سایز بندی تایر انواع خودروهای کیا

سایز بندی تایر انواع خودروهای کیا

مدل ماشین

سایز لاستیک

کیا اپتیما اتاق قدیم

تایر ۲۱۵/۵۵/۱۷

کیا اپتیما اتاق جدید 

تایر ۲۲۵/۴۵/۱۸
کیا اپیروس

تایر ۲۳۵/۵۵/۱۷

کیا اسپورتیج

تایر ۲۲۵/۶۰/۱۷ -۲۳۵/۵۵/۱۸   –  ۲۳۵/۶۰/۱۶
کیا پیکانتو

تایر ۱۷۵/۵۰/۱۵

کیا ریو  

 تایر ۱۷۵/۷۰/۱۳
کیا ریو۵  

تایر ۲۰۵/۴۵/۱۷

کیا سراتو ۱۶۰۰

تایر ۲۱۵/۴۵/۱۷
کیا سراتو ۱۸۰۰

تایر ۲۰۵/۵۵/۱۶

کیا سراتو  

تایر ۲۱۵/۴۵/۱۷   –  ۲۰۵/۵۵/۱۶
کیا سورنتو

تایر ۲۳۵/۶۰/۱۸   – ۲۴۵/۶۵/۱۷

کیا سول  

تایر ۲۰۵/۵۵/۱۶
کیا کادنزا

تایر ۲۲۵/۵۵/۱۷  –  ۲۴۵/۴۵/۱۸

کیا کارنوال

 تایر ۲۳۵/۶۰/۱۷
کیا کارنز

تایر ۲۰۵/۶۰/۱۶

کیا موهاوی

 تایر ۲۶۵/۶۵/۱۸

شرکت خودروسازی کیا موتورز قدیمی ترین کمپانی تولیدکننده خودرو در کره جنوبی می باشد که فعالیت خود را در سال ۱۹۴۴ با ساخت مفتول‌های فلزی و دوچرخه شروع کرد. بعدها در سال ۱۹۵۲ به تولید موتورسیکلت، کامیون و خودرو پرداخت.این کمپانی در کارنامه خود تجربه همکاری با شرکت هایی مانند فورد و‌ مزدا را نیز دارد.اما در سال ۱۹۹۷ این شرکت در مرز ورشکستگی قرار گرفت که هیوندای آن را خریداری کرد.
معروف ترین خودروی تولیدی کیا در ایران، همان پراید است که همه به خوبی آن را میشناسیم. این خودرو بر پایه مزدا ۱۲۱ تولید شد که در کشورما سالهای زیادی آنرا تولید کردند. دیگر محصول نام آشنای این کمپانی، ریو می باشد که شاهد حضور آن در بازار خودرو هستیم.
اما امروزه مدل های جدید و متنوع این خودروساز وارد ایران شدند،حتی خط مونتاژ کیا سراتو نیز در ایران راه اندازی شد.کیا اپتیما، سراتو، سورنتو، پیکانتو و … از مدل های پر طرفدار این خودروساز کره‌ای در کشور ما هستند.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب خودروهای کیا با توجه به راهنمایی های سایز بندی تایر انواع خودروهای کیا می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.