فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

نگهداری و تعمیر خودرو

1398/5/12


نگهداری و تعمیر خودرو : یکی از دغدغه های همیشگی مالکین و رانندگان خودرو، چگونگی نگهداری و تعمیر خودرو است. این مسئله برای کسانی که به تازگی اقدام به خرید خودرو نموده اند، بسیار با اهمیت تر می باشد، چراکه تجربه چندانی از رانندگی و تعمیر و نگهداری خودرو نداشته و ممکن است به مشکلات عدیده ای در این زمینه برخورد نمایند. به همین علت در این بخش قصد داریم نکات مهمی را در رابطه با نگهداری و تعمیر خودروبیان نماییم.

نگهداری و تعمیر خودرو

 

گیربکس

قطعات مکانیکی این مزیت را نسبت به قطعات الکتریکی دارند که در صورت بروز اختلال در یکی از بخش ها آن را با صدای خاص به شما می فهمانند و بدین ترتیب از عملکرد نادرست به آن اطلاع می یابید.

گیربکس ها از بدو پیدایش خودروها با ما بوده اند و مشکلات خاص خودشان را نیز به همراه داشته اند ولی از آنجایی که تعمیر آنها  هزینه و زمان زیادی می طلبد است که توجه ویژه‌ای نسبت به آن نشان داده شود .

 جا نرفتن دنده

دنده های اتوماتیک چیزی نیست که در اختیار تمام هموطنان ما باشد و به لطف خودروسازان داخلی هنوز هم این سیستم در کشور ما برقرار است .این سیستم هم علیرغم سادگی ظاهری خود، پتانسیل بروز اختلالات اساسی را دارد یکی از آنها درست جا نرفتن دنده است.

امکان وقوع این مشکل در هر مرحله وجود دارد و چه در حین شروع حرکت و چه در هنگام تعویض دنده در سرعت های بالاتر به وقوع می‌پیوندد. چنین مشکلی می‌تواند نشأت گرفته از پایین بودن فشار روغن باشد.

بوی سوختگی

رنگ قرمز، شفافیت و بوی شیرین، از نشانه های روغن گیربکس اتوماتیک مناسب است .

حس کردن بوی سوختن روغن گیربکس ،به اندازه عطر خودش شیرین نیست و خبر از بروز مشکلاتی چون داغی شدید گیربکس شما می دهد، چرا که تنها وظیفه این روغن کاهش استهلاک قطعات متحرک درون این سیستم نیست و نقش یک خنک کننده را نیز ایفا می‌کند .

هرچند که بعضی گیربکس ها ،از مینی رادیاتوری نیز بهره می برد که برای خنک کردن این مایع تعبیه شده است و احتمال بروز مشکل را به حداقل می‌رساند.

با این وجود پایین بودن سطح روغن و یا استفاده از روغن نامرغوب، می تواند سبب بروز مشکلات این چنینی شود.

 صدای طبیعی گیربکس

همه ما صدای خاص گیربکس  در زمان تعویض دنده را شنیدیم و با آن آشنا هستیم بنابراین هرگونه صدای متفاوتی به راحتی تشخیص داده می‌شود و لازم است که مورد توجه قرار بگیرد .

وجود چنین صدایی هم به مانند مشکلات قبلی ،می‌تواند ناشی از روغن گیربکس باشد و احتمالاً با چک کردن آن برطرف می‌شود پس به یاد داشته باشید که تنها روغن موتور نیست که تنوع بالایی در بازار دارد و لازم است که در انتخاب روغن گیربکس مناسب نیز، دقت  کافی نشان دهید تا از بروز مشکلات بزرگ تر جلوگیری کنید.

هرچند که این تنها احتمال ممکن نیست و به گوش رسیدن چنین صدایی می تواند خبر از مشکلی بزرگتر بدهد، سایش و خوردگی قطعات، این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که قطعات در حال حرکت ،بخشهای دیگری را نیز به حرکت وا می دارند که این مشکل سبب خوردگی و سایش قطعات شده و خرج زیادی را روی دستتان می‌گذارد. پس لازم است با شنیدن هر صدای نامعمولی از گیربکس به تعمیرکار  مراجعه نمایید .

آیا تا به حال شده است که دنده خودرو شما از جا در برود؟

گیربکس ها به گونه ای تنظیم شده اند که در دنده تنظیم شده توسط شما باقی بمانند و یا اینکه به دستور کامپیوتر و بر اساس دور موتور تعویض شوند بنابراین در رفتن خود به خود دنده یک اتفاق نامعمول است و دلایل خاص خود را دارد.

چنین چیزی در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت شدیدا خطرناک است، چرا که به هنگام گاز دادن برای سبقت گرفتن یا جلوگیری از تصادف، اختلال در سیستم گیربکس آخرین چیزی است که آرزویش را می کنید پس از وقوع چنین مشکلی درنگ نکنید و سراغ نزدیکترین تعمیرکار بروید. 

 برچسب ها: لاستیک یزدتایر تعویض لاستیک در محل تعویض لاستیک خرید لاستیک لاستیک خودرو نگهداری و تعمیر خودرو خرید لاستیک خودرو

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل