فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

علت افزایش نرخ لاستیک در بازار

1399/4/8


علت افزایش نرخ لاستیک در بازار، در خبرگزاری مهر آمده است که سید محمد حسین مولاخواه به یکسری از تخلفات مرتبط با فرآیند فروش اینترنتی تایر و لاستیک توسط تولیدکنندگان اشاره کرده است. ایشان گفته که در یکی از شهرستان ها، افراد سودجو کارت های ملی مردم را به تعداد بسیار زیادی جمع آوری کرده اند و با آن تایر دولتی خریداری کرده است و از آن طرف آن ها را با نرخ آزاد در بازار عرضه کرده اند. وی به این موضوع اشاره کرده که شرکت های تولیدی اجازه عرضه تمام محصولات خود را در سایت های اینترنتی ندارند. همچنین گفته که شرکت ها باید درصد مشخصی از تولیدات خود را با هماهنگی دفتر برنامه ریزی تامین، تنظیم و توزیع سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، به صورت فروش اینترنتی انجام دهند.

علت هماهنگی با دفتر برنامه ریزی تایر خودرو چیست؟

علت این کار را به این موضوع مرتبط دانسته است که اگر تولیدکنندگان عرضه تایر به واحدهای صنفی فروشنده تایر قطع کنند، از آنجایی که این فروشندگان دیگر نمی توانند به دلیل عدم تامین سود و منافع خود، از راه غیر قانونی دست به فروش تایر خودرو بزنند، مجبورند به صورت قانونی عرضه که شامل عمده فروشی و خرده فروشی می باشد فعالیت کنند و در نتیجه بازار تمایر دیگر به وضعیت کنونی نمی رسد و با قیمت منصفانه ای فروخته می شود. مولاخواه همچنین ادامه داد: واحدهای تولیدی در صورتی که ببینند تایر خودرو با قیمت گرانی فروخته می شود یا عرضه تایر در بازار توسط نمایندگی خود انجام نمی گیرد، می توانند کد عاملیت آن ها را مسدود کنند و بنابراین در جهت ثبات بازار قدم بردارند.

صف های طویل خرید تایر دولتی چه مشکلاتی را ایجاد کرده است؟

صف های طویل و طولانی خرید تایر دولتی در ماه های اخیر برای مردم واقعا آزاردهنده بوده است، به همین دلیل بسیاری از متقاضیان تایر از نرخ مصوبی که اعلام شده نا امید شده اند و برای اینکه نیازهای خود را تامین کنند به بازار سیاه تایر مراجعه کرده اند.

چه عاملی باعث بدتر شدن اوضاع عرضه تایر شده است؟

بعضی از فعالان بازار تایر گفته اند که یکی از دلایل بدتر شدن وضعیت تایر با نرخ دولتی، به بسته شدن سایت های فروش اینترنتی تولیدکنندگان مربوط می شود. البته این سایت ها هم با شرایط عجیب و غریبی اقدام به فروش لاستیک می کردند، که از جمله این شرایط می توان به فروش هنگام اذان ظهر و یا با موجودی بسیار کم اشاره کرد و بنابراین بیشتر متقاضیان نمی توانستند تایر را از این روش تهیه کنند.

به گفته مصطفی تنها مسئولیت گرانفروشی بر عهده کیست؟

به گفته ایشان، که سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران می باشد، مسئولیت گرانفروشی تایر بر عهده نهادهای نظارتی می باشد. ایشان می گوید: بسیاری از ارگان های دولتی – نظارتی مانند سازمان حمایت و تعزیرات، بودجه فراوانی دریافت می کنند و باید بر بازار نظارت کنند و با متخلفین این کار برخورد کنند. با این حال طبق گفته های رسول جمشیدی، مجری طرح توزیع سیستمی لاستیک سنگین، در مقابل الزامی که به تولیدکنندگان شده که اطلاعات را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند، تولیدکنندگان با این کار موافقت نکرده و امتناع ورزیده اند و در مقابل شفاف سازی زنجیره تامین مقاومت کرده اند. که این موضوع باعث زیان مصرف کنندگان و تداوم یافتن وضعیت نابسمان در بازار لاستیک سایز سبک شده است.

قیمت های جدید لاستیک خودرو به چه صورت است؟

با افزایش 30 درصدی قیمت لاستیک، نرخ انواع تایر خودرو مشخص شده است. بر طبق این لیست، قیمت مصوب یک حلقه لاستیک پراید برابر با 2/258/368 ریال، لاستیک پژو 2/979/471 ریال و لاستیک سمند و ال 90 3/210/307 می باشد.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون ... در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید.

منبع: روزنامه کیهان برچسب ها: خرید تایر دولتی علت بدتر شدن اوضاع تایر خودرو چه کار کنیم تا لاستیک ارزان قیمتی تهیه کنیم؟ صف های طویل خرید تایر دولتی خرید لاستیک از دکتر خودرو خرید لاستیک از سایت های معتبر خرید لاستیک به صورت اینترنتی لاستیک خودرو را از چه فروشگاهی بخریم؟ از چه لاستیکی استفاده کنیم؟ بهترین مارک لاستیک راه هایی برای کاهش هزینه لاستیک قیمت لاستیک لاستیک خودرو خارجی لاستیک خودرو ایرانی چه کار کنیم تا هزینه لاستیک کاهش یابد؟ لاستیک خودرو را از کجا تهیه کنیم؟ افزایش 30 درصدی قیمت لاستیک خودرو آیا تولیدکنندگان در افزایش قیمت لاستیک نقش داشته اند؟ لاستیک خودرو علت افزایش نرخ لاستیک خودرو علت افزایش قیمت لاستیک

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل