فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

تفاوت میان لاستیک تابستانه و لاستیک هایی برای تمام فصول

1399/4/4


تفاوت میان لاستیک تابستانه و لاستیک های چهار فصل، اگر شما هم مثل دیگر افراد به طور متوسط رانندگی کنید ممکن است در مورد تفاوت لاستیک های تابستانه و لاستیک هایی که برای تمام فصول استفاده می شوند چیزی ندانید. هر دوی این لاستیک ها برای انجام کارهای مشخصی ساخته شده اند و می توانند بر روی رانندگی شما از نظر عملکرد، کنترل و امنیت به صورت متفاوتی تاثیر بگذارند. در اینجا یکسری اطلاعات در اختیار شما قرار گرفته که می توانید فرق و تفاوت لاستیک های تابستانه و لاستیک هایی که برای تمام فصول استفاده می شوند را بدانید. این مقاله به شما در درک این که از کدام  نوع لاستیک استفاده کنیم، توضیحاتی داده ایم. همچنین به شما نشان می دهد که طبق عادات رانندگی که دارید و شرایط آب و هوایی مختلف بهتر است از کدام لاستیک ها استفاده کنید.

لاستیک های تابستانه چه نوع لاستیک هایی هستند؟

لاستیک هایی که برای تابستان طراحی شده اند، لاستیک هایی هستند که هم می توان برای جاده های خیس و هم خشک استفاده کرد. این لاستیک ها معمولا بی صدا هستند. به صورتی ساخته شده اند که سطح تماس با جاده را به حداکثر می رسانند، که این موضوع باعث می شود رانندگان در زمانی که در جاده های خشک و داغ یا زمانی که در جاده های خیس به خاطر باران های تابستانه حرکت می کنند ، کنترل بهتر، ثبات و قابلیت های ترمز گرفتن بهتری داشته باشند. این لاستیک ها شیارهای پهنی دارند که باعث می شوند آب را با سرعت زیادی دور کنند و از طرفی باعث می شود که لاستیک حتی در گرم ترین روزهای تابستان هم خنک بمانند.

از لاستیک های تابستانه در چه زمانی می توان استفاده کرد؟

از آنجایی که این لاستیک ها برای فصول گرم سال طراحی شده اند، از آن ها نمی توان در شرایط و آب و هوای سرد و زمستان از جمله رانندگی در برف، یخ، بوران و تگرگ و برفاب و همچنین در دماهایی که زیر 45 درجه فارنهایت (7 درجه سلسیوس) هستند، استفاده کرد. این لاستیک ها در آب و هوای خنک منعطف نیستند و رانندگی با چنین لاستیک هایی ریسک امنیتی جدی را به دنبال دارد.

لاستیک هایی که برای تموم فصول مناسب هستند، چه لاستیک هایی می باشند؟

این نوع لاستیک ها برای تمامی شرایط آب و هوایی مناسب هستند. این لاستیک ها را به افرادی که هم در مناطق گرم و هم سرد سال زندگی می کنند، توصیه می کنیم. این نوع لاستیک ها تمام چیزهای مورد نیاز شما از عملکرد را در شرایط آب و هوایی که نه زیاد گرم می شوند و نه زیاد سرد ارائه می دهند. این نوع لاستیک به لاستیک های همه کاره معروف هستند و با نیازهای بسیاری از رانندگان متناسب هستند. دوام و ماندگاری لاستیک های همه فصله از لاستیک های تابستانه بیشتر است و با عوض شدن فصل ها نیاز نیست که به صورت مکرر آن را تعویض کرد. اما این را به خاطر داشته باشید که کنترل این لاستیک ها در فصول گرم و تابستان همانند لاستیک های تابستانه نیست. اگر تابستان های شدید و داغی را تجربه می کنید، ممکن است بخواهید بر روی لاستیک هایی تخصصی تری سرمایه گذاری کنید.  

تفاوت اصلی بین لاستیک های تابستانه و لاستیک های مناسب برای تمام فصول

تفاوت اصلی آن ترکیبات عاج لاستیک است. لاستیک های تابستانه از ترکیب لاستیک، سیلیکا و پلیمر ساخته شده است که بتواند لاستیک را در هوای خیلی گرم کنترل کند و بتواند همچنان در جاده راه برود. این ترکیبات برای منعطف ماندن طراحی نشده اند و در شرایط آب و هوایی سرد و یخبندان کشش لازم را ندارند.

تفاوت دیگر در عمق عاج است. لاستیک های تابستانه عمق عاج سطحی دارند و الگوی عاج آن ها برای مقاومت کم بهینه سازی شده است. شما همچنین متوجه شیارهای پیرامونی عریض می شوید که برای مقاومت در برابر هیدرولیک شدن آب را با سرعت خالی می کنند. طراحی عاج بزرگتر و ادامه دار است و برای اینکه لاستیک ها تماس بیشتری با جاده داشته باشند دیواره های جانبی آن ها منعطف ساخته می شوند.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون ... در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید.
آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل