فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تکنولوژی‌های جدید درلاستیک خودرو

1398/5/2


تکنولوژی‌های جدید درلاستیک خودرو: امروزه لاستیک ­های مفهومی اهداف بلند پرواز را دنبال می­ کنند و امید است که در پی تلاش­ های شرکت تولید کننده لاستیک بارز برای جای گرفتن در میان این طراحان و تولید کنندگان به فن­آوری ­های کاملا به روز این نوع لاستیک­ ها دست یابد.

تکنولوژی‌های جدید درلاستیک خودرو

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا تعدادی از مردم دائما از قیمت لاستیک پراید پرس و جو می­ کنند و همیشه حتی با این که خودروی آنها پراید نیست، نسبت به این مقوله کنجکاو می باشند. در جواب به این سوال باید بدانید که لاستیک در ایران محصولی استراتژیک است. به این معنا که تغییر قیمت آن، تغییر قیمت بسیاری از کالاهای دیگر خودرو را به دنبال خواهد داشت.

بالا رفتن قیمت لاستیک به معنی بالا رفتن هزینه­ های حمل و نقل و درنتیجه افزایش قیمت محصولات برای مصرف­ کننده ­ها است. کرایه­ های حمل و نقل نیز افزایش یافته و فشاری را بر دوش جامعه تحمیل خواهد کرد.

برای مثال اگر سال گذشته را به خاطر بیاوریم، این مساله خود را به روشنی نمایان می­ کند. شرکت تولید کننده لاستیک بارز با اینکه بخش عمده بازار لاستیک ایران را در اختیار دارد، سال گذشته نتوانست در برابر عوامل افزایش قیمت لاستیک از جمله شرایط تحریم­ها و مشکلات موجود بر سر راه تهیه مواد اولیه برای تولید مقاومت کند و در نتیجه شاهد بالا رفتن قیمت لاستیک بارز نیز بودیم.

شرکت تولید کننده لاستیک بارز

در عین حال شرکت بارز به دنبال افزایش قیمت لاستیک بارز از محصولات جدیدی رونمایی کرد که با وجود تحریم­ ها موجی از امید را به همراه آورد.

شرکت تولید کننده لاستیک بارز مدعی است موادی را در محصولات جدید خود به کار برده است که کاملا بومی و تولید داخلی کشور است و قبل از آن این مواد تنها در لاستیک­ های خارجی مانند میشلن، گودیر و بریجستون به کار می ­رفته. گفته می ­شود شرکت بارز با رونمایی از این محصولات جدید، ایران را در جایگاه چهارمین کشوری قرار داده که به فن­آوری تولید لاستیک‌های مفهومی در دنیا دست پیدا کرده است.

لاستیک مفهومی چیست؟

لاستیک­ های مفهومی از گذشته تا به امروز با اهداف متفاوتی در دنیا طراحی شده و به تولید می­ رسند. طراحان در طراحی این لاستیک ­های پیشرفته و جدید بیشتر به دنبال افزایش کارایی آنها هستند. برای مثال لاستیک­ هایی که به دنبال مقابله با پنچری هستند و در سال­های اخیر بسیار مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفته ­اند.

ساده ترین نوع از این لاستیک­ ها ممکن است به­صورت پنچررو طراحی شده باشند یعنی دیواره­ هایی تقویت شده دارند که اگر پنچر شوند باز هم می ­توانند به حرکت ادامه داده و متوقف نشوند.

لاستیک های تنظیم  باد


نوع دیگری از این لاستیک­ ها مجهز به سیستمی هستند که در صورت کم شدن باد تایر آن را مجددا تنظیم کرده و حرکت خودرو را تامین می­ کنند. یک شرکت کره­ ای به نام هانکوک در این راستا تایرهایی را ارائه کرده است که بدون باد و بدون رینگ کار می ­کنند.

ویژگی لاستیک های بدون باد

این نوع تایرها از مجموعه چرخ ­های رایج بسیار سبک ­تر هستند. در واقع، بافتی الاستیکی به جای رینگ در این تایرها جای­گذاری می­ شود که شوک­ های وارد شده به چرخ را خیلی بهتر جذب می­ کند و در نتیجه سوخت بسیار کمتری نیز مصرف خواهد شد.

قبل از این نیز میشلن تایرهای بدون بادی را طراحی و تولید کرده بود که البته یک رینگ مرکزی داشت اما دیگر نیازی به باد کردن آن وجود نداشت. شرکت هانکوک همچنین به دنبال تولید لاستیک­ هایی است که خود را با شرایط مختلف رانندگی تطبیق دهد به این صورت که مثلا اگر در پیست و با سرعت بالا رانندگی می‌کنید قادر باشد مرکز آج AOS را گسترش دهد و با تغییر شکل لاستیک و افرایش سطح تماس لاستیک با مسیر، چسبندگی را به حداکثر برساند و در مقابل هنگامی که در شهر تردد می کنید با به حداقل رساندن سطح درگیر با آسفالت نیروی اصطکاک و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش دهد.

لاستیک­های مفهومی

امروزه لاستیک­های مفهومی اهداف بلند پروازانه ­تری را دنبال می­ کنند و امید است که در پی تلاش­های شرکت تولید کننده لاستیک بارز برای جای گرفتن در میان این طراحان و تولید کنندگان به فن­آوری­ های کاملا به روز این نوع لاستیک­ ها دست یابد.


تکنولوژی لاستیک در آینده

 لاستیک بسیار جدید آیرو (Aero) یکی از چندین طرح جدید مفهومی تایرهاست که شرکت گودیر آن را معرفی نموده است. این تایر نیازی به هوا نداشته و ساختار درونی آن غیر انوماتیک است. پره ­های این تایر طوری طراحی شده که با تغییر شکل به پروانه هواپیما و یا کشتی به افزایش ارتفاع خودرو کمک می ­کند.

 

 
آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل