سایزبندی تایر انواع سیتروئن

سایزبندی تایر انواع citroen

مدل ماشین

سایز لاستیک

سیتروئن زانتیا

تایر  ۱۸۵/۶۵/۱۵
سیتروئن C5

تایر  ۲۲۵/۶۰/۱۶

شرکت خودروسازی سیتروئن در سال ۱۹۱۹ توسط آندره سیتروئن تاسیس شده است. این خودروساز فرانسوی هشت سال پس از تاسیس، به بزرگترین خودروساز اروپا و چهارمین خودروساز جهان تبدیل شد.در سال ۱۹۷۴ شرکت خودروسازی پژو ۳۸.۲٪ از سهام این شرکت را خریداری کرد و دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۶ شرکت پژو سیتروئن با حمایت دولت شکل گرفت.بعدها در تولد ۹۰ سالگی کمپانی سینروئن، برند لوکس این خودروساز فرانسوی با نام دی‌اس نیز معرفی شد. اولین خودروی دیفرانسیل جلو را با نام سینروئن تیپ‌ ای به تولید انبوه رساند. این خودروساز مدتی میز تحت نظر شرکت خودروسازی فیات بود.

چپ نمیشه، خراب نمیشه، با بوی بنزین کیلومترها راه میره. این سه جمله معروف در ایران سیتروئن ژیان به خاطر ما می‌آورد که نام اصلی آن سیتروئن ۲ سی‌وی بود. سیتروئن یکی از بهترین سیستم‌های تعلیق را در خودروهای خود بکار برده به طوری که در خودرو زانتیا نیز شاهد تلفیق سیستم تعلیق هیدرولیکی و پنوماتیکی هستیم. مدل سی۵ نیز از آخرین مدل های سیتروئن موجود در کشورمان می باشد که البته این برند فرانسوی هیچگاه بمانند پژو و رنو مورد توجه قرار نگرفت.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب سیتروئن با توجه به راهنمایی های سایزبندی تایر انواع سیتروئن می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.