فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

آمازون ۱۰۰ هزار دستگاه ون برقی ریوین سفارش داد

1398/7/5


آمازون به‌منظور عمل به تعهد اجرای سریع توافق‌نامه‌ی اقلیمی پاریس، ۱۰۰ هزار دستگاه ون برقی برای تحویل کالا به استارتاپ ریوین سفارش داده است. 

به‌تازگی آمازون و فورد به‌ترتیب ۷۰۰ و ۵۰۰ میلیون دلار در استارتاپ ریوین (Rivian) سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اخیرا نیز این شرکت توانست سرمایه‌ی زیادی از کاکس اتوموتیو (Cox Automotive) جذب کند. آمازون یکی از اولین شرکت‌هایی بود که روی برند نوپای ریوین سرمایه‌گذاری کرد و اکنون می‌خواهد مطمئن شود ریوین خودروهای برقی زیادی برای ساخت دارد. آمازون ۱۰۰ هزار دستگاه ون برقی برای تحویل کالا به مشتریان خود در سراسر جهان می‌خواهد.

دیو کلارک، معاون ارشد خدمات مشتریان و عملیات جهانی آمازون، در توئیتی درباره‌ی خودروهای الکتریکی ریوین اعلام کرد:

ناوگان ما در حال برقی‌شدن است. بسیار هیجان‌زده‌ام که سفارش ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو برقی مخصوص تحویل کالا را اعلام کنم. تاکنون این سفارش، بزرگ‌ترین سفارش وسایل نقلیه‌ی تحویل برقی به‌شمار می‌رود. 

ون‌های برقی جدید در سال ۲۰۲۱ وارد بازار خواهند شد. خودروهای الکتریکی یادشده بخشی از تعهد آمازون به مقابله با تغییرات اقلیمی است. تعهد اخیر از کسانی که آن را امضا می‌کنند، خواسته است تا سال ۲۰۴۰ هرگونه اقدام ممکن برای کاهش تولید کربن در سراسر جهان را انجام دهند. 

آمازون می‌گوید سفارش ۱۰۰ هزار دستگاه ون برقی بزرگ‌ترین سفارش برای این نوع وسیله‌ی نقلیه تاکنون است. آمازون می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ تعداد ۱۰ هزار دستگاه از این ون‌های برقی را در خیابان‌ها داشته باشد و ریوین باید ۹۰ هزار دستگاه دیگر را تا سال ۲۰۳۰ تحویل دهد. آمازون تخمین می‌زند این ون‌های برقی تحویل کالا از ورود حدود چهار تُن کربن به جوّ زمین جلوگیری می‌کنند. تا آن زمان، آمازون از ۱۰۰ درصد انرژی تجدیدپذیر در زیرساخت‌های جهانی خود استفاده خواهد کرد. برنامه این است که میزان استفاده‌ی آمازون از انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۴ به ۸۰ درصد برسد.

هنوز اطلاعات زیادی درباره‌ی این خودروهای برقی وجود ندارد. ریوین سیستم ماژولار اختصاصی دارد و به آن اجازه می‌دهد محصولات خود را به شکل دلخواه ارائه دهد. در شرایط کنونی، مطمئن نیستیم این پلتفرم و ون برقی مطابق با نیازهای تحویل آمازون باشد. شاید این شرکت مجبور باشد چیزی متناسب با نیازهای بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خود تولید کند.

استارتاپ نوپای ریوین همچنین پیکاپ برقی R1T و شاسی‌بلند برقی R1S را طراحی کرده است که تحویل اولین نسخه‌ها به خریداران از اواخر سال آینده‌ی میلادی آغاز می‌شود. علاوه‌‌بر‌‌این، مشارکت با فورد نیز در برنامه وجود دارد و ریوین و فورد قصد دارند خودرو برقی جدیدی طراحی کنند. گفته می‌شود شاسی‌بلند ریوین R1S درصورت مجهزبودن به باتری ۱۸۰ کیلووات‌ساعت، می‌تواند مسافتی حدود ۶۶۰ کیلومتر را با هربار شارژ طی کند. 

منبع: زومیت

 برچسب ها: آمازون ۱۰۰ هزار دستگاه ون برقی ریوین سفارش داد قیمت لاستیک ون لاستیک ون برقی

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل