فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

کاسه نمد

۱۳۹۶/۷/۵


وظیفه، ساختمان و انواع کاسه نمد

همان طور که می دانید از کاسه نمدها به منظور جلوگیری از نشتی مواد روانکار نظیر گریس، روغن و واسکازین، و همچنین جلوگیری از ورود غبار و آب به یاتاقان و ترکیب آن با روانکار استفاده می شود.
کاسه نمدها در مدل های تک لبه، دو لبه و لبه شیاردار وجود دارند.

کاسه نمدهای چرخ از نوع آب بندمتحرك )محور هایی که در حال حرکت اند( هستند که وظیفه آب بندی میان توپی چرخ، و نشیمنگاه بلبرینگ يا رولبرينگ )اسپیندل( را بر عهده دارند. اکثر این نوع کاسه نمدها دارای یک لبه یا دو لبه آب بند از جنس لاستیک مصنوعی نظیر نیتریل، سیلیکون و پلی آکلیرات هستند.

کاسه نمدها به دو دسته بی فنر و فنردار تقسیم می شوند که از نوع بی فنر آن در بسیاری از توپی های چرخ عقب و جلو که گریس مورد استفاده در آنها سفت است استفاده می شود.

گریس چیست؟

خودروسازان بر اساس کاربرد غلظت و موارد استفاده گریس ها، آنها را به انواع مختلفی دسته بندی می کنند. فرد تعمیرکار بایستی از انواع این طبقه بندی گریس ها اطلاع کافی داشته باشد. گریس نوعی روانکار است که از ترکیب روغن و نوعی ماده قوام دهنده به وجود می آید. گریس ها معمولاً بر اساس مادۀ قوام دهنده )صابون( مورد استفاده در ساختار آنها نام گذاری می شوند، که این مواد قوام دهنده عبارت اند است از آلومینیم، باریم، کلسیم، لیتیم یا سدیم.

افزودنی های گریس
افزودنی هایی متداول در ترکیبات گریس در نمودار صفحة بعد نشان داده شده است.

دسته بندی گریس های متداول مصرفی در خودرو )بر اساس استاندارد گریس ها را بر اساس کاربرد آنها در خودرو به پنچ گروه تقسیم بندی کرده است. البته این NLGI مؤسسه دسته بندی فقط کاربرد گریس ها را در روانکاری اجزای شاسی و بلبرینگ و رولبرينگ چرخ های خودروپوشش می دهد.

برمبنای این طبقه بندی کلا دو دسته اصلی گریس وجود دارد که عبارت اند از: نمایش داده می شوند. L گریس هاي شاسی که با حرف نمایش داده می شوند. G گریس های بلبرینگ يا رولبرينگ چرخ که با حرف

 

 

تیم دکتر خودرو با بیش از 15 سال سابقه فنی خدمات ماشین در زمینه تایر و لاستیک خودرو  و تعویض و فروش بهترین برندهای موجود ایرانی و خارجی کار  در فضای اینترنت را ار سال 94 آغاز کرد.  این تیم متشکل از نیروهای با سابقه در فروش لاستیک ، تعویض لاستیک و تایر خودرو میباشند و از متخصص ترین افراد در این زمینه هستند.


عويض تاير در محل / لاستيک ميشيلن / لاستيک فالکن / لاستيک / تعويض لاستيک در محل / لاستيک بارز / تعويض لاستيک نو / فروش لاستيک/ تاير خودرو / خريد تايرماشين/ دکتر خودرو /انواع لاستيک / تعويض لاستيک ماشين

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل