سایزبندی تایر انواع سانگ یانگ

سایزبندی تایر انواع سانگ یانگ

مدل ماشین

سایز لاستیک

سانگ یانگ اکتیون

تایر  ۲۵۵/۶۰/۱۸
سانگ یانگ کوراندو

تایر  ۲۴۵/۷۰/۱۶

سانگ یانگ کایرون

تایر  ۲۵۵/۶۰/۱۸
سانگ یانگ رکستون

تایر  ۲۵۵/۶۰/۱۸

شاید بتوان گفت یکی از برندهایی بود که کاملا نادیده گرفته شد و نهایت اعلام ورشکستگی کرد. تاریخ این خودروساز به سال ۱۹۵۴ برمیگردد که بعدها در سال ۱۹۸۶ توسط شرکت سانگ یانگ خریداری شد و به این اسم شناخته شد. این خودرو ساز کره‌ای تجربه کار با کمپانی های مطرحی را داراست به طوری که در سال ۱۹۶۴ خودروهای جیپ را برای نیروی زمینی ایالات متحده مونتاژ میکردند. در سال ۱۹۹۱ همکاری این کمپانی با کمپانی دایملر-بنز بود که نتیجه آن خودروی موسو بود. البته بیشتر این همکاری ها در قسمت موتور و گیربکس بود. مدل های دیگری مانند کایرون،کوراندو، رکستون و چیرمن نیز از این قاعده مستثنی نبودند.
در سال ۱۹۹۷ دوو موتورز که آن زمان قول صنعت کره بود، این کمپانی را خریداری کرد و در سال ۲۰۱۰ نیز ۷۰ درصد این کمپانی به ماهیندرا فروخته شد.
در ایران شرکت مرتب خودرو در سال ۱۳۸۱ واردات و مونتاژ موسو را آغاز کرد. اما گروه صنعتی رامک‌از سال ۱۳۸۴ نماینده رسمی این برند در ایران شد. خالی از لطف نیست که به این موضوع اشاره کنیم، توانایی های خارج از جاده‌ برند سانگ یانگ به مراتب خیلی بهتر از دیگر کره‌ای های بازار میباشد.
برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب سانگ یانگ با توجه به راهنمایی های سایزبندی تایر انواع سانگ یانگ می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.