سایزبندی تایر انواع خودروهای نیسان

سایزبندی تایر انواع خودروهای نیسان

مدل ماشین

سایز لاستیک

نیسان پیکاب

تایر ۲۱۵/۶۵/۱۵

نیسان تی ینا

تایر ۲۰۵/۶۵/۱۶

نیسان رونیز

تایر ۲۴۵/۷۰/۱۶

نیسان قشقایی

تایر ۲۱۵/۶۵/۱۶ – ۲۱۵/۶۰/۱۷
نیسان ماکسیما

تایر ۲۱۵/۵۵/۱۶

نیسان مورانو

تایر ۲۲۵/۶۵/۱۸

سال ۱۹۳۳ بود که شرکت خودروسازی داتسون توسط شرکت نیهون سانگیو (به اختصار نیسان نامیده می شد)که مالک آن آقای یوشیسوکه آیکاوا بود خریداری شد و شرکت خودروسازی نیسان تاسیس گردید.

اولین خودروی شرکت داتسون، که به نام دات است در سال ۱۹۱۴ تولید شد و بعدها در سال ۱۹۳۰ این خودرو دستخوش تغییراتی شد و نام آن داتسان (به معنای پسر دات) و کمی بعد به داتسون تغییر کرد.
اواسط دهه ۱۹۸۰ بود که نیسان وارد ایران شد و نسل سوم پاترول توسط شرکت پارس‌خودرو در ایران مونتاژ شد و نیسان جونیور (نیسان وانت) که سال ها در ایران روی خط تولید قرار دارد. بعد از پایان مونتاژ نیسان پاترول، اینبار نوبت رونیز و ماکسیما بود که در شرکت پارس خودرو مونتاژ بشن و بعدها محصولاتی دیگر مانند تیانا، مورانو، جوک و … نیز وارد بازار کشورما شدند.

دهه ۷۰ و ۸۰ شمسی در ایران را می توان دوران درخشش نیسان در ایران دانست، به طوری که پاترول و ماکسیما هرکدام بخش بزرگی از بازار را اشغال کردند و هنوز هم پس از گذشت بیش از ۳ دهه این برند خوش نام ژاپنی طرفداران خاص خود را دارد و هنوز هم این خودرو ها حرفی برای گفتن دارند. گرچه این خودروساز محبوب در خارج‌ از کشورمان نیز دارای محبوبیت خاصی میباشد، مدل های افسانه ای پاترول سوپر سافاری، اسکای لاین، جی تی آر و … از جمله خودرو های محبوب این کمپانی در کنار پاترول می باشند.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب خودروهای نیسان با توجه به راهنمایی های سایزبندی تایر انواع خودروهای نیسان می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.