فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

روش کاهش صدای تایر خودرو

1398/9/11


روش کاهش صدای تایر خودرو : بدون‌ تردید یکی از عوامل ایجادکننده صدا در اتاق خودرو، لاستیک است. بنابراین تعدادی از تولیدکنندگان تایر سعی کرده‌اند با استفاده از فوم‌هایی درون تایرهایشان از ایجاد صداهای اضافه جلوگیری کنند.

خودروهای برقی باعث شده‌اند تایرسازان هر روز بیشتر به فکر کاهش صدای تماس لاستیک خودرو با سطح جاده باشند. ازسوی‌دیگر مالکان خودروها نیز به‌دنبال آسایش بیشترند و به‌همین‌دلیل تولیدکنندگان خودرو همواره به دنبال روش‌هایی هستند که صدای داخل اتاق خودرو را کاهش دهند. بدون‌تردید یکی از عوامل ایجادکننده صدا در اتاق خودرو، لاستیک است. بنابراین تعدادی از تولیدکنندگان تایر سعی کرده‌اند با استفاده از فوم‌هایی درون تایرهایشان از ایجاد صداهای اضافه جلوگیری کنند.

روش افزودن فوم به تایر

هر یک از تولیدکنندگان تایر، روش‌های خاص خود را در بازاریابی محصولاتشان دارند و سعی می‌کنند میزان صدا را کاهش دهند، اما تقریبا تمام آن‌ها به روشی یکسان عمل می‌کنند. پس از آن‌که لاستیک درون قالب عمل‌آوری شد، یک لایه ضخیم از فوم عایق درون جداره داخلی لاستیک چسبانده می‌شود. این لایه می‌تواند به صورت یک لایه پیوسته باشد یا از چند مقطع کوتاه‌تر ساخته شود.

تایرهای ساکت را چگونه شناسایی کنیم؟

از آن‌جا که در روش فوق،‌ بی‌صدا کردن تایر پس از تولید انجام می‌شود،‌ محصولاتی که به این روش تولید شده‌اند، از نظر کاهش میزان صدا با هم یکسانند. به همین دلیل، شماره شناسایی لاستیک (DOT TIN) در یک لاستیک با خاصیت کاهش صدا می‌تواند با یک لاستیک استاندارد مشابه یکسان باشد.
برای آن‌که بتوان لاستیک‌ها را بدون باز کردن از روی چرخ شناسایی کرد، تولیدکنندگان معمولا یک نشان روی جداره لاستیک درج می‌کنند. تولیدکنندگانی که لاستیک‌های کاهش‌دهنده صدا را تولید می‌کنند، برای فناوری به‌کاررفته در تولیداتشان نام‌های ویژه‌ای را انتخاب کرده‌اند.

تفاوت تکنولوژی‌های کاهش صدای تایر

برای کسب موثرترین نتایج، تایرسازها توصیه می‌کنند در تمام چرخ‌های خودرو از تایرهای دارای خاصیت کاهندگی صدا استفاده شود. اگر خودرو شما هنگام تحویل از کارخانه دارای این نوع لاستیک‌ها باشد ولی هنگام تعویض تایرها سراغ محصولات معمولی بروید، ‌باید منتظر شنیدن صدای حرکت چرخ‌ها روی سطح جاده در اتاق خودرو باشید.
ازآنجاکه تایرهایی با ویژگی‌های کاهش صدا تولید می‌شوند، شما می‌توانید انواع مختلفی از این لاستیک‌ها را از نظر نوع فوم به‌کاررفته در تولید تایر، عرض، رنگ، پیوستگی و حتی جایگاه فوم را در آن‌ها ببینید.
هرچند به نظر می‌رسد این تنوع به نوعی اتفاقی بوده‌ اما واقعیت این است که همگی به صورت عمدی و هدف‌مند تولید شده‌اند و تولیدکنندگان، سایز ایده‌آل، سبک و محل قرارگیری فوم در این لاستیک‌ها را طراحی کرده‌اند.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکترخودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و گلدستون .... در خدمت شماست.

شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید.
آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل