سایز بندی تایر انواع فولکس

سایز بندی تایر انواع فولکس

مدل ماشین

سایز لاستیک

فولکس گل

تایر ۱۸۵/۶۰/۱۴
فولکس بتیل

تایر  ۲۳۵/۴۵/۱۸

فولکس واگن در سال ۱۹۳۷ توسط جبهه کارگر آلمان تاسیس شده است. معنای اسم این کمپانیبه یعنی خودروی مردمی است. در دهه ۳۰ میلادی اکثر خودروهای آلمانی لوکس و گران قیمت بودند و خانواده های معمولی توانای خرید خودرو نداشتند، سپس با حمایت آدواف هیتلر پروژه خودروی مردمی توسط شرکت فولکس واگن پیگیری شد و خودروی بیتل (فولکس قورباغه‌ای) که رکورد پرفروش‌ترین خودروی دنیا را یدک می‌کشد متولد شد. این خودرو در آن سال توانای حمل دو فرد بزرگ سال و سه کودک را داشت و قیمت آن در حد یک موتورسیکلت بود، به همین ترتیب اکثر افراد جامعه توانایی خرید آن‌را داشتند. این شرکت پس از جنگ جهانی دوم اوضاع بهم ریخته‌ای داشت و آسیب های فراوانی دید اما دوباره توانست احیا شود. مدل گلف یکی دیگر از خودروهای مطرح این خودروسازی است که سال‌ها به عنوان بهترین هاچبک دنیا شناخته شد است.

در ایران فولکس بیتل و کمبی از نمونه‌های قدیمی این کمپانی موجود است و بعدها مدل گلف نیز اضافه شد. اما امروزه مدل های تیگوان، پاسات، بیتل و مدل جدید گلف نیز وارد کشورمان شده است.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب فولکس با توجه به راهنمایی های سایز بندی تایر انواع فولکس می‌توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.