سایز بندی تایر انواع مزدا

سایز بندی تایر انواع mazda

مدل ماشین

سایز لاستیک

مزدا ۲

تایر  ۱۸۵/۵۵/۱۵

مزدا ۳

تایر  ۲۰۵/۵۵/۱۶
مزدا ۳۲۳

تایر  ۱۸۵/۶۵/۱۴

آقای جوجیرو ماتسودا، بنیان گذار کمپانی مزدا، نام اسم خودروساز ژاپنی را از نام اهورامزدا (خدای نخستین تمدن های غرب آسیا در ایران) انتخاب کرده، کاری که شاید دیدن آن در کشور خودمان خالی از لطف نباشد. سال ۱۹۲۰ شرکت مزدا تاسیس شد و در ابتدا به تولید ابزار و ماشین‌آلات صنعتی پرداخت و در سال ۱۹۳۱ بود که کمپانی مزدا اولین خودرو خود را معرفی و روانه بازار کرد.

در ایران مدل ها و نسل های متفاوتی از مزدا را شاهد بودیم. از مدل های وانت تا سدان و هاچبک. حضور مزدا در کشورمان با مدل ۳۲۳ بود که پر رنگ تر شد و بعدها مدل مزدا ۳ و مزدا ۳ جدید باعث شکوفایی این خودروساز در کشورمان شدند.حتی خط مونتاژ مزدا ۳ جدید نیز در ایران راه اندازی شد. متاسفانه خبری از مدل های جدیدتر مزدا نشد و کار مزدا در ایران به همین مدل ها محدود ماند.

در مناطق آزاد ایران، مخصوصا بندر انزلی، شاهد حضور پر رنگ مزدا ۶ هستیم. در کل مزدا خودروهایی با طراحی بسیار زیبا، کم اصطلاک، با کیفیت و پر توان تولید میکند که میتوان به اسطوره‌ی این کمپانی یعنی مزدا آر ایکس ۷ نیز اشاره کرد.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب مزدا با توجه به راهنمایی های سایز بندی تایر انواع مزدا می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.