Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/doctorkhodro/public_html/header.php on line 26
دکتر خودرو ، تعویض لاستیک در محل ، تعویض تایر در تهران | واردات بی رویه‌ تایر ضربه به بازار داخلی است. فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

واردات بی رویه‌ تایر ضربه به بازار داخلی است.

1398/10/2


واردات بی رویه‌ تایر ضربه به بازار داخلی است: واردات بی رویه‌ تایرهای سنگین که در ماه های گذشته روی داد، انبارها را از تایرهای بی‌کیفیت و ارزان قیمت چینی پر کرد و به گفته فعالان این صنعت، سازمان ملی استاندارد هم نظارت لازم بر واردات ندارد و این امر به تولید داخلی ضربه زد.

 سالیانه بین ۱.۲ میلیون تا ۱.۴ میلیون حلقه تایر سنگین سیمی اتوبوسی مورد نیاز است، در حالی که تولید داخلی آن نزدیک به ۳۵۰ هزار حلقه در سال بوده و باقی‌مانده آن باید وارد شود.
ش
همین مساله و واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تعرفه پایین، در ابتدا برای حل مشکلات حمل و نقلی کشور اتخاذ شد، اما در نهایت به تولید داخلی ضربه زده است.

در این پیوند، «مصطفی تنها» سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران افزود: دومین کارخانه تولید لاستیک تی‌بی‌آر تا آخر دی‌ماه امسال در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت آن ۳۵۰ هزار حلقه در سال است.

TBR مخفف Truck and Bus Radial است و در واقع تی‌بی‌آر به لاستیک های کامیونی و اتوبوسی اطلاق می‌شود.

این مقام صنفی با یادآوری ظرفیت ۳۵۰ هزار حلقه ای تایر تی‌بی‌آر یک واحد تولید داخلی، بیان داشت: حداکثر نیاز کشور به تایر سنگین رادیال، سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار حلقه است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در صورت تامین ارز مورد نیاز از سوی دولت، سومین کارخانه تولید این دسته از تایرها به ظرفیت سالیانه ۲۳۰ هزار دستگاه در طرح کویر تایر بیرجند حداکثر تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید و به این ترتیب تا حدود زیادی از واردات این کالا بی نیاز خواهیم شد.


واردات بی رویه‌ تایر ضربه به بازار داخلی است.

تنها، به واردات بی رویه تایرهای سنگین رادیال در یک سال گذشته با برداشته شدن بسیاری از استانداردها اشاره کرد و گفت: آنقدر تایر سنگین وارد شده که شاید تا مدت ها نیازی به واردات نباشد.

وی یادآور شد: پیشتر، واردکنندگان باید استاندارد پایه اتحادیه اروپا برای سال ۲۰۱۴ (استاندارد SWR) را پاس می کردند که بیانگر ضریب مقاومت غلطشی، طول خط ترمز تایر و صدای حاصل از ترمز بود، اما پارسال و امسال در مقاطعی این استاندارد برداشته شد.

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران ادامه داد: DOT که شناسنامه و هویت هر تایر بوده و نشان می دهد تایر در کجا و توسط چه کسی تولید شده و به نوعی از ورود تایرهای تقلبی جلوگیری می کرد، نیز در مقطعی از سوی ستاد تنظیم بازار برداشته شد.

وی با اشاره به حذف شاخص سرعت در واردات تایرهای باری (نشان‌دهنده اینکه تایر برای چه سرعتی از خودرو ساخته شده)، بیان داشت: به‌جز استاندارد ملی ایران، سایر استانداردها از واردات تایر باری کنار زده شد و همین موضوع به واردات تایرهای بی کیفیت دامن زد.


تنها همچنین با اشاره به برداشته شدن موضوع نمایندگی های مجاز واردات تایر، تاکید کرد:‌ نمایندگی های مجاز، خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه می کردند و در صورت بروز مشکلات حقوقی مثل تصادف ناشی از عیوب تایر، قادر به بازخواست و تامین خسارت از شرکت ها خطاکار بودند.

وی گفت:‌ امروز برخلاف گذشته که فقط تجار تایر با اشراف به برندها، قیمت‌ها و کیفیت تولیدات، قادر به واردات بودند، هر کسی می تواند تایر خریده و وارد کند و همین موضوع بر کیفیت واردات لطمه زده است.


کارشناسان صنعت لاستیک معتقدند: مساله واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تعرفه پایین، در ابتدا برای حل مشکلات حمل و نقلی کشور اتخاذ شد، اما اکنون به تولید داخلی ضربه زده است.

منبع: پرشین خودرو

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست.

شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید.
آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل