سایزبندی تایر انواع خودروهای ولوو

بببیس

مدل ماشین

سایز لاستیک

ولوو c70 کروک

تایر ۲۳۵/۴۵/۱۷

ولوو v40

تایر ۲۲۵/۴۵/۱۷

ولوو xc60

تایر ۲۳۵/۶۵/۱۷

کمپانی ولوو در سال ۱۹۲۴ در سوئد تاسیس شده است. این شرکت توسط اسار گابریلسن مدیر امرور مالی شرکت اس‌کا‌اف و گوستاف لارسون یکی از مهندسان شرکت بنا شد. در ابتدا ولوو زیر مجموعه اس‌کا‌اف بود و برای این کمپانی بلبرینگ تولید میکرد. بعدها در سال ۱۹۳۵ وارد بورس شد و اس‌کا‌اف سهامش را واگذار کرد. در سال ۱۹۹۹ ولوو بخش خودروسازی سبک خودرا به کمپانی فورد واگذار کرد و در ۲۰۱۰ فورد این بخش را به کمپانی چینی جیلی فروخت.

خودروسازی ولوواز نظر تولید خودروهای سنگین نیز در دنیا بشیار مشهور است. به طوری که در کنار بنز و اسکانیا و دیگر برندها به رقابت می پردازد.

در ایران بیشتر خوردوهای سنگین این کمپانی موجود میباشد و از خودروهای سواری مدل های محدودی وارد ایران شدند که پرچمدار آنها ولوو ایکس‌سی۹۰ می باشد که سالیان طولانی لقب آقای ایمنی را به دوش‌ می کشد و جزو یکی از بهترین و گرانترین خودروهای کراس اوور ایران می باشد. مدل ایکس‌سی۶۰ برادر کوچکتر آن نیز در ایران به تعداد کمتر وارد شد.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب خودروهای ولوو با توجه به راهنمایی های سایزبندی تایر انواع خودروهای ولوو می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.