمات ماشین در زمینه تایر و لاستیک خودرو  و تعویض و فروش بهترین برندهای موجود ایرانی و خارجی کار  در فضای اینترنت را ار سال 94 آغاز کرد.  این تیم متشکل از نیروهای با سابقه در فروش لاستیک ، تعویض لاستیک و تایر خودرو میباشند و از متخصص ترین افراد در این زمینه هستند.


عويض تاير در محل / لاستيک ميشيلن / لاستيک فالکن / لاستيک / تعويض لاستيک در محل / لاستيک بارز / تعويض لاستيک نو / فروش لاستيک/ تاير خودرو / خريد تايرماشين/ دکتر خودرو /انواع لاستيک / تعويض لاستيک ماشين

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل