سایز بندی تایر انواع رنو

سایز بندی تایر انواع رنو

مدل ماشین

سایز لاستیک

رنو تندر۹۰

 تایر ۱۸۵/۶۵/۱۵

رنو لتیتود

 تایر ۲۲۵/۵۰/۱۷
رنو لاگونا کوپه 

تایر ۲۲۵/۴۵/۱۸

رنو فلوئنس 

تایر ۲۰۵/۶۰/۱۶
رنو سفران۲/۵

تایر ۲۲۵/۵۰/۱۷

رنو سفران۲

 تایر ۲۲۵/۵۰/۱۷
رنو داستر

 تایر ۲۱۵/۶۵/۱۶

رنو اسکالاکروک 

تایر ۲۰۵/۵۵/۱۷
رنو اسکالا

 تایر ۲۰۵/۶۰/۱۶

شرکت خودروسازی رنو یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های خودروسازی است که در سال ۱۸۹۹ لوئی رنو آنرا تاسیس کرد و هم‌اکنون نهمین خودروساز برتر دنیا است. این کمپانی بخشید از سهام برخی کمپانی ها مانند داچیا، نیسان، رنو پارس و … را نیز در اختیار دارد و ۱۵٪ از سهام شرکت رنو نیز در اختیار دولت فرانسه است. شرکت خودروسازی رنو در زمینه فرمول یک نیز فعالیت دارد و موفقیت های زیادی نیز کسب کرده است.

همکاری شرکت خودروسازی رنو با ایران از سال ۲۰۰۶ آغاز شد و مدل های مختلفی از این خودروساز در ایران مونتاژ شد یا توسط نگین خودرو به ایران وارد شد. این همکاری تا سال ۲۰۱۸ با ایران خودرو و پارس‌خودرو ادامه داشت و برخی از مدل‌های رنو‌ در ایران به صورت سی‌کی‌دی وارد میشدند و در ایران مونتاژ شده و کمپانی رنو بر آنها نظارت داشت. از زمان همکاری رنو و نیسان خودروهای رنو با کیفیت بهتری به بازار خودرو عرضه شدند و در بازار کشورمان نیز خودروهایی مانند تندر۹۰ نمونه‌ی بارز این کیفیت و اصطحلاک است.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب رنو  با توجه به راهنمایی های سایز بندی تایر انواع رنو می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.